חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול פוטורג'וביניישן?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפול בקנדידה

לפורום בנושאלוח מרפאות

קרופניק

טיפול בקנדידה

 
שיתוף פייסבוק

קנדידה היא פטריה שמסבה אי נוחות רבה לסובלים ממנה. למרבה המזל, הרפואה המודרנית והאלטרנטיבית מציעות פתרונות יעילים. הכל על טיפול בקנדידה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

משפחת קנדידה כוללת מספר סוגי פטריות, שלכולן מכנה משותף אחד: במינון גבוה מדי הן עלולות לגרום לנזקים בריאותיים לא מעטים. זיהומים חוזרים בנרתיק, גירודים בעיניים או חולשה ועייפות כרוניות, כאבי בטן וגזים עשויים כולם להצביע על התפשטות יתר של קנדידה בגופכם.

בפני הסובלים מן התופעה עומדות כמה אופציות טיפול בקנדידה, המתחלקות לשני מסלולים ראשיים – טיפול קונבנציונלי או טיפול אלטרנטיבי. ניתן לבחור בכל אחת מן הדרכים בנפרד, אך רבים בוחרים דווקא לשלב בין השתיים.

טיפול בקנדידה – רפואה קונבנציונלית

ככלל, הרפואה הרגיל אינה רואה בקנדידה איום גדול במיוחד. האמונה הבסיסית היא שפטריית קנדידה מהווה חלק טבעי מן הגוף, ונוטה להזיק רק במקרים חריגים. לפיכך, טיפול בקנדידה ברפואה הקונבנציונלית הוא בד"כ מקומי ופשוט למדי, אלא אם מדובר בחולים בעלי כשלים חמורים במערכת החיסונית, כמו חולי איידס או זאבת, השיטה לחיסול ריבוי יתר של פטריית קנדידה היא דיכוי הפטריות וחיזוק החיידקים בגוף שנוגדים את התפתחות פטריה זו באופן טבעי. בצורה זו נדחקת הקנדידה מפני החיידקים, והאיזון באזור חוזר למקומו. טיפול בקנדידה כולל בד"כ חומרים אנטי פטרייתים שניתנים לחולה באמצעות נרות, משחה או תכשירי בליעה – תלוי בחומרת התופעה ובמיקומה. בפעמים הראשונות טיפול בקנדידה אורך מספר ימים, ואם הבעיה אינה נפתרת ניתן לעבור לטיפול ארוך יותר באמצעות כמוסות פרו-ביוטיות. על פי רוב ממליצים הרופאים לשלב כל טיפול בקנדידה בדיאטה נטולת סוכר, קמח לבן ושמרים, שעליה תוכלו לקרוא בכתבה דיאטת קנדידה.

טיפול בקנדידה – רפואה אלטרנטיבית

כאמור, הרפואה הקונבנציונלית מספקת לרוב טיפול מקומי בלבד לתופעת הקנדידה. כתוצאה מכך פונים רבים מן הסובלים מהופעת קנדידה כרונית לפתרונות מתחום הטיפול האלטרנטיבי. טיפול בקנדידה בשיטות אלטרנטיביות מתייחס בד"כ למכלול הבעיות הרגשיות והגופניות של אדם, ומנסה להציע פיתרון דרך שינוי באורח החיים. טיפול בקנדידה באמצעות הומואפתיה כולל צמחי מרפא, חליטות טבעיות ושימוש בתמציות צמחיות טבעיות. טיפולים הנטורופתיים בקנדידה כוללים גם הם תוספי מזון למיניהם, אולם עיקר המניעה נעשית באמצעות התאמת תפריט מיוחד למניעת קנדידה. ע"פ רוב מבוסס התפריט על התנזרות מוחלטת מחומרים משמרים ומסוכרים פשוטים, אולם כל נטורופת מאמין בדרך מעט שונה. בנוסף, קיימות אפשרויות טיפול בקנדידה באמצעות דיקור או רפואה סינית, המשלבים מגע עם שימוש בתמציות צמחים.

טיפול בקנדידה באמצעים אלטרנטיביים הוא נושא שנוי במחלוקת, המעורר ויכוחים סוערים בין התומכים והמצדדים. על כל מדען שטוען כי השיטות האלטרנטיביות אינן מוכחות, יגיע מרפא אלטרנטיבי שיטען למהפך בחייהם של מטופליו. האמת, ככל הנראה, נמצאת אי שם באמצע, אולם אם אתם חשים כי הטיפול הקונבנציונלי אינו נותן לכם מענה, דעו כי יש אופציה נוספת לטיפול בקנדידה.

טיפול בקנדידה – מניעה ביתית

בנוסף לטיפולים המקצועיים התפתחה במשך השנים מסורת טיפול ביתית בקנדידה, הכוללת לא מעט שיטות ו"תרופות סבתא". חשוב להדגיש כי טיפולים אלו אינם יכולים להוות תחליף לטיפולים מקצועיים אחרים, ויש להתייחס אליהם בזהירות. אופציה ידועה של טיפול בקנדידה בנרתיק היא טבילת טמפון ביוגורט ביו והחדרתו אל הנרתיק הדלוק. היוגורט מכיל מספר רב של חיידקים טובים, ולכן יכול לסייע בהחזרת האיזון אל הפלורה באזור. טיפולים ידועים אחרים הם שימוש בחומץ תפוחים, בשמן עץ התה או בנרות טבעיים. כאמור, מדובר בטיפולים שלא נבדקו מעולם מבחינה מקצועית, ומומלץ להתייעץ עם רופא לפני השימוש בהם. מרבית הטיפולים אינם מומלצים לילדים קטנים או לנשים בהריון.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות