חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


שיזוף בהתזה


שיזוף בהתזה

 
שיתוף פייסבוק

מתלבטים בין התזה ע"י מכונה או אדם? בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה, קראו על ההכנות להליך, כיצד הוא מבוצע וההבדלים בין האפשרויות השונות

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טכניקה זו של שיזוף מלאכותי בהתזה היא חדישה יותר מהטכניקה של מיטת שיזוף, ויתרונה הגדול הוא שהיא אינה מזיקה כלל לבריאות. שיזוף בהתזה מתאים לכל מי שרוצה להכהות את עורו, למעט מי שאלרגי לאחד החומרים בתמיסה המשזפת (ראו 'סיכונים ותופעות לוואי'), וכמו כן אינו מומלץ לנשים בהריון. הטכניקה של שיזוף בהתזה אידיאלית למי שממהר להשיג מראה שזוף משום שתוצאות טיפול זה הן מיידיות.

יש לוודא כי המכון בו בחרתם לעבור את הטיפול מקצועי ומנוסה. בתחום זה קיימות הרשאות ממשרד הבריאות (לגבי החומר בו משתמשים) וכדאי לבדוק שיש כאלו למקום. הייעוץ שלפני ההליך אמור לכלול החלטה לגבי הגוונים המדויקים בהם תיצבעו ולגבי משך הטיפול המתאים לכם (הן משך הטיפול הבודד והן משך הטיפולים לאורך זמן).

שיזוף בהתזה - הכנות מיוחדות

ההכנות לטיפול של שיזוף בהתזה אינן מעטות, אך מומלץ לבצע את כולן על מנת להגיע לתוצאות האופטימאליות בטיפול:

• אין להשתמש בתכשירים קוסמטיים דוגמת שמן גוף או דיאורדורנט, שעלולים להפריע לקליטת החומר המשזף. עם זאת, ניתן למרוח קרם גוף באזורים היבשים במיוחד - מרפקים, קרסוליים וכו', משום שאלו אזורים המועדים לספיגה מוגברת.

• במידת האפשר, הרחיקו שיער עודף מכל אזורי השיזוף.

• נקו את העור ביסודיות, ומוטב בעזרת תכשיר לניקוי עמוק (פילינג). מיעוט תאי עור מתים יסייע לקליטת השיזוף.

• בחרו בבגדים נוחים וכהים, כיוון שלאחר הטיפול הם עלולים להתלכלך.

• ודאו שבמהלך הטיפול אין עליכם אביזרים העלולים להנזק, כמו תכשיטים, משקפיים וכו'.

שיזוף בהתזה - ההליך

לטיפול של שיזוף בהתזה ישנן כמה שיטות (שיפורטו מיד בהמשך), אולם הטכניקה הבסיסית בכולן זהה: חומר הנקרא DHA (אותו החומר שמשמש לצביעת בירה) מעורבב עם חומרים נותני צבע נוספים (למשל מייק-אפ) כדי ליצור תמיסה. התמיסה מותזת על הגוף וצובעת את השכבה העליונה של העור בגוון כהה (כאמור, ניתן ליצור מספר גוונים). ההליך לוקח דקות בודדות בלבד ואינו מכאיב.

ההתזה יכולה להתבצע בשתי דרכים: באופן מכני או ע"י עובד/ת מכון השיזוף.

התזה ע"י מתיז/ה

אדם מקצועי מפעיל אקדח להתזת צבע - היוצא מתוך מכונת התזה גדולה- על מנת לפזר את החומר על הגוף באופן אחיד. התזה כזו לוקחת מספר דק', ואחרי ההליך נחוצות עוד כמה דקות בכדי לייבש את הצבע.

ישנם מספר סוגים של מכונות התזה, כאשר השיטה העדכנית ביותר היא השימוש במכונת טורבו – מעין טורבינה מיוחדת המאפשרת שיזוף בהתזה, שהופכת את ההתזה למהירה ויעילה הרבה יותר. מכונה זו עדיפה על-פני הקומפרסור החשמלי, המיושן יותר והיעיל הרבה פחות. חשוב לברר באילו טכניקות פועל המכון אליו אתם רוצים ללכת ואיזו הכשרה קיבלו המתיזים שבו.

שיזוף בהתזה המבוצע ע"י מתיז/ה מתאים עבור אלו מביניכם שלא מתביישים מנוכחות אדם אחר בסיטואציה אינטימית – ההתזה נעשית בבגדים תחתונים. כמו כן, שיטה זו תתאים לבעלי רצונות מיוחדים, למשל: לא לשזף אזורים מסוימים, לשזף יותר אזורים אחרים וכו'.

התזה אוטומטית

המשתזפים נכנסים למבנה דמוי מקלחון, והחומר ניתז עליהם באופן אוטומטי. שיטה זו מהירה יותר וההתזה מסתיימת תוך דקה-שתיים. גם כאן יש לחכות עוד מספר דקות עד לייבוש הצבע.

שיזוף בהתזה אוטומטית מיועד בעיקר עבור מי שרוצה להשתזף ללא בגדים כלל כדי לקבל שיזוף אחיד, ולמי שהפרטיות חשובה לו.

לאחר טיפול שיזוף בהתזה

כעבור כרבע שעה, כאשר החומר מסיים להתייבש, ניתן להמשיך בפעילות כרגיל. ההגבלה היחידה היא האיסור להתקלח כשמונה שעות לאחר ההתזה. גם לאחר שהצבע מתייבש הוא ממשיך לטפטף מעט – אין פירושו של דבר שהשיזוף לא תפס, זהו רק המייק-אפ המצורף לתמיסה. כאמור, רצוי להביא זאת בחשבון ולבוא עם בגדים שלא אכפת לכם שיוכתמו. מומלץ שלא לבצע פעילות גופנית המעודדת הזעה מיד לאחר שיזוף בהתזה ויש להמנע משפשוף של הגוף.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
7. שיזוף בהתזה
עינת, 30/03/2012
6. שיזוף בהתזה
לימור חדיף, 16/07/2011
5. שיזוף
עומר יערי, 15/06/2011
4. עמידות
מירי, 03/12/2010
3. היי אורי -תשובה
אידיאל השיזוף, 14/11/2010
2. עמידות השיזיף
אורי, 29/05/2010
1. יום ההתזה
מגי, 26/05/2010