חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


פדיקור

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > מניקור פדיקור  > פדיקור - טיפוח עד קצות האצבעות וגם יותר..

פדיקור - טיפוח עד קצות האצבעות וגם יותר..

 
שיתוף פייסבוק

הן אמנם נמצאות אי שם למטה, אך גם לכפות הרגליים שלכם מגיע טיפול מסור. מה ההבדל בין פדיקור קוסמטי לפדיקור רפואי והאם קיים סיכון כלשהו בטיפול?

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

פדיקור קוסמטי מזכיר מאוד מניקור, עם הבדלים הנובעים מהשוני בין כפות וציפורני הידיים לאלו של הרגליים. כפות הרגליים נושאות את משקל הגוף, מתחככות בנעל, ומזיעות בגרביים, לכן מופיעות בהן יותר בעיות כמו עור יבש וקשה, יבלות דריכה ופטריות שיטופלו בטיפול פדיקור. בנוסף, מיקומן בסוף הגוף, הרחק מהעין, והעובדה שרוב הזמן הן מוסתרות בכיסויים שונים, הופכות את ההתעלמות מהבעיות הללו לקלה יותר.

כאמור, קיימת הבחנה בין פדיקור קוסמטי לפדיקור רפואי. הפדיקור הקוסמטי הוא הגרסה המותאמת לרגל של טיפול המניקור - הליך שמטרתו טיפוח. פדיקור רפואי מכיל את אותם אלמנטים של טיפול אסתטי, אך גם נותן מענה לבעיות רפואיות: ציפורן חודרנית, יבלות מסוגים שונים, פטריות ועוד. בנוסף, חלק מהמטפלים שמתמחים בטיפולי פדיקור רפואי מתמקצעים גם באוכלוסיות הזקוקות לטיפול מיוחד, כמו חולי סוכרת.

פדיקור רפואי כולל עבודה עם סכינים, בעומק העור, לכן נדרשת הכשרה מיוחדת אליו. מומלץ לוודא שהמטפל עבר קורס מיוחד של פדיקור רפואי, שהוא מיומן בעבודתו ושכללי ההיגיינה נשמרים באופן מוקפד. במקרים של בעיה רפואית מיוחדת כגון רגל סוכרתית, המופיליה או מחלה מדבקת, כדאי לחפש מטפל שהוכשר במיוחד לטיפול בבעיה, רצוי בקורס ספציפי בנושא, ובכל מקרה חובה ליידע את הפדיקוריסט לפני טיפול פדיקור.

טיפול פדיקור - סיכונים

פדיקור רפואי הוא עניין רציני יותר, שכן הוא כולל עבודה עמוקה עם סכינים.עבודה לא מיומנת בטיפולי פדיקור עלולה לגרום לדימום כתוצאה מהסרה של שכבות רבות מידי של עור או פגיעה בטעות בכלי דם, זיהום והעברת מחלות כתוצאה מסביבה לא היגיינית. כמו כן, בטיפול פדיקור כזה, קיימת סכנה לאבחון שגוי של בעיות רפואיות רציניות יותר שאמורות להיות מטופלות על ידי רופאי עור ורופאים אחרים.

כדי לצמצם את הסיכון, חשוב לוודא שהמטפל עבר הכשרה מיוחדת לבצע פדיקור רפואי, שכלי העבודה מחוטאים (פירוש הדבר הוא שכלי העבודה הקבועים עשויים מנירוסטה, שרק היא ניתנת לחיטוי) או חד פעמיים. העברת כלי פדיקור בין מטופל למטופל ללא חיטוי, במיוחד כשהכלים משמשים לפעולה חודרנית, היא אסורה. במקרה של ספק בקשר לטיב הבעיה הרפואית, מומלץ להתייעץ עם רופא עור - אם הבעיה תתברר כשגרתית, הרופא כבר יפנה את המטופל בחזרה לפדיקוריסט לטיפול פדיקור... פדיקוריסט מיומן ואחראי ישלח בעצמו מקרים חשודים לקבלת אבחון רפואי, ואף עשוי, בזמן ביצוע פדיקור, לאתר סימנים לבעיות רפואיות שהמטופל לא יזהה בעצמו.

הפדיקור הקוסמטי הוא טיפול בטוח אשר אינו חודר לשכבות העמוקות של העור, בדומה למניקור. עם זאת, יש לבצע את הטיפול במקום מקצועי ומיומן שכן שימוש במכשירי פדיקור שאינם חד פעמיים ושלא עוברים חיטוי בין מטופל למטופל, עשוי להוביל להעברת מחלות בין מטופלים ולזיהום, כמו גם שימוש בחומרים לא מאושרים לריכוך העור או צביעת הציפורן. כדי להימנע מכך יש לוודא שהטיפול נעשה על ידי פדיקוריסט מורשה, רצוי כזה שעבר קורס פדיקור מקצועי, שקיימת הקפדה גבוהה על רמת ההיגיינה במקום ושהחומרים שנעזרים בהם מאושרים לשימוש.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
2. אין עליכם
גל בנדלה, 04/07/2009
1. מדהיםםםםםםם
בר בנדלה, 10/10/2008