חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


חדשות פילינג

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > חדשות פילינג  > השיטות השונות לקילוף העור

השיטות השונות לקילוף העור

 
שיתוף פייסבוק

לא חייבים להישאר עם עור פגום: כיום קיימים לא מעט טיפולים הפותרים את הבעיה. כל השיטות האפשריות בכתבה שלפניכם

ד"ר אבי וינברג

קילוף עור נועד ליצור מראה צעיר לעור הפנים ולטיפול בנזקי גיל ושמש.

קילוף העור אינו תחליף לניתוח מתיחת פנים, אולם, לעתים נעשה כטיפול משלים לניתוח המתיחה.

את קילוף העור ניתן לבצע בארבע דרכים:

1. קילוף מכני

2. קילוף ע"י לייזר CO2 LASER או Erbium Yag

3. קילוף באמצעות גלי רדיו

4. קלוף כימי.

 

קילוף מכני

קילוף מכני של העור יכול לעזור לעור פנים בלתי חלק, שבו אזורים בעלי בליטות קטנות, או אזורים בעלי שקעים המתפתחים לאחר פצעי בגרות או כתוצאה מאבעבועות רוח. פעולה זו נעשית בעזרת מכשיר חשמלי, שבקצהו אבן משחזת או מברשת מעוגלת והוא מסתובב במהירות גדולה.

בעקבות פעולת ההשחזה השכבה החיצונית מסולקת, נוצר גלד והעור נרפא מהאלמנטים העמוקים הקיימים מתחת לגלד. הריפוי המתרחש הוא מלא , לרב עד 0ו ימים מהקילוף. פעולה זו נעשית בהרדמה מקומית או כללית. את השיוף מבצעים לאחר הכנה מתאימה, שכוללת זריקת הרגעה לפני תחילת הפעולה. לעתים יש צורך במספר פעולות של שיוף על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. לאחר הפעולה ניתן למרוח משחה אנטיביוטית ולעתים חבישת הפנים ע"י מסיכה מיוחדת העשויה מדף סיליקון דק ושקוף למשך מספר ימים. כאשר מטפלים בצלקות שטוחות ניתן להגיע למצב של עור שטוח וחלק, אולם כאשר מטפלים בצלקות עמוקות נגרמת בד"כ השטחת הצלקות והן נעשות פחות בולטות. לאחר הפעולה יש להימנע מחשיפה לשמש למשך מספר חודשים, או לחילופין יש להשתמש במסנני קרינה.

 

לייזר

הקילוף באמצעות הלייזר הינו הטיפול פופולארי בשנים, טיפול שדחק את טכניקת הקילוף המכאני. הלייזר הוא למעשה קרן אור שעברה הגברה, מדובר באנרגית אור ולא בקרינה מזיקה. חשוב להגן על הרקמות הסמוכות באמצעי המיגון הנחוצים. היתרון של קרן הלייזר הינה השליטה על עומק החדירה, וסידור או הצערת סיבי הקולגן של העור. הפרוצדורה הזו מבוצעת בחדר הניתוח בהרדמה כללית או מקומית.

גלי רדיו

באמצעות גלי רדיו ניתן להרוס את שכבת התאים השטחית של העור. זוהי שיטה חדשה המשמשת לקילוף העור בעיקר באזורים סביב הפה.

קילוף כימי

קילוף עור כימי (PEELING) הוא טכניקה בה יוצרים כוויה מדרגה שנייה מבוקרת של העור ע"י חומרים כימיים שונים.

הפילינג מבוצע ע"י מריחת חומרים על עור הפנים אשר יגרמו לקילוף השכבות העליונות של העור. אותן שכבות תתחלפנה במהלך תקופת הריפוי בתאי עור אחרים ייווצר עור חדש ורענן. שיטה זו הינה טובה לסילוק כתמים שטחיים מהפנים ובעיקר לסילוק קמטים קטנים סביב הפה, באזור המשתרע בין שני החריצים הנזולביאלים וסילוק חריצים במקומות אחרים בפנים.

החומרים העיקריים הנמצאים בשימוש הינם:

ו. פנול (PHENOL) המשמש בעיקר לשיוף עמוק

2 תמיסת T.C.A המשמשת בעיקר לקילוף בעומק בינוני,

3. חומצה גליקולית המשמשת בעיקר לשיוף שטחי.

השימוש בפנול נעשה בזהירות, שכן חומר זה נספג בגוף ולעתים עלול לגרום להפרעת קצב הלב. בהמשך מופרש החומר דרך הכליות ועל כן תבחן בריאות הלב והכליות בתקופה שלאחר הטיפול ולפניו.

את השיוף הכימי מבצעים ללא הרדמה. בעת מריחת התמיסה חש המטופל בצריבה אשר חולפת מהר. הנוזל הכימי עצמו פועל כחומר מרדים. לאחר התהליך (כמו בשיופים הקודמים), יש לתת משחה אנטיביוטית או מסיכה מיוחדת. בכל סוגי הקילוף או השיוף יש לתת למטופל תרופה כנגד הרפס.

ההחלמה לאחר הפרוצדורה: כאשר הקילוף מבוצע על כל הפנים, הם בשלב הראשון מתנפחים והעפעפיים כמעט ואינם נפתחים.

לאחר הקילוף נוצר גלד המכסה את הפנים, עד להתפתחות עור חדש מתחתיו. אז נושר הגלד ומופיע העור החדש (10 -7 ימים). השימוש בקומפרסים קרים יכול להקל על הנפיחות ועל הרגשת הצריבה. כאבי הצריבה נשלטים בנקל ע"י תרופות מתאימות. לאחר הסרה עצמונית של הגלד מופיע עור חדש בעל גוון אדום כהה אשר באופן הדרגתי משתנה לורדרד. העור מתחדש לגמרי לאחר מספר שבועות.

בשבועות הראשונים שלאחר הטיפול אין להיחשף לשמש ויש להגן על העור באמצעות מסנני קרינה. כ- 0ו ימים עד שבועיים לאחר הטיפול ניתן להשתמש בתכשירים קוסמטיים.

 

סיכונים ותופעות לוואי

כמו בכל טיפול רפואי, גם בשיטות קילוף העור השונות קיימים מספר סיכונים ותופעות לוואי שיש לתת עליהן את הדעת. סיכוך אחד שיכול להופיע הוא הופעת כתמים ושינויים בצבע העור- במיוחד אצל מטופלים בעלי עור כהה. ניתן להפחית את הסיבוך הזה ע"י טיפול מכין באמצעות RETIN A ו-הידרוקינון למשך כ- 6 שבועות, לעתים הטיפול בתופעה הינו קילוף נוסף.

צלקות- בקילוף העור יוצרים למעשה כוויה מדרגה שנייה, ולעתים עלולה להתקבל גם כוויה מדרגה שלישית בעקבות עומק הקילוף או כתוצאה מזיהום המעמיק את הכוויה. אלו עלולים לגרום לצלקות. הפילינג אינו יעיל אצל אנשים עם עור שמן ויש להימנע בטיפול באנשים בעלי עור כהה.

אודם- יתכן ויישאר אודם למשך זמן ניכר עד למספר חודשים, בעקר בקלוף ע"י לייזר CO2.

המאמר באדיבות ד"ר אבי וינברג

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. וואלה זה נשמע שעוברים כאבי תופת
ריבקי, 14/05/2011