חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


יישור שיניים בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > יישור שיניים  > יישור שיניים בלייזר
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום יישור שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

יישור שיניים בלייזר

 
שיתוף פייסבוק

בשנים האחרונות נכנסו לתחום הרפואה עשרות טיפולים המשלבים טיפולי שיניים בלייזר. האם ניתן לבצע יישור שיניים בלייזר? קריאה נעימה!

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

יישור שיניים בלייזר אינו מהווה כיום טיפול בפני עצמו, אך ניתן להיעזר בלייזר ובטיפולי לייזר שונים כהשלמה להליך יישור שיניים. יישור שיניים, בעיקר למבוגרים, הוא הליך ארוך יחסית שמצריך הרבה פעמים פעולות הכנה משלימות כדי להכין את הפה לקראתו – ואת רובן ניתן לעשות בעזרת לייזר. גם בסיום הטיפול עלול לצוץ צורך בטיפולים משלימים, לאלו שמדקדקים בתוצאות או למי שלא הקפיד כראוי על היגיינת פה במהלך יישור השיניים. איך ניתן להשלים יישור שיניים בלייזר ומהם הטיפולים התומכים?

כדי להגיע לתוצאות אופטימליות של יישור שיניים, ניתן להיעזר בלייזר במספר דרכים. טיפולי לייזר מוצעים בישראל לצד טיפולי שיניים מסורתיים מאז תחילת שנות האלפיים, ובחלק מהמקרים אף מחליפים אותם. כך שגם אם אי אפשר לבצע יישור שיניים בלייזר ניתן להשתמש במגוון האפשרויות שהוא מציע כדי להביא לתוצאות אופטימליות של הטיפול.

הכנות לקראת יישור שיניים בלייזר וטיפולים תומכים

לקראת יישור שיניים יש צורך להביא את הפה למצב אופטימלי מבחינת בריאות והיגיינה. אחת הפעולות הדרושות לקראת תחילת היישור, (בין אם בשיטה השקופה, ללא גשר או בעזרת טבעות) היא טיפול בחורים קיימים. הליך יישור שיניים אינו מצריך הרדמה, אך סתימת חורים בשיניים כן כרוכה בהרדמה וברעש המקדחה – אלא אם הסתימה מבוצעת בלייזר. כך ששילוב יישור שיניים בלייזר שנועד להחליף את המקדחה, הוא שילוב מקובל שמתאים למי שמעוניין להתחמק מהרדמה ולא סובל את רעש הקידוח. בשמונים אחוז מהמקרים, סתימה בלייזר אינה מצריכה הרדמה.

עוד אפשרות להיעזר בלייזר היא כטיפול בדלקות ומחלות חניכיים. יישור שיניים אינו יכול להתחיל לפני טיפולי שיניים טובים ויסודיים בדלקת חניכיים אם ישנה, ואף במחלת חניכיים במידה והיא קיימת. השימוש לפני יישור שיניים בלייזר לצורך טיפול במחלות או דלקות חניכיים מוצע בחלק מהמרפאות, בין אם הדלקת שטחית ומצריכה ניקוי בלבד ובין אם נדרש חיטוי יסודי יותר ואפילו ניתוח, כדי לנקות את כיסי החיידקים שהצטברו בחניכיים, מה שמאפיין מחלת חניכיים. במקרים רבים הלייזר מוצע כטיפול יחיד למחלות חניכיים כיום, במיוחד כאשר הכיסים עמוקים במיוחד.

טיפולי ניקוי לשיניים עצמן נעשים גם הם בעזרת לייזר. בין אם יישור השיניים מבוצע על ידי הדבקת סמכים (טבעות, ברזלים) לשיניים ובין אם מדובר על יישור שיניים שקוף ובלתי נראה או ללא גשר, יש צורך לנקות את השיניים מאבנית, מכתמי קפה ועישון ומהצטברות פלאק, טרם התחלת הטיפול. הכנות לקראת יישור שיניים בלייזר אפשריות גם למטרה הזו – ניקוי בלייזר של אבנית נחשב מדוייק ובטוח יותר מניקוי בעזרת מכשירים ידניים המקובלים בשימוש אצל שינניות, לפחות לדעתם של חלק מהמומחים.

השלמות יישור שיניים בלייזר לאחר הטיפול

תורן של השלמות לטיפול יישור שיניים בלייזר מגיע בסיום הטיפול. במקרה ויישור השיניים נעשה לצורך אסתטי ובמטרה להשיג חיוך מושלם, ניתן לבצע הלבנת שיניים בלייזר ולהתהדר בשיניים לא רק ישרות ויפות אלא גם לבנות ונקיות. הלבנה בלייזר מתאימה גם במקרים שבהם, לאחר יישור שיניים בעזרת סמכים (בשיטת ה'גשר'), נותרו סביב הסמכים כתמים שלא יורדים בניקוי פשוט אצל שיננית. כתמים אלו נגרמים לרוב כתוצאה מהיגיינת פה לקויה במהלך הטיפול, או בקרב אנשים שמעשנים הרבה, שותים הרבה קפה וצורכים חומרים מכתימים אחרים בכמויות גדולות, כגון יין או כורכום. כך שלמרות ששיטת יישור שיניים בלייזר עדיין לא הומצאה, ניתן להיעזר בלייזר לא מעט לקראת ולאחר יישור שיניים.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - יישור שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות