חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


פדיקור רפואי

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > מניקור פדיקור  > פדיקור רפואי לטיפול בבעיות בכף הרגל והציפורניים

פדיקור רפואי לטיפול בבעיות בכף הרגל והציפורניים

 
שיתוף פייסבוק

אם אתם סובלים מציפורן חודרנית, פטרת בציפורניים, יבלות או אקזמות - אולי כדאי לכם לשקול טיפול פדיקור רפואי. קראו כאן את כל המידע על ההליך

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טיפולי פדיקור נועדו לטפח את כפות הרגליים והציפורניים. קיימת הבחנה בין טיפול פדיקור קוסמטי לבין פדיקור לטיפול בבעיה רפואית. פדיקור קוסמטי מטרתו טיפוח כף הרגל בלבד, ואילו פדיקור רפואי משלב את אותם האלמנטים של טיפול קוסמטי, אך נועד לטפל בבעיות רפואיות בכף הרגל.

אם מדובר בטיפול פדיקור רפואי בכפות הרגליים, יכלול ההליך טיפול בבעיות רפואיות כמו ציפורן חודרנית, פטריות או יבלות. זאת בהנחה שחומרת הבעיה לא מצדיקה הפניה לגורם מקצועי בכיר יותר כמו פודיאטור (מומחה לכף רגל, בעל תואר אקדמי), פודיאטריסט (בעל תואר דוקטור), רופא עור או כירורג.

טיפול בציפורן חודרנית

פדיקוריסט שהוכשר לנושא יכול לטפל בציפורן חודרנית מכאיבה, אם אינה מודלקת מידי (אז נדרש טיפול אצל פודיאטור או כירורג, תחת הרדמה מקומית) ולמנוע את הישנות התופעה. פדיקור רפואי לטיפול בציפורן חודרנית נעשה באמצעות שליפה עדינה של החלק שחדר לעור, לאחר שלב הריכוך במים, וגזירת הציפורן באופן שימנע צמיחה עתידית לא תקינה.

טיפול בפטרת

טיפול בפטרת קלה של העור והציפורן נעשה באמצעות חומרים שונים נגד פטריות, שאינם מצריכים מרשם רופא. כמו כן, במקרה של פטרת ניתנות לאחר פדיקור רפואי הנחיות להמשך טיפול ומניעה. במקרים של פטרת קשה או עיקשת או של רגישות המטופל לחומרים, תנתן הפנייה לרופא עור.

טיפול ביבלות

טיפול ביבלות באמצעות פדיקור רפואי כולל בדרך כלל הסרה של היבלת באמצעות סכין או משייף, ושימוש בחומרים כימיים להשלמת התהליך. חשוב לציין שברוב המקרים היבלות מופיעות שוב, ואין מנוס מביקור אצל רופא עור לשריפת היבלת בחנקן נוזלי. טיפול הפדיקור, בכל מקרה, מספק הקלה לכאב ומשפר את מראה האזור לפני הטיפול הרפואי.

לסיכום,

טיפול פדיקור רפואי מסייע לשמור על בריאות כפות הרגליים והוא מומלץ ביותר. לא רק שהוא מונע בעיות רפואיות ושומר על הגיינה בכף הרגל, הוא גם טיפול מפנק ונעים.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. פטרת ציפורניים ברגליים
חני, 18/07/2011