חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי עור וגפיים

ניתוחי עור / גפיים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול למתיחת זרועות?

הכנסו לשאלון וגלו!


אנהידרול פורטה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי עור / גפיים  > הזעת יתר  > אנהידרול פורטה ותכשירים לשימוש מקומי
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הזעת יתר
לקבלת יעוץ שלח טופס

אנהידרול פורטה ותכשירים לשימוש מקומי

 
שיתוף פייסבוק

תכשירים לשימוש מקומי חיצוני כגון אנהידרול פורטה, מתיימרים לפתור בעיות הזעת יתר ללא התערבות כירורגית, הייתכן הדבר? קראו כאן

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ישנם שלל תכשירים כגון אנהידרול פורטה המיועדים לשימוש חיצוני שמטרתם לנסות ולפתור את הבעיה של הזעת יתר. תכשירים אלו אינם עוזרים בכל המקרים, לכן, מי שסובל מהזעת יתר חמורה או שלא מצא פתרון בדמות תכשירים אלו, מומלץ כי יפנה לפרוצדורות כירורגיות.

אנהידרול פורטה ותכשירים נגד הזעת יתר - למי הם מתאימים?

תכשירים אלה מתאימים לכל מי שסובל מהזעת יתר ברמה קלה ובינונית. התכשירים המוצעים בשוק למניעת הזעת יתר מכילים ריכוז גבוה של מלחי אלומיניום וניתנים במרשם רופא בלבד. תפקידם של תכשירים להזעת יתר לחסום את בלוטות הזיעה באזור עליו הם נמרחים, וע"י כך לעצור את הזעת היתר.

לטיפול בהזעת יתר בבית השחי, מומלץ תכשיר המכיל ריכוז של כ -15 אחוז מלחי אלומיניום, כאשר לכפות הידיים והרגליים נדרשים תכשירים בריכוזים של כ – 30 אחוז. ישנם תכשירים שניתן למרוח על הפנים, אך נדרשת התייעצות עם רופא טרם מריחה מחשש לפגיעה בעור. את התכשירים יש למרוח לפני השינה על עור יבש לחלוטין ולהשאירם בין 6 ל 8 שעות כדי להשיג אפקט מקסימאלי. אין למרוח את התכשירים מייד לאחר גילוח בתי השחי - יש להמתין לפחות יום, יומיים.

אחד התכשירים הפופולאריים ביותר להזעת יתר הוא אנהידרול פורטה. מלבד התכשירים הניתנים במרשם רופא, גם דאודורנטים שניתן לרכוש בבית המרקחת הקרוב למקום מגוריכם יכולים להקל על הזעת יתר, במידה והם נמרחים בצורה נכונה. מחקרים גילו שמריחת הדאודורנט בערב ובבוקר משפרים את תוצאותיו ואת יכולתו למנוע הזעה מוגברת.

אנהידרול פורטה ותכשירים נגד הזעת יתר - תופעות לוואי

לעיתים התכשירים גורמים לגירוי העור. כאשר תופעה כזאת מתעוררת יש להיוועץ ברופא, ובמידת הצורך למרוח תכשירים המכילים לחות על מנת לצמצם ולמנוע את התופעה. התכשירים עלולים לגרום לכוויות, אך זו תופעה נדירה ביותר. בנוסף, קיימת סברה שחומרים המכילים מלחי אלומיניום מגבירים את הסיכוי לחלות בסרטן, אם כי הדבר נותר בגדר סברה בלבד.

תרופות חוסמות בטא

הזעת יתר נגרמת לעיתים כתוצאה מחרדה ,לכן, ניתן להפחית את כמות ההזעה ע"י הורדת רמת החרדה. את רמת החרדה ניתן להוריד באמצעות תרופות פסיכיאטריות שונות הנקראות 'חוסמי בטא'. חוסמי הבטא מעכבים קליטת סרוטנין – מוליך עצבי אשר פעילותו נקשרת לרוב למצבי רוח: דיכאון, שמחה, חרדה וכיוצ"ב. העיכוב מונע בדרך כלל את תופעת החרדה. בנוסף, ניתן להשתמש בתרופות הרגעה שונות ממשפחת הבנזודיאזפינים המשמשות להקלה במצבים של מתח ועצבנות (אסיוול, לוריבן). יש להיוועץ בפסיכיאטר טרם נטילת התרופות, שכן ישנם מקרים בהם תרופות אלו גורמות דווקא להזעה מוגברת (רסיטל למשל).

 

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הזעת יתרשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות