חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הטיפול בהזעת יתר?

הכנסו לשאלון וגלו!


העלמת נימים

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > העלמת נימים  > העלמת נימים באמצעות סקלרותרפיה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום העלמת נימים וורידים
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

העלמת נימים באמצעות סקלרותרפיה

 
שיתוף פייסבוק

מהי סקלרותרפיה וכיצד מתבצעת שיטת העלמת נימים זו? לפניכם המדריך המלא ובו כל מה שצריך לדעת על טכניקת סקלרותרפיה להעלמת נימים

 

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

סקלרוטרפיה לצורך העלמת נימים - ההליך

סקלרותרפיה היא שיטת העלמת נימים ואף העלמת ורידים בולטים באמצעות הזרקה של חומר הגורם להטרשה. היא מתבצעת ללא הרדמה, ונמשכת מספר דקות. בעזרת מזרק עדין במיוחד, ובעזרת זכוכית מגדלת, מוזרק חומר מיוחד ישירות לתוך נימים פגומים.

במהלך סקלרותרפיה, תחושת ההזרקה היא של צריבה קלה, בשל הדקירה והשפעת החומר. החומר המוזרק גורם לפגיעה בחלק הפנימי של הנימים ויוצר בהם תגובה דלקתית. כתוצאה, הנימים מתכווצים ונסגרים ובהמשך מתפרקים ונספגים בגוף. לעתים יש לחזור על טיפול סקלרותרפיה לצורך העלמת נימים יותר מפעם אחת עד השלמת התהליך. טיפולי הטרשה עשויים לבוא בפני עצמם, או להוות הליך משלים לטיפולים אחרים כמו טיפול העלמת נימים בלייזר.

העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה - החלמה

מהבחינה התפקודית, מיד לאחר טיפול סקלרותרפיה למטרת העלמת נימים, ניתן לחזור לשגרה ואפילו לשוב לעבודה באותו היום. מהבחינה האסתטית הדבר יותר בעייתי, שכן בשעות הראשונות האזור המטופל יראה אדום ונפוח ויהיה רגיש למגע. כמו כן עשויים להופיע קרישי דם. תופעות הלוואי שוככות בהדרגה, והן אמורות להעלם באופן סופי בין מספר ימים לאחר ההזרקה ועד כחודש לאחריה. בין טיפולי סקלרותרפיה ובתקופה הראשונית שלאחר השלמת התהליך חשוב להימנע מחשיפה לשמש, שעלולה לגרום לפיגמנטציה.

תוצאות העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה

מספר הטיפולים הנדרש בשיטת העלמת נימים באמצעות סקלרותרפיה משתנה על פי גודל האזור המטופל, כשבין טיפול לטיפול נדרשת המתנה של שבועיים. התוצאה הסופית של העלמת נימים בהטרשה תראה לאחר שתסתיים סדרת הטיפולים, ולאחר שישככו תופעות הלוואי- מספר ימים עד מספר שבועות לאחר טיפול סקלרותרפיה. התוצאה היא קבועה, כך שנימים שהועלמו לא יופיעו מחדש. עם זאת, בשל אותן הסיבות שהביאו להופעת הנימים שטופלו, עשויים לצוץ עם הזמן נימים פגומים חדשים.

סקלרותרפיה להעלמת נימים - סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי הצפויות בטיפול העלמת נימים בשיטת סקלרותרפיה כוללות אדמומיות ונפיחות ראשוניות, שאמורות לשכוך בשעות שלאחר הטיפול. שטפי דם קטנים, במידה ויופיעו, יספגו בשבוע-שבועיים הראשונים שלאחר הטיפול. הסיכונים הנדירים יותר כוללים הופעה של כתמים חומים באזור המטופל, אולם במקרה כזה הכתמים ייעלמו תוך מספר שבועות לכל היותר. סיבוכים קשים יותר אך נדירים של סקלרותרפיה הם פיגמנטציה במקום המטופל, תגובה אלרגית להזרקה, זיהום ונמק.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - העלמת נימים וורידיםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות