חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי פנים באסתטיקה

ניתוחי פנים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על ניתוח אף?

הכנסו לשאלון וגלו!


מתיחת פנים ללא ניתוח

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי פנים  > מתיחת פנים  > מתיחת פנים ללא ניתוח
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מתיחת פנים
לקבלת יעוץ שלח טופס

מתיחת פנים ללא ניתוח

 
שיתוף פייסבוק

לא חייבים לעבור תחת סכין המנתחים כדי לזכות בעור פנים מתוח. בכתבה שלפניכם תמצאו את כל האפשרויות עבור מתיחת פנים ללא ניתוח

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מתיחת פנים ללא ניתוח היא שם כולל למספר שיטות שמטרתן הענקת מראה צעיר יותר לפנים. מתיחת פנים מלאה נעשית בדרך כלל על מנת לשפר סימני גיל כגון קמטים, שקעים וחריצים, צניחה של העור, אובדן של קולגן ושומן – בעיקר באזורים שסביב העיניים, הפה, הלסת והלחיים. קמטים וקמטוטים נוצרים לרוב סביב איזור העיניים, המצח והשפתיים, עור מדולדל נוטה להתאסף באזור הלסת התחתונה וסביב העיניים – ומאגרי שומן מוצקים נעלמים מהסנטר, מעצמות הלחיים וממרכז הלחי. תהליכים אלו, העוברים באופן טבעי על הגוף והפנים, משרים על הפנים מראה נפול, עייף ומבוגר. כיום, קיימות מגוון שיטות וטכניקות שנותנות אפקט מתיחת פנים ללא ניתוח, ומאפשרות טיפול ממוקד בכל אחד מסימני ההזדקנות הללו.

מתיחת פנים ללא ניתוח – אפשרויות שונות

רשימת החומרים המשמשים למילוי, עיצוב ותיקון שקעים וקמטים היא ארוכה ומכובדת. חלקם מתאימים למילוי של כמות זעירה ולפיכך נהוג לתקן בעזרתם קמטים קטנים וחריצים – בעוד אחרים מתגלים כבעלי תכונות פלא המסוגלות למלא, לעצב ולתקן לא רק קמטים קטנים אלא גם שטחים נרחבים יותר, כגון לחיים שקועות, שקעים תחת העיניים – ועוד. הסיבה העיקרית להיווצרותם של קמטים היא אובדן של גמישות העור ודלדול מאגרי השומן – וחומרים רבים משמשים תחליף לבסיס היציב אותו סיפק השומן התת עורי, בתקופת הילדות והנעורים. חומרים אלה ניתנים להזרקה בכמויות מזעריות, וכיוון שנמצאו בטוחים והינם מאושרים לשימוש, ניתן להיעזר בהם לצורך הצערת הפנים - הליכים שאינם כירורגיים שמתאימים לכל מי שחושש לעבור ניתוח פלסטי, או מעוניין בשינוי הדרגתי יותר.

ניתן לחלק את השיטות לשלוש: טכניקות המבוססות על חומרי מילוי, בוטוליניום טוקסין וטכניקות נוספות.

מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות חומרי מילוי

בין חומרי המילוי העיקריים המשמשים כיום לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח ניתן למנות את הסיליקון, שיתרונותיו הבולטים הם ספיגה איטית מאוד ועל כן הוא מחזיק מעמד לטווח ארוך. בכך נעוץ גם החיסרון של חומר זה – במקרה ומתרחשת תקלה, זהו חומר שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לשאוב חזרה. סיליקון מהווה חומר מילוי, עיצוב והתפחה לאזורים שנוטים לאבד שומן כגון הלחיים, הלסת והשפתיים. יחד איתו נמנה הביו אלקמיד, שעל אף היותו בעל מקדם זיהום גבוה יותר ניתן גם הוא לשימוש לצורך מילוי קמטים ושקעים, עמוקים ושטחיים כאחד. את הסיכון להיווצרות זיהום נהוג לנטרל באמצעות לקיחת אנטיביוטיקות מטווח רחב.

חומרים נוספים המשמשים לטיפולי מתיחת פנים ללא ניתוח מתאימים גם הם למילוי קמטים, שקעים ולצורך מיצוק באיזורים בהם איבד העור מגמישותו הטבעית. ביניהם ניתן למנות את הפופולריים ביותר: הקלציום (CaHA) משמש למילוי קמטים, תיקון פגמים ועיצוב מחדש של קו הלסת ועצמות הלחיים. בחומר זה נהוג להשתמש בשילוב עם קולגן, שנמצא בעור באופן טבעי ושומר על גמישותו. חומר טבעי נוסף הנמצא בשימוש לצורך מתיחת פנים ללא ניתוח הוא שומן עצמי, שנלקח מגופו של המטופל/ת, עובר עיבוד ומוזרק מחדש אל הפנים – בעיקר לאזורים שאיבדו שומן כגון לחיים. ולבסוף, חומצה היאלורונית שניתנת למיצוק או דילול בהתאם לצורך ועל כן מתאימה למילוי שקעים עמוקים וקמטים שטחיים כאחד. לאחרונה הורחב השימוש בה אל איזור העפעף התחתון, לתיקון שקיות ושקעים מתחת לעיניים.

מתיחת פנים ללא ניתוח באמצעות בוטוליניום טוקסין

בנפרד מרשימה מכובדת זו, קיים הבוטוליניום טוקסין הנמצא בשימוש מזה שנים לצורך טיפול בקמטים. בוטוליניום טוקסין אינו חומר מילוי, אולם הוא מעכב את העמקתם של קמטים קיימים ולמעשה עוצר את הזמן. בוטוליניום טוקסין עובד בזכות היותו רעלן המשתק את השריר, ושליטה במינון ובמיקום ההזרקה שלו יכולה לשתק באופן חלקי או מלא גם את השריר הזעיר ביותר, שהפעלה תמידית שלו גורמת להיווצרותו והעמקתו של קמט הבעה.

מתחית פנים ללא ניתוח - טכניקות נוספות

דרך נוספת שמומלץ לשקול כתחליף טוב לצורך מתיחת פנים היא פילינג, אותו ניתן לשלב עם חומר מילוי כלשהו על מנת לרענן את מראה הפנים. מתיחת פנים ללא ניתוח ניתן להשיג גם בעזרת שיטה שלא נמצאת כרגע בשימוש רווח בישראל ונקראת Thermage. שיטה זו מבוססת על חימום סלקטיבי וממוקד של שכבות קולגן עמוקות, דבר המעודד את התאים להיצמד זה לזה. כתוצאה, מתקבל מראה הדוק, חלק וצעיר יותר של עור הפנים, הצוואר והמחשוף. למעשה שיטה זו מזכירה בתוצאותיה הן מתיחת פנים והן פילינג, וגם היא אינה פולשנית ואינה כוללת ניתוח.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מתיחת פניםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות