חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על טיפול הרמת חזה?

הכנסו לשאלון וגלו!


שחזור שד

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > שחזור שד  > שחזור שד לאחר כריתת שד
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום שחזור שד
לקבלת יעוץ שלח טופס

שחזור שד לאחר כריתת שד

 
שיתוף פייסבוק

ניתוח שחזור שד לאחר כריתת שד ניתן לבצע בשלוש שיטות, אשר לכל אחת קריטריונים משלה. על שחזור שדיים בשיטות השונות תוכלי לקרוא כאן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ישנן מספר שיטות לבצע שחזור שד לאחר כריתת שד, כאשר כל שיטה תלויה במספר מרכיבים בניהם כמות העור שנותר לאחר הכריתה, איכותו של עור זה, מצבו של השד שנותר ומיקום הצלקת. כל הפרוצדורות לשחזור שד מבוצעות תחת הרדמה מלאה ואורכות בין שעתיים לשש שעות.

לצורך שחזור השד, עומדות בפני המנותחת שלוש אופציות מרכזיות:

1. שחזור שד באמצעות שתל סיליקון

2. שחזור שד באמצעות מותחני רקמות

3. שחזור שד באמצעות מתלי עור (שימוש ברקמות מאזורים שונים בגוף)

בכדי לעבור שחזור שדיים, יש לעמוד במספר קריטריונים:

שחזור שד לאחר כריתת שד באמצעות רקמות ומצבורי שומן מתוך גופה של המטופלת אינו מתאים לנשים מעשנות או לחולות סכרת מאחר ואלו גורמים להקטנתם של כלי הדם, לסיבוכים פוטנציאלים ולהשתהות בתהליך ההחלמה. ניתוח שחזור שד זה מתאים לנשים אשר האלסטיות והאיכות של עורן נפגעה בעקבות ההקרנות והכימותרפיה. נשים אשר עברו טיפולים קוסמטיים באזור הבטן או שסובלות מעודף משקל אינן יכולות לעבור שחזור שדיים באמצעות רקמות עצמוניות שנלקחות מאזור הבטן (עם זאת, ניתן לקחתן גם ממקומות אחרים בגוף).

שחזור שד לאחר כריתת שד באמצעות מותחני עור דורש מהמטופלות נכונות להשקיע זמן ומאמץ ולסבול מאי נוחות זמנית שתיווצר כתוצאה מחוסר הסימטריה בין השד הקיים לבין השתל שנמצא בתהליך ניפוח.

שחזור שד לאחר כריתת שד באמצעות שתל דורש מהמטופלות איכות עור ואלסטיות תקינה אשר תאפשר את יצירתו של הכיס אליו יוחדר השתל הקבוע או הזמני.

מתי ניתן לבצע שחזור שד?

שחזור שד ניתן לבצע כבר ביום בו בוצעה כריתת שד ועד עשרים שנה ויותר לאחריו. מועד השחזור תלוי במספר גורמים בניהם רצונה של האישה, אופי וגודל הגידול ואופי הכריתה.

שחזור שדיים בעת כריתה מתאים לנשים אשר הגידול ממנו הן סובלות הוא קטן וניתוח הכריתה עצמו אינו כולל הסרה של תוכן בית השחי, כפי שנדרש לעיתים במקרי סרטן השד בעת הסרת גידול סרטני בחזה. נשים אשר בשלות נפשית לפרוצדורה הנלוות ואשר אינן מסוגלות להתמודד עם היעדרות, אפילו זמנית של שדן הן מועמדות אידיאליות לשחזור בעת כריתת שד. עם זאת, לשחזור שד מיידי ישנם מספר חסרונות – ראשית, הוא מגביל את הפלסטיקאי לחלל שהושאר ע"י הכירורג ושנית, הוא נעשה בשכיבה ולכן מתעורר קושי במיקומו של השתל.

שחזור שדיים לאחר כריתה מתאים ומומלץ לנשים אשר זקוקות לזמן על מנת לעכל את הלם הניתוח הראשון ולכאלו אשר נדרשות לעבור סדרה של הקרנות, כימותרפיה וטיפולים לאחר כריתת שד על מנת למגר את הגידול באופן סופי ולהסיר חשש לשובו. לאחר הטיפולים הללו הרקמות נדרשות 'לנוח' לפרק זמן מסוים ורק לאחריו ניתן לבצע שחזור שד.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - שחזור שדשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות