חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


כתרים לשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > כתרים  > כתרים - לא רק למלכות ומלכים...
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום כתרי חרסינה
לקבלת יעוץ שלח טופס

כתרים - לא רק למלכות ומלכים...

 
שיתוף פייסבוק

כתרים לשיניים יכולים להוות טיפול יעיל לאחר נסיגת חניכיים, עששת או שחיקת שיניים. למי מתאימים טיפולי שיניים באמצעות כתרים?

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עששת, נסיגת חניכיים, שחיקה וסיבות רבות נוספות עלולות להביא לפגיעה נרחבת בשיניים. לעיתים הפגיעה היא בלתי הפיכה ויש לבצע טיפולי שיניים לעקירת השן ולהתקין במקומה תחליף, אך יש מקרים בהם ניתן לשקם את השן באמצעות כתר לשיניים - מבנה המורכב על השן, מחזק אותה ונותן לה מראה בריא ואסתטי יותר. בניית כתר בשיניים מורכבת ממספר שלבים ומצריכה שיתוף פעולה בין מומחה לשיקום הפה ומעבדת שיניים. כתרים לשיניים עשויים ממגוון חומרים ויכולים להישען על שן טבעית או על שתל, כך שכל מי שזקוק לכתר יוכל להתאים אותו לצרכיו האסתטיים והבריאותיים.

למי מתאימים כתרים לשיניים?

אין מגבלות מיוחדות על ביצוע התקנת כתרים לשיניים וניתן לשקם בעזרתו כל שן קבועה. באופן עקרוני תמיד עדיף לשקם שן טבעית מאשר להשתמש בתחליפים, לכן טיפול בכתרים עדיף על פני עקירה, שנעשית רק אם אין סיכוי לשיקום. כתרים לשיניים יכולים להתאים לחיזוק וייצוב שן כמו גם לצרכים אסתטיים בלבד.

ישנם מקרים בהם יש לבצע טיפול שורש בשן ורק אח"כ לבנות עליה כתר. במקרים מסוימים מאוד בהם הנזק לשן מזערי, ובעיקר כשיש לשקם חזית של שן קדמית, ניתן לעיתים להסתפק בטיפול ציפוי שיניים. אופציה נוספת לתיקון נזק קטן יחסית שאינו מצריך כתר מלא היא טיפול בחומר מילואה.

לאחר שנמצאתם מתאימים לטיפול השלמת שיניים באמצעות כתרים לשיניים, יש לבחור בין מספר סוגי כתרים אפשריים: כתר מתכת, כתר חרסינה על בסיס מתכת, כתר חרסינה או כתר שלושה רבעים/שבע שמיניות. לכל אחד מכתרים אלו ישנם יתרונות וחסרונות מסוימים וכל אחד מהם מתאים למצבים שונים האופייניים באופן אינדיבידואלי לכל מופל ומטופל. על כל סוגי הכתרים, ההבדלים ביניהם, הליכי התקנתם בפה, ודברים חשובים שיש לשים לב אליהם לפני ואחרי ההליך נדון בהרחבה בכתבות הבאות.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - כתרי חרסינהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות