חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


מיטת שיזוף

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > שיזוף מלאכותי  > מיטת שיזוף - כיצד פועל שיזוף מלאכותי במיטה?

מיטת שיזוף - כיצד פועל שיזוף מלאכותי במיטה?

 
שיתוף פייסבוק

כיצד פועלת מיטת שיזוף? קראו כאן את כל המידע על שיזוף מלאכותי באמצעות מיטת שיזוף ועל תוצאות הטיפול בהן תוכלו להתפאר

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מיטת שיזוף מלאכותי היא מתקן סגור שבתוכו מותקנות מנורות אולטרה-סגול, הפולטות קרניים דמויות קרני שמש ומשזפות את העור של מי שנמצא בתוך המיטה. בפעמים הראשונות הטיפול באמצעות מיטת שיזוף יארך דקות בודדות בלבד, ובהמשך ניתן יהיה להאריך את משך השהייה במיטה עד ל-20 דק'. זמן השהייה המומלץ תלוי הן בגוון העור והן בסוגים השונים של המיטות.

מיטת שיזוף מהסוג המתקדם ביותר היא מיטת לחץ (high pressure), שבה השימוש הוא בעיקר בקרני UVA, המזיקות פחות מקרני UVB, ובנוסף מאיצה מיטת שיזוף זו את קצב שיזוף העור בעזרת שימוש במנורות עוצמתיות יותר. מיטות מדגם זה נחשבות מתקדמות וטובות יותר מדגם ה – low pressure, המאופיין בפליטת קרניים מזיקות יותר ובמשך שהייה ארוך יותר.

חשוב לציין כי המשתזפים באמצעות מיטת שיזוף מלאכותי יכולים לבחור האם להשתזף בבגד ים או בעירום- למניעת סימני שיזוף. במשך השהייה במיטת השיזוף אין להשתמש בתכשירים חוסמי שמש סטנדרטיים, אך מומלץ להיעזר במסנני קרינה מיוחדים למיטת שיזוף מלאכותי. תכשירים אלו מקטינים את הנזקים הפוטנציאליים שהשיזוף גורם לעור ומסייעים לתהליך. ניתן לקנות את התכשירים ברוב מכוני השיזוף. ניתן להשתמש בתכשירים הסטנדרטיים רק אם רוצים למנוע כליל מאזורים מסוימים להשתזף.

לאחר הטיפול מומלץ מאוד שלא להיחשף שנית לקרינת שמש אינטנסיבית, על מנת למנוע אפשרות של כוויות וחשיפה עודפת.

תוצאות שיזוף מלאכותי באמצעות מיטת שיזוף

תוצאות הטיפול באמצעות מיטת שיזוף מלאכותי נראות לעין כבר בשעות הסמוכות לסיום הטיפול. לאחר השיזוף הראשון במיטה יש לבצע עוד 4 -10 טיפולים (תלוי בצבע העור) בהפרשים של יומיים ביניהם, על מנת להגיע לגוון העור הרצוי. לאחר מכן יש להגיע לטיפול מדי שבוע-שבוע וחצי בכדי לשמור על הצבע. ללא תחזוקה השיזוף ילך וידהה עם תחלופת תאי העור, ולאחר כחודש ימים ייעלם. בכל מקרה אין לבצע למעלה מטיפול אחד בשבוע בממוצע, במשך שנה אחת.

שיזוף באמצעות מיטת שיזוף - סיכונים ותופעות לוואי

נקודת התורפה העיקרית של שיזוף מלאכותי במכונים היא הסכנה הבריאותית. בעלי המכונים מתעקשים שמדובר בשיזוף בטיחותי, אך רופאים ומומחים בתחום חוזרים ומזהירים שכל שיזוף בקרניים אולטרה סגוליות גורם לעלייה חדה בסיכון לסרטן העור. מיטת שיזוף מסוג מיטות לחץ מקטינות את החשיפה לקרני ה- UVB המזיקות יותר, אולם שיזוף מעצם טבעו הוא התגוננות של העור מפני חשיפת יתר לקרניים, לכן כל שיזוף משמעותי מהווה נזק לעור.

בנוסף, שיזוף מלאכותי באמצעות מיטת שיזוף עלול להאיץ את הזדקנות העור, ובמקרים של חשיפת יתר לגרום להישרפות העור והתקלפותו. לאורך זמן השיזוף עלול לפגוע גם בעיניים. כדי להקטין את הסיכון לנזק בעיניים יש לכסות את האזור במהלך השהייה במיטת השיזוף. כמו בחשיפה לשמש, גם כאן המועדים יותר לנזק הם בעלי העור הבהיר. כאמור, שימוש מבוקר באמצעי של מיטת שיזוף מלאכותי בשילוב עם תכשירים מתאימים לחסימת קרינה עשוי להקטין את הסיכונים הנ"ל.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות