חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול פוטורג'וביניישן?

הכנסו לשאלון וגלו!


העלמת נימים בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת נימים  > העלמת נימים בלייזר ואנרגיית אור - מידע חשוב
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת נימים וורידים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

העלמת נימים בלייזר ואנרגיית אור - מידע חשוב

 
שיתוף פייסבוק

קראו כאן על סיכונים ותופעות לוואי הכרוכים בביצוע טיפול העלמת נימים בלייזר ובאמצעות מכשירי אנרגיית אור שונים. כמה זמן נמשכת ההחלמה ומתי רואים תוצאות

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שיטת אנרגיית אור להעלמת נימים

טיפולי העלמת נימים באמצעות אנרגיית אור מתבצעים בדרך כלל לאחר הרדמה מקומית, ובעזרת משחה מאלחשת. בחלק מטיפולי העלמת נימים בלייזר נעשה שימוש גם במערכת לקירור העור. בדומה להעלמת נימים בטכניקת סקלרותרפיה, הנימים הפגומים לא מוצאים במהלך הטיפול אל מחוץ לגוף, אלא נהרסים בתוכו ונספגים במשך הזמן. לעתים נדרשים מספר טיפולים עד להשגת תוצאה אופטימאלית.

בטיפול פוטודינמי במרפאה, כחצי שעה עד שעה לפני החשיפה לאור נמרח על המקום המטופל חומר מיוחד בשם ALA (חומצה אמינו-לבולינית), הרגיש לאור. החומר נספג ומתרכז בנקודות הפגועות. לפני הטיפול מסירים את שאריות המשחה והאזור המטופל נחשף במשך כעשר דקות לאור באורך גל מיוחד, הגורם להפעלה של החומר. טיפול פוטודינמי להעלמת נימים יכול להתבצע גם ב מכונים קוסמטיים, באמצעות מכשירים שונים, אולם השימוש ב-ALA מותר לרופאים בלבד.

טיפולי העלמת נימים במכשירי האור האחרים נמשכים כעשר עד עשרים דקות, בנוסף לזמן הפעולה הנדרש למשחת האלחוש הנמרחת מראש. הם כרוכים לעתים בכאב או עקצוץ קל. בטיפולים אלה, אנרגיית אור לבדה, ללא סיוע של חומר כימי, הורסת את הנימים. השלמת ההליך מתבצעת על ידי הגוף, שסופג את הנימים המפורקים ואת שטפי הדם בהדרגה לאחר גמר הטיפול.

העלמת נימים בלייזר ומכשירי אנרגיית אור - החלמה

הטיפולים השונים של העלמת נימים בלייזר ובאמצעות אנרגיית אור לא כרוכים באשפוז. מיד לאחר הטיפול יראו במקום המטופל שטפי דם, שהם תוצאה של התפרקות נימים. כמו כן יתכנו אדמומיות וכאב קל. ניתן לחזור לתפקוד רגיל מיד אחרי הטיפול, אך כשהאזור המטופל גדול ולא ניתן להסוות את שטפי הדם באיפור, מומלצת מנוחה של מספר ימים בבית מסיבות אסתטיות. בשבועות שלאחר הטיפול יש להמעיט בחשיפה לשמש ולהיעזר בקרם הגנה בעל מקדם גבוה.

תוצאות טיפול העלמת נימים בלייזר ובמכשירי אנרגיית אור

כאמור, לעתים תידרש סדרה של מספר טיפולי העלמת נימים באור עד העלמה מוחלטת של הבעיה. בדרך כלל ארבעה-חמישה טיפולי העלמת נימים בלייזר או IPL, או עד שלושה טיפולים פוטודינמיים, יספיקו להשגת תוצאה מלאה. בין הטיפולים בסדרה נדרש הפרש של מספר שבועות זה מזה. התוצאה הנה קבועה- העלמה מלאה של נימים שטופלו, אולם היא לא תמנע אפשרות להופעה של נימים חדשים עם הזמן.

העלמת נימים בלייזר ובמכשירי אור - סיכונים ותופעות לוואי

הסיכונים ותופעות הלוואי משתנים מעט על פי שיטת הטיפול באמצעות אנרגיית אור והמכשיר הספציפי שבעזרתו נערך טיפול העלמת נימים. כאמור, כל טכניקה עשויה להתבצע בעזרת מכשירים שונים, שגם ביניהם קיימים הבדלים. תופעות הלוואי המשותפות לטיפולי העלמת נימים כוללות כאב או צריבה במהלך הטיפול או לאחריו, אודם בימים שלאחר הטיפול, ושטפי דם שנעלמים בהדרגה בתוך שבועיים. בחלק מהטיפולים קיימת גם סכנה של כוויה וקיים סיכון נדיר להצטלקות. בחלק מהשיטות להעלמת נימים יש להגן על העיניים במשקפי מגן במהלך הטיפול באמצעות אנרגיית אור, בכדי למנוע פגיעה אפשרית בראיה.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת נימים וורידיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות