חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


יישור שיניים שקוף

לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום יישור שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

יישור שיניים שקוף

 
שיתוף פייסבוק

לא חייבים להסתובב עם מרובעי מתכת כדי ליישר את השיניים. הכל על יישור שיניים שקוף – הדרך האלגנטית ליישר את השיניים שלכם. קיראו עוד על הליך זה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

יישור שיניים שקוף מספק פיתרון לשיניים עקומות, בולטות ולא ישרות. היתרון במתקנים השקופים הוא העובדה שהם בלתי נראים וחלקם גם מאפשר לשמור בצורה טובה יותר על היגיינת פה. שיטות שקופות למטרת יישור שיניים מטפלות הן בבעיות וליקויים אסתטיים של שיניים לא ישרות שלא טופלו בילדות, והן בבעיות אסתטיות ותפקודיות של גיל מבוגר.

מי מתאים לעבור יישור שיניים שקוף?

שיניים לא ישרות מתפתחות בילדות, כתוצאה ממבנה גנטי של המשנן (מערכת השיניים) ומגורמים אחרים. המשנן משתנה גם בגיל מבוגר כתוצאה מסגירת לסתות לא נכונה, מחיכוך שיניים בלילה, מהגיל, משינויים הורמונליים ואפילו כתוצאה מעקירות או טיפולי שיניים לא טובים, או הזנחה של טיפול. כל אלה הן סיבות נפוצות למדי בקרב מי שמגיע לבצע יישור שיניים שקוף. בני 25-30 ומעלה ומבוגרים בגילאי 50-60 שמעוניינים במתקנים שקופים כדי ליישר שיניים בולטות, שיניים שעולות זו על זו, בעיות סגר או ליקויים אסתטיים ותפקודיים אחרים במערכת השיניים, מתאימים לטיפול יישור שיניים שקוף.

יישור שיניים שקוף - ההליך

יישור שיניים שקוף נחלק לגשר שקוף ולמתקן שקוף נשלף.

גשר שקוף – בשיטת זו, סמכים שעשויים חרסינה בצבע השן או פלסטיק שקוף, מודבקים לשיניים בדבק מיוחד, וביניהם נמתח חוט. אחת לחודש יש להגיע למרפאה, כדי למתוח את החוט ולהגביר את הלחץ על השיניים – מה שגורם לשיניים להתיישר, להסתדר ולשנות זווית. שיטת הגשר השקוף היא שקופה בחלקה, כיוון שהחוט שמושחל בין הסמכים עשוי ברזל וניתן לראות אותו.

פלטה/קשתית שקופה – יישור שיניים שקוף לחלוטין (בלתי נראה), הוא יישור שיניים בעזרת פלטות או קשתיות שקופות, שנקרא גם אינביזליין (Invisalign). בשיטה זו, דגימת השיניים נשלחת למעבדה ועבור המטופל/ת מיוצרת סדרה-מותאמת-אישית של קשתיות שקופות במספר גדלים, בהתאם לזווית השיניים הנוכחית. לעתים יש צורך לקראת הטיפול להסיר שכבת אמייל דקה מהשן. מדי שבועיים מגיעים למרפאה כדי להחליף את הקשתית בקשתית אחרת וכדי ולוודא שהטיפול מתקדם לפי התכנית.

בימים הראשונים לאחר קבלת קשתית חדשה יש תחושת לחץ על השיניים. גם כאשר יישור שיניים שקוף נעשה בשיטת הגשר (סמכים שקופים), יורגש לחץ על השיניים בימים שלאחר ביקור במרפאה.

תוצאות יישור שיניים שקוף

בסיום הטיפול, שנמשך בין חצי שנה לשנתיים בד"כ, השיניים מתיישרות, מסתדרות ומשנות זווית, והמראה הוא טבעי, ישר ויפה. גם בעיות סגר, תפקודי אכילה ונשימה משתפרים.

בשיטת אינביזליין (מתקן נשלף) – התוצאות תלויות בשיתוף הפעולה של המטופלים. הסרת המתקן לפרקי זמן ארוכים מדי גורמת לעיכוב בקצב שינוי הזווית ומכאן לאי התאמה של הקשתית הבאה בתור: הדבר עלול לחייב לקיחת דגימה ויצירת סט אישי מחדש. כדי לסיים את הטיפול בזמן ובמחיר שהוסכמו מראש, יש להקפיד על הכללים: מותר להוריד את הקשתית כדי לצחצח שיניים ולעתים גם בזמן אכילה, אבל חשוב להחזיר אותה מיד בסיום הפעולה. יש להמנע מנוזלים חמים מדי, שיכולים לגרום לעיוות צורת הקשתית.

סיכונים ותופעות לוואי ביישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף אינו כרוך בסיכונים כשהוא נעשה על ידי אורתודנט אחראי שמנוסה בטיפולי יישור שיניים. כשהטיפול מבוצע על ידי איש מקצוע לא מנוסה או לא אחראי, מטופלים עם נתונים בעיתיים (לסתות חלשות, מחלות ודלקות חניכיים לא מטופלות, עצמות רכות מדי ועוד) מסתכנים באובדן של שיניים. חשוב לעבור הערכה נכונה של מצב הפה, להתייעץ במידת הצורך עם מומחה פה ולסת ומומחה חניכיים (פריודונט) ולבנות תכנית טיפול מתאימה.

הקפדה על היגיינת פה, ניקויו משאריות אוכל והימנעות עד כמה שניתן מחומרים מכתימים כגון קפה, ניקוטין, יין וכורכום, יסייעו לשמירה על הפה במהלך יישור שיניים שקוף ולשמירה על שקיפות המתקן עצמו.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - יישור שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות