חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הצרת היקפים?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפולי בוטוליניום טוקסין

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > בוטוליניום טוקסין  > נפטרים מהקמטים באמצעות טיפולי בוטוליניום טוקסין
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הזרקת בוטוליניום טוקסין
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

נפטרים מהקמטים באמצעות טיפולי בוטוליניום טוקסין

 
שיתוף פייסבוק

מהם טיפולי בוטוליניום טוקסין ולאן נעלמו אותן מסיבות בוטוליניום טוקסין אגדיות? קראו כאן מהו מקור הבוטוליניום טוקסין , כיצד הוא פועל ומידע נוסף על טיפולי בוטוליניום טוקסין

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בוטולינום טוקסין, ובשמו המסחרי בוטוליניום טוקסין, הינו רעלן המיוצר באופן טבעי ע"י חיידק הקלוסטרידיום בוטולינום. כבר מסוף שנות ה-80 החלו טיפולי בוטוליניום טוקסין לשמש לצרכים רפואיים, בעיקר לטיפול בתופעות הקשורות בהפרעות שרירים אופטיים כגון, מצמוץ יתר, עין עצלה ופזילה. בשנת 2002 חל מהפך בתחום הקוסמטי כאשר התקבל אישור הFDA (גוף ממשלתי הכפוף למשרד הבריאות האמריקאי, המרכז בין היתר את הפיקוח על מוצרי קוסמטיקה ותרופות) לצורך טיפולי בוטוליניום טוקסין לצרכים קוסמטיים.

מאז אושרו טיפולי בוטוליניום טוקסין לשימושים קוסמטיים, החומר בוטוליניום טוקסין סחף בסערה את עולם האסתטיקה, ומשנת 2005 טיפול הזרקת בוטוליניום טוקסין הינו הטיפול הקוסמטי (שאינו ניתוחי) הנפוץ ביותר באנגליה ובארה"ב, הן בקרב נשים והן בקרב גברים, כאשר לרוב מדובר באוכלוסיה בגילאי 35-65. בארה"ב לבדה בוצעו מעל ל 3,180,000 טיפולי בוטוליניום טוקסין במהלך שנת 2006.

טיפולי בוטוליניום טוקסין - כיצד פועל החומר בוטוליניום טוקסין?

בוטוליניום טוקסין הוא למעשה קומפלקס חלבוני אשר רעילותו מתבטאת בכך שהוא חוסם שחרור של חומר בשם אצטילכולין, שהוא סוג של מוליך עצבי המשתתף בהעברת מסרים במערכת העצבים ובעיקר, במערכת הקשורה בהנעת השרירים הרצונית בגוף. שרירי ההבעה שבפנינו לוקים לעיתים בפעילות יתר, ובמרוצת השנים הם אלו שגורמים להופעת אותם קמטי הבעה עמוקים מהם אנו מעוניינים להפטר. במהלך טיפולי בוטוליניום טוקסין, בשימוש מקומי ובכמויות זעירות ביותר של בוטוליניום טוקסין, ניתן לשתק את פעילותם של שרירים אלו וכתוצאה מכך קמטי ההבעה מופחתים משמעותית או נעלמים לגמרי, לרוב, לתקופה של שלושה עד חמישה חודשים.

מסיבות בוטוליניום טוקסין – לאן הן נעלמו?

לאחר הופעת התרופה הזוהרת החל להתפשט טרנד של אירועים הקרויים "מסיבות בוטוליניום טוקסין". מסיבות אלו היו למעשה מפגשים חברתיים של גברים ונשים בגילאי 30-45 המגיעים, בין היתר, להקשיב להרצאות בנושאים הקשורים לעור ותהליכי הזדקנות, ובמיוחד על מנת לעבור טיפולי בוטוליניום טוקסין. במהלך האירוע (ולרוב לאחר כמה דרינקים) ניתן היה לפרוש לרבע שעה לחדר נפרד ולעבור טיפולי בוטוליניום טוקסין. משרד הבריאות האמריקאי הוציא איסור לערוך אירועים מסוג זה, לאחר שמטופלת נפטרה מתגובה אלרגית קשה שפיתחה עקב טיפול בוטוליניום טוקסין שקיבלה במהלך אחת המסיבות.

הבעיות במסיבות טיפולי בוטוליניום טוקסין מסוג זה היו שלא תמיד היתה הקפדה על מקצועיותו של המטפל, בנוסף, משתתפי המסיבות נהגו לשתות משקאות חריפים אשר עלולים להזיק בשילוב עם הטיפול, ולא בוצעה בדיקה מעמיקה של ההיסטוריה הרפואית של המטופלים. המסקנה מאירוע מצער זה היתה כי למרות שברמת העיקרון טיפולי בוטוליניום טוקסין נחשבים לבטוחים ובעלי סיכונים קטנים, עדיין יש לבצעם בקליניקות מסודרות, תחת יד מנוסה, וזאת על מנת לתת מענה גם למקרי החירום הנדירים העשויים להתרחש עקב טיפול בוטוליניום טוקסין.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הזרקת בוטוליניום טוקסיןשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות