חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על טיפול לאיפור קבוע?

הכנסו לשאלון וגלו!


נימים ברגליים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת נימים  > נימים ברגליים – כל המידע
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת נימים וורידים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

נימים ברגליים – כל המידע

 
שיתוף פייסבוק

הרפואה המודרנית מצאה פתרונות רבים שהופכים העלמת נימים ברגליים לאפשרית. אך באיזו שיטה כדאי לבחור? הכל על העלמת נימים ברגליים – בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

נימים ברגליים עלולים להוות מטרד אסתטי בלבד, ועשויים גם להצביע על תופעה המכונה אי ספיקה ורידית או דליות ברגליים. צבעם של הנימים בדרך כלל אדום או כחול, צורתם מזכירה קורי עכביש והם מופיעים בדרך כלל על השוקיים או הירכיים. נימים ברגליים לא מלווים לרוב בכאב, נפיחות או בצקות – אולם יתכן שהופעתם מעידה על בעיה פנימית בכלי הדם שסופה עלול להיות היווצרותן של דליות (ורידים ברגליים), כאבים ואף כיבים ודלקות. טיפולי העלמת נימים יכולים להוות פתרון לבעיה פנימית זו המכונה אי ספיקה ורידית ונגרמת כתוצאה מזרימת דם בלתי תקינה, שינויים בגמישות כלי הדם והרס מלא או חלקי של שסתומים המצויים באזור הברך ובאזור המפשעה, שתפקידם לווסת את הדם בניגוד לכוח המשיכה כלפי מעלה, אל הלב. גם שינויים הורמונליים עלולים לתרום להופעתם של נימים ברגליים.

נימים ברגליים - הגורמים

מומלץ לבדוק את מקור הבעיה אצל רופא המומחה בכלי דם, הנעזר במכשיר הנקרא דופלקס, על מנת להתאים את הטיפול. לעתים, נימים ברגליים הם תוצאה של עור 'שקוף', בהיר מאוד ודק, שמאפשר לראות דרכו את כלי הדם הקטנים הקרובים לעור. במקרים אחרים, נימים ברגליים הם עניין תורשתי, שאינו מעיד על קיומה של בעיה או מחלה. במידה והופעת הנימים נגרמת כתוצאה מאי ספיקה ורידית יש צורך לטפל בבעיה עצמה, בשיטות המקובלות לטיפול במחלות ובבעיות כלי דם – בעזרת תרופות, פעילות גופנית מתונה ושינוי התפריט כך שיכלול פחות מלח ושומן רווי ויותר סיבים. במידה והסיבה היא הורמונלית, יש להפסיק נטילת גלולות או טיפול הורמונלי אחר – כמובן בהתייעצות עם הרופא המתאים.

הטיפולים הקיימים כיום להעלמת נימים ברגליים נחלקים לשניים: טיפולי מניעה, וטיפולי הסרת נימים.

נימים ברגליים - טיפולי מניעה

טיפולי המניעה זהים לטיפולי מניעת ורידים ברגליים, אולם כאשר מדובר בנימים, טיפולי המניעה עשויים להועיל עוד יותר. אלו כוללים שמירה על משקל גוף תקין, פעילות ספורטיבית מתונה, הימנעות מעמידה ממושכת, הקפדה על נעליים בעלות עקב נמוך שמספקות תמיכה טובה וחבישת גרב אלסטית. בנוסף, רצוי לשבת מספר פעמים ביום למשך כמה דקות כך שהרגליים מורמות מעל לקו המותן, בגובה הלב. טיפולי מניעה מומלצים במיוחד למי שנמצא בקבוצת הסיכון לפתח נימים ברגליים ואפילו ורידים ברגליים (דליות) – נשים בהריון, בעלי נטייה גנטית לפתח ורידים או נימים ברגליים, מי שסובל מעודף משקל, אנשים שעובדים בעמידה או ישיבה מרובה, חיילים וספורטאים.

נימים ברגליים – טיפולי העלמה

טיפולי העלמת נימים ברגליים כוללים מספר שיטות, חלקן זהות לאלו המשמשות למטרת העלמת ורידים, וחלקן מיועדות לנימים בלבד.

העלמת נימים באמצעות הזרקה (סקלרותרפיה): בשיטה זו, מוזרקת תמיסה לווריד הראשי ממנו צומחים הנימים. התמיסה גורמת להרס כלי הדם מבפנים, על ידי הדבקות הדפנות שלו זו אל זו. במהלך מספר שבועות עובר על המקום תהליך הרס שמותיר מעין רקמה צלקתית, שנספגת אל תוך הגוף. נימים נעלמים מהמקום המטופל. על פני העור עלולים להיוותר כתמים, שנעלמים כעבור מספר חודשים לכל היותר.

העלמת נימים באמצעות לייזר צבע: בשיטת העלמת נימים בלייזר נשלחים הבזקי לייזר קצרים ועוצמתיים אל הנימים. קרני הלייזר פועלות באופן מדויק וממוקד, גורמות להרס של הנים או לדהייה שלו, מבלי לפגוע ברקמות אחרות. לצורך העלמת נימים ברגליים מדובר במספר טיפולים שבין שניים לחמישה.

העלמת נימים באמצעות טיפולי אור: טיפולים המכונים פוטו רג'וביניישן, אנרגיית אור או טיפולים פוטו דינמיים משמשים, בין השאר, להעלמת נימים ברגליים או נימים בפנים. בשיטה זו נמרחת על המקום המטופל חומצה רגישה לאור, הנקראת ALA, שלאחר ספיגתה מוסרת מהעור. בשלב השני של הטיפול נשלחת קרן אור באורך גל מסוים אל המקום. קרן האור מזהה את החומצה, שנספגה אל הנימים המיועדים להריסה, פוגעת בה וגורמת להרס של נימים.

העלמת נימים ברגליים – התאוששות והחלמה

לאחר כל הטיפולים קיימת המלצה להימנע מחשיפה לשמש, ומומלץ ללבוש גרבי לחץ למשך שבועיים. עם זאת, זמן ההחלמה הוא קצר וניתן לחזור מיד לתפקוד מלא.

נימים ברגליים עלולים להופיע שוב לאחר מספר שנים, וקיימת תופעה של הופעת נימים חדשים, קטנים יותר, בעקבות טיפולים. על פי רוב, טיפול נוסף פותר את הופעתם החוזרת של הנימים.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת נימים וורידיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות