חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


כתר לשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > כתרים  > כתר לשיניים - סיכונים ותופעות לוואי
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום כתרי חרסינה
לקבלת יעוץ שלח טופס

כתר לשיניים - סיכונים ותופעות לוואי

 
שיתוף פייסבוק

תוצאות טיפול כתר בשיניים, סיכונים ותופעות לוואי אפשריות לאחר טיפולי שיניים באמצעות כתרים. כל המידע החשוב על כתר לשיניים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בהליך הדבקת כתרים, האזור המטופל עלול להיות רגיש מספר שבועות אחרי ההשחזה, בעיקר לחום ולקור.

שמירה על היגיינת פה עשויה לסייע להצלחת טיפולי שיניים מסוג זה - צחצוח קפדני, ניקוי בחוט דנטאלי וכו'. חשוב לדעת כי שאריות מזון שנשארות באזור כתר עלולות לחדור בינו לבין החניכיים ליצור זיהומים ודלקות.

כדי לשמר את התוצאות לאחר טיפול כתר לשיניים לאורך זמן מומלץ גם לעבור טיפולי ניקוי אבנית תקופתיים אצל שיננית. כמו כן מומלץ להשתמש במברשת שיניים רכה, העשויה למנוע דלקת חניכיים שפוגעת קשות ביציבות הכתרים. כתר זמני רגיש במיוחד להצטברות שאריות מזון, לכן, כל עוד הוא מותקן בפה לאחר טיפול באמצעות כתרים, יש להקפיד על היגיינה עוד יותר.

אזור הכתר עמיד פחות משיניים טבעיות ורצוי להימנע מפעולות המפעילות עליו לחץ, כמו פיצוח גרעינים, כסיסת ציפורניים ועוד. הדבר נכון במיוחד לגבי כתרי חרסינה.

כתרים זמניים אינם מודבקים בחוזקה כמו הקבועים, לכן בעת השימוש בהם רצוי להימנע מלעיסת מאכלים דביקים, כמו טופי או מסטיק, העלולים להזיזם ממקומם.

תוצאות טיפול כתר לשיניים

כתר ממוצע מחזיק כ- 10 שנים. עמידות הכתר תלויה באיכות החומרים, בהתאמה לשן ובהדבקה, כמו גם בשמירת ההוראות לטיפול בכתר. כתרים שמורים מאיכות טובה יכולים להחזיק מעמד עד 15 שנים ויותר. לרוב ניתן להדביק כתרים לשיניים שנפלו מסיבה כלשהי. בד"כ ניתן לתקן כתרים על בסיס מתכת שהחרסינה שלהם ניזוקה, אולם קשה הרבה יותר לתקן גשרי חרסינה וברוב המקרים יש להסירם ולבנות מחדש. הסרה של כל כתר לשיניים היא מסובכת למדי.

כתר לשיניים - סיכונים ותופעות לוואי

כתרים לשיניים מגדילים את הסיכון לזיהומים ודלקות באזור החניכיים שמתחתיהם. כמו כן קיימת סכנת עששת בשיניים התומכות בכתר.

במידה והכתרים עשויים ממתכת (בעיקר ממתכת ירודה) הם עלולים להשחיר, ועם הזמן הם יוצרים פס כהה לא אסתטי בין הכתר לחניכיים. סכנה נוספת היא השתקפות של המתכת מבעד לציפוי החרסינה עם שחיקת הציפוי. בנוסף, המתכת עלולה לגרום לתגובות אלרגיות. (שימוש במתכות אצילות, בטיטניום או בזירקוניה אינו מעורר אלרגיה ולכן השימוש בהן מומלץ לאנשים רגישים למתכות).

במידה והכתר אינו ממוקם היטב ייתכנו כאבים ורגישות באזור. אם הכאבים נמשכים מעבר לימים בודדים אחרי הטיפול עצמו יש לחזור לרופא על מנת לבדוק את מקורם.

כמו בכל טיפולי שיקום הפה, גם בפרוצדורת טיפול באמצעות כתרים לשיניים, בחירת אנשי מקצוע מיומנים שמקפידים להשתמש בחומרים איכותיים ליצירת כתרים, כמו גם היצמדות להוראות השמירה על כתר לשיניים, יכולות למנוע כמעט את כל תופעות הלוואי ולהאריך את חיי הכתר.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - כתרי חרסינהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות