חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח הקטנת חזה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הקטנת חזה  > ניתוח הקטנת חזה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הקטנת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח הקטנת חזה

 
שיתוף פייסבוק

ניתוח הקטנת חזה הוא פתרון לנשים בעלות חזה גדול הסובלת מבעיות גב וצוואר. חזה גדול אמנם נחשב לאחד מסמלי הנשיות הבולטים, אך לעיתים מהווה מטרד.

מאת: צוות אתר אסתטיקה

אם כבר עייפת מלסחוב את המשא המפואר, אך הכבד, שבקדמת גופך, אם מה שנתפס כאחד מסמלי הנשיות בחברה מהווה עבורך נטל ומטרד, ואם החזייה חורצת ומותירה סימנים, ניתוח הקטנת חזה עשוי להיות הפתרון המתאים עבורך. ניתוחים פלסטיים וביניהם הקטנת חזה עשויים לסייע לבחורות צעירות ונשים רבות, בעלות חזה גדול במיוחד, הסובלות לעיתים מבחינה חברתית. הן נתקלות בתגובות שונות ומשונות מצד החברה, הן נבוכות, ולעיתים אף נמנעות בשל כך מפעילות פיזית. פרט לפן החברתי, הסבל, לרוב, הוא גם בריאותי – בעיות גב, כתפיים או צוואר, בעיות נשימה, הליכה שפופה, או בעיות עור שונות מתחת לחזה. מטרת ניתוח הקטנת חזה הנה הקטנת השד והתאמתו באופן פרופורציונאלי למבנה ומימדי גופך.

לאחר הניתוח תחושי הקלה מיידת. הכאבים, תוצר המשא הכבד אותו סחבת, יפחתו, תהיי קלילה יותר ותוכלי להתעמל בצורה נוחה. יחד עם זאת חשוב לציין, כי במידה ונגרם כבר נזק לעמוד השדרה, ניתוח הקטנת שדיים אינו יכול להשיב את המצב לקדמותו, אך הוא יכול למנוע את החמרתו.

ניתוח הקטנת חזה תוכלי לבצע לאחר שהשד סיים להתפתח, דבר המתרחש לרוב בגילאי 17-18. לעיתים, במקרים חריגים, ניתן לבצע הקטנת חזה אף לפני גיל זה, כאשר גודל החזה גורם למגבלות פיזיות קשות בחיי היום יום.

לקראת ניתוח הקטנת חזה

במהלך פגישתך עם הרופא המנתח, יבצע הרופא בדיקה גופנית כללית, בדיקה מדידה וצילום של השדיים (יבוצע צילום גם לאחר הניתוח), ישמע מהן ציפיותייך מהניתוח, ויסביר לך מהו ניתוח הקטנת שדיים, כיצד הוא מתבצע, איך להתכונן אליו ומהם הסיכונים הכרוכים בו. כמו כן, תשוחחו על גודל העטרה ומיקומה של הפטמה, שכן במהלך ניתוח הקטנת חזה יכול הכירורג להקטין את העטרה, ובנוסף, להרים ולמקם את הפטמה והעטרה במקומן הטבעי. בתום הפגישה תופני לביצוע מספר בדיקות נוספות אשר לרוב כוללות בדיקת דם, צילום חזה, א.ק.ג, ולעיתים, תלוי בנתוניה של כל אשה ואשה, אף בדיקות אולטראסאונד, ממוגרפיה וכירורג שד.

לפני ניתוח הקטנת חזה עליך להיות בצום של כ 6 שעות. במידה והינך מעשנת, מומלץ להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות לפני ואחרי הניתוח. בנוסף, כשבועיים לפני הניתוח יש להפסיק ליטול כדורים אשר גורמים לדילול הדם (כגון אספירין או קומדין). במקרים נדירים ביותר יש צורך בעירוי דם במהלך הניתוח, לכן, ישנם רופאים אשר מבקשים מחלק מהמנותחות (לרוב נשים הנמצאות בסיכון מסויים, לדוגמא נשים עם בעיות בקרישת הדם) לבצע תרומת דם עצמית לפני ניתוח הקטנת חזה.

ניתוח הקטנת שדיים

ניתוח הקטנת חזה מבוצע לרוב בהרדמה מלאה, ואורך בין שעתיים לארבע שעות. במהלך ההליך מסיר הכירורג רקמות עור ושומן, מרים את הפטמה והעטרה למקומן הטבעי, ומעצב למעשה שד קטן יותר ומוצק, אשר מתאים מבחינה פרופורציונלית למבנה ומימדי גופך. במהלך ההליך ניתן גם להקטין את עטרת הפטמה כך שתתאים לגודלו החדש של השד. את השד מעצב הכירורג מבפנים, בעזרת תפרים נמסים שאין צורך להוציאם בסיום ההליך.

ניתוח הקטנת חזה יכול להתבצע באחת משתי שיטות, כאשר צורתן וגודלן של הצלקות שיוותרו משתנה בהתאם לשיטה בה מבוצע הניתוח:

צלקת ארוכה – בשיטה זו מבוצע חתך סביב עטרת הפטמה וכלפי מטה עד לקפל שמתחת לשד ולאורכו של קפל זה. הצלקת שתיוותר תהיה בצורת עוגן, מעיין T הפוכה. זוהי השיטה הישנה יותר לביצוע הקטנת חזה והיא מיועדת בעיקר לנשים בעלות חזה גדול מאוד.

צלקת קצרה – בשיטה זו מבוצע חתך מסביב לעטרת הפטמה וכלפי מטה עד לקפל השד. זוהי השיטה החדשה לביצוע ניתוח הקטנת חזה והיא מיועדת בעיקר לנשים בעלות חזה בגודל בינוני. יתרונה בכך שהצלקת שנותרת קטנה יותר, כלומר, נחסכת הצלקת הרוחבית בקפל השד.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הקטנת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. יש לי חזה גדול.
רינה, 01/04/2010