חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על הקטנת חזה?

הכנסו לשאלון וגלו!


הקטנת חזה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הקטנת חזה  > הקטנת חזה - סיכונים
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הקטנת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

הקטנת חזה - סיכונים

 
שיתוף פייסבוק

ביצוע ניתוח הקטנת חזה טומן בחובו סיכונים ככל ניתוח פלסטי אחר. קראי כאן על סיכונים ותופעות לוואי הקשורים בביצוע ניתוח חזה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כמו בכל ניתוח, גם ניתוח הקטנת חזה טומן בחובו סיכונים מסוימים ותופעות לוואי העשויות להופיע. ניתוח הקטנת החזה מבוצע לרוב לא רק מסיבות אסתטיות, אלא עקב בעיות רפואיות, לכן, אין צורך להירתע מלעבור ניתוחים פלסטיים כאלה, אך צריך להיות מודעים היטב לתופעות הלוואי וכן לסיכונים האפשריים.

ניתוח הקטנת חזה - סיכונים ותופעות לוואי

קיימים סיכונים כגון דימומים, שטפי דם, נפיחויות, הצטברות נוזלים וזיהומים כתוצאה מהניתוח.

הפרעות בריפוי – לעיתים עלולים להופיע פצעים, בעיקר באזורים שמסביב לפטמה או באזורים בהם בוצעו החתכים. במידה ומופיעים פצעים שכאלו, הטיפול הנו אנטיביוטי.

צלקות - לאחר ניתוח הקטנת חזה נותרות צלקות תמידיות. לרוב לא ניתן לראות את הצלקות כאשר הנך עם חזייה או בגד ים. בקרב נשים מעשנות עשויות להיוותר צלקות רחבות או בולטות יותר מהרגיל.

הנקה – יש לקחת בחשבון שבמהלך ניתוח להקטנת החזה מתרחשת, לרוב, פגיעה בבלוטות החלב ומוסרות צינוריות חלב רבות, לכן, הסבירות שתוכלי להניק לאחר הליך זה נמוכה מאוד (פחות מ 20%).

שינוי בתחושה - לאחר ניתוח הקטנת חזה קרוב לוודאי שהתחושה באזור השד, בעיקר בפטמה, תהיה שונה מהתחושה שלפני הניתוח. בד"כ מדובר בחוסר תחושה או רגישות יתר, כאשר התחושה הרגילה חוזרת כעבור מספר חודשים עד שנה. לעיתים עלול להיות נזק בלתי הפיך ואובדן תחושה תמידי בפטמה.

נמק - במקרים נדירים ביותר עלול להיווצר נמק בפטמה או בעטרה בעקבות ניתוק צינורות דם במהלך ניתוח הקטנת החזה , שבעקבותיו מופסקת הספקת הדם אל הפטמה. במקרים כאלו ניתן לבצע שחזור של הפטמה והעטרה. סיבוך זה נפוץ יותר בקרב נשים מעשנות, נשים עם בעיות שונות בכלי הדם או נשים עם חזה גדול במיוחד. במידה והפטמה תשוחזר, לא תהיה תחושה בעת גירוי הפטמה ולא תוכלי להניק.

במהלך ניתוח הקטנת חזה שמבוצע בשיטת הצלקת הקצרה, לעיתים, נוצרים קמטוטים בעור שנובעים מכך שבשיטת ניתוח זו לא מסירים את כל עודפי העור. קמטוטים אלו ייעלמו בתוך מספר חודשים בודדים. במידה והקמטוטים אינם נעלמים יהיה צורך להסירם בהליך ניתוחי קטן.

לאחר ניתוח הקטנת חזה, במידה ומופיעים התסמינים הבאים עליך לפנות מיידית לרופא: דימומים מהשד, כאבים חדים, הפרשות חריגות - הן מבחינת הכמות והן מבחינת המרקם.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הקטנת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
2. תחושה
רתם, 19/06/2010
1. מאיזה גיל מוותר לעשות ת'ניתוח הזה ?!
חסוי, 25/08/2009