חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


סוגי כתרים לשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > כתרים  > סוגי כתרים - עם יהלומים או אבני חן?
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום כתרי חרסינה
לקבלת יעוץ שלח טופס

סוגי כתרים - עם יהלומים או אבני חן?

 
שיתוף פייסבוק

לאחר שנמצאתם מתאימים לטיפול כתרים לשיניים, עליכם לבחור את סוג הכתר הרצוי מתוך סוגי כתרים הקיימים כיום

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

יש לעבור בדיקות אצל רופא שיניים מומחה, כולל צילומי שיניים, בכדי לוודא האם כתרים הם אכן הטיפול הנכון עבורכם וכדי לבחור את סוג הכתר המתאים.

 

סוגי כתרים עיקריים

כתר מתכת

עשוי ממתכת רגילה, אצילה (זהב, למשל) או חצי אצילה (ניקל, למשל). ההמלצה הרווחת היא שימוש במתכת אצילה בלבד, או בסגסוגת המכילה אחוזים גבוהים של מתכת אצילה, ובעיקר זהב. יתרונו של כתר המתכת הוא בשיוף השיניים המועט שהוא מצריך ובחוזקו היחסי- ממעט להישבר או להיסדק. חסרונו הבולט הוא, כמובן, חוסר האסתטיקה – הכתר בולט בצבעו על רקע השיניים, ולכן מתאים בעיקר לשיקום שיניים אחוריות שאינן נראות ביומיום.

כתר חרסינה על בסיס מתכת

בסיס הכתר הינו מתכתי, והוא מצופה (מכל צדדיו או בחזיתו בלבד) בציפויי חרסינה דקים. כתר זה מעניק אסתטיקה וחוזק טובים יחסית ונחשב לדרך מקובלת להשלמת שיניים בכל הפה. גם בכתר זה סוג המתכת המשמשת לבסיס יכול לנוע בין מתכת רגילה, אצילה או חצי-אצילה, כשהמתכות המומלצות ביותר מבחינה אסתטית ובריאותית הן האצילות. תת-סוגים של כתרים על בסיס מתכת הם כתרי קפטק או גלוונו, הבנויים מתערובת עשירה בזהב ומציעים בסיס דק מאוד. סוגי כתרים אלו יקרים יחסית אולם מציעים חוזק ואסתטיקה גבוהים ביותר.

כתר חרסינה

המבנה כולו עשוי מחרסינה, או מחרסינה בשילוב חומרים קראמיים או זכוכית. טכניקות בניית הכתר נעות בין שריפה בחום גבוה (למשל: כתר פרוסרה) לבין בנייה בלחץ (למשל: כתר (empress. כתר זה נחשב לאסתטי מבין כולם, אולם אינו חזק כמו סוגי כתרים המשלבים מתכת ולכן מומלץ לשימוש רק בשיניים הקדמיות. עלות הכתר גבוהה באופן משמעותי מעלות סוגי כתרים אחרים.

כתר שלושה רבעים/ שבע שמיניות

מבנה הזהה לכתר במטרותיו ובטכניקות ההרכבה, אולם חובק חלק קטן יותר מהשן. סוג זה מתאים למקרים בהם הנזק לשן אינו דורש כתר מלא.

כל אחד מהכתרים ניתן לביצוע על שן טבעית או על גבי שתל. התאמת הכתר תלויה בגורמים רבים, כמו מיקום השן המיועדת לשיקום, הלחצים המופעלים בפה (חריקת שיניים, למשל, גורמת לשחיקה מואצת ולכן נדרש כתר עמיד יותר) ועוד. לכן, חשוב להתייעץ עם מומחה מנוסה שיידע להנחות אתכם לבחירה הנכונה מתוך האפשרויות הרבות.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - כתרי חרסינהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות