חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


הקטנת חזה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הקטנת חזה  > החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הקטנת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה

 
שיתוף פייסבוק

כל המידע על החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה - על מה רצוי להקפיד, מתי תוכלי לראות את תוצאות הניתוח הסופיות ומידע חשוב נוסף

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה מחייב אשפוז של לילה שלאחריו, במידה ואין סיבוכים מיוחדים, תשוחררי לביתך. מהניתוח תתעוררי כאשר חזיית ספורט לגופך או חבישה אלסטית, במידה וישנה חבישה, היא תוסר כעבור יומיים לערך. בחודש הראשון של החלמה מניתוח הקטנת חזה עלייך להיעזר בחזיית ספורט ללא ברזלים, אשר תעניק לחזה תמיכה. עם חזיות מסוג זה יש להסתובב ברוב שעות היממה (כולל במהלך השינה). תוכלי להתרחץ ולהרטיב את אזור הניתוח כיממה לאחריו.

לאחר ניתוח הקטנת חזה את עשויה לחוש חולשה כללית וכאב באזור החזה, במיוחד בביצוע תנועות חדות או בעת שיעול. תוכלי להיעזר במשככי כאבים פשוטים ובמידת הצורך ירשום עבורך הכירורג משככי כאבים מעט חזקים יותר. כאבים אלו צפויים להופיע בעיקר בימים הראשונים שלאחר ניתוח הקטנת חזה, אך את עשויה לחוש כאבים בפעילות מאומצת אף מספר שבועות לאחר מכן. במהלך המחזור הראשון את עשויה לחוש כאב, רגישות יתר ונפיחות בחזה אשר ייעלמו בהדרגה.

יש להמנע מפעילות פיזית מאומצת, מטלטול חזק של הגוף ומלחץ על השדיים, לכן, מומלץ להימנע בפרט מריצה, קפיצה, שינה על הבטן, מגע מיני אשר עשוי להפעיל לחץ שכזה וכן מגירוי או שפשוף אזור החזה וכל זאת למשך תקופה של חודש לפחות. מומלץ אף שלא לקיים כלל יחסי מין למשך כשבועיים כחלק מתקופת החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה, על מנת שלא יווצרו גודש או נפיחות בשדיים.

החזרה לעבודה ולשגרה תלויה בתחושה האישית של כל אחת ואחת. לרוב, ניתן לחזור לעבודה מתונה כעבור מספר ימים ולפעילות מלאה יש לחזור באופן הדרגתי.

לאחר ניתוח הקטנת חזה עשויות להיות מעט הפרשות מהשד או טפטוף מועט של נוזלים מהחתך, אלו הן תופעות מוכרות ונורמאליות. ישנם מנתחים הנוהגים להשאיר צינורית קטנה אשר עוזרת בניקוז דם ונוזלים מהשד. את הצינורית מוציאים, לרוב, יומיים לאחר הניתוח. למרות הפרשות אלו, ייתכן שהעור באזור הניתוח יסבול מיובש. ניתן למרוח קרם לחות לפתרון הבעיה, אך יש להימנע ממגע ישיר בין הקרם לחתכים. יש להמנע מעישון למשך כשלושה שבועות לפחות לאחר הניתוח על מנת למנוע בעיות החלמה.

ניתוח הקטנת חזה - התוצאות

שבועות מספר במהלך החלמה מניתוח הקטנת חזה רוב הנפיחות באזור השדיים תעלם, אך את תוצאות הניתוח הסופיות תוכלי לראות, לרוב, רק כעבור כששה חודשים. יחד עם זאת, ייתכנו שינויים במראהו וצורתו של השד בעקבות הריונות ועליות או ירידות דרסטיות במשקל. לאחר ניתוח הקטנת חזה נותרות צלקות תמידיות אשר יהיו, לרוב, בולטות ואדומות מספר חודשים לאחר הניתוח, אך ככל שהזמן יחלוף מראן ישתפר, הן יבלטו פחות והאדמומיות תעלם. תוצאות המראה הסופי של הצלקות תלוי ביכולת הריפוי האישית של גופה של כל אחת ואחת מכן.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הקטנת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
2. הקטנת חזה
איריס, 12/05/2013
1. חסופים לשמש
רויטל, 12/03/2009