חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול העלמת ורידים?

הכנסו לשאלון וגלו!


דיאטת קנדידה

לפורום בנושאלוח מרפאות

קרופניק

דיאטת קנדידה

 
שיתוף פייסבוק

לצד הטיפול התרופתי דיאטת קנדידה מומלצת על ידי מומחים רבים, הן קונבנציונאליים והן אלטרנטיביים. כל המידע על תזונה המכונה דיאטת קנדידה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הִתרבות יתר של פטריית הקנדידה היא בעיה רפואית נפוצה, שמופיעה עקב חוסר איזון בין כמות החיידקים והפטריות ברקמות הגוף השונות. אחת התכונות המרגיזות ביותר של קנדידה היא נטייתה לשוב ולהתרבות בגוף שוב ושוב, גם לאחר מספר טיפולים מונעים. הרפואה הקונבנציונלית מנסה להיאבק בתופעת הקנדידה החוזרת באמצעות תרופות, משחות וכמוסות פרו-ביוטיות, בעוד שהרפואה האלטרנטיבית דוגלת דווקא בחומרים טבעיים, אולם יש אמצעי טיפול אחד המוסכם על כל הצדדים – דיאטת קנדידה. כיום מרבית המטפלים בקנדידה, הן האלטרנטיביים והן הקונבנציונליים, מכירים בחשיבותה של התזונה במניעת התפשטות הקנדידה. דיאטת קנדידה נמשכת בד"כ כמה חודשים, אולם במקרים של קנדידה עקשנית במיוחד היא עשויה להפוך לאורח חיים קבוע.

מהי דיאטת קנדידה?

כמו בכל דיאטה, גם בדיאטה למניעת קנדידה יש מזונות מומלצים ומזונות אסורים בתכלית האיסור. ברשימת האיסורים של דיאטת קנדידה מככבים שני מזונות עיקריים: סוכר וקמח לבן. הנזק הבריאותי שבצריכה מוגברת של מזונות אלו ידוע לרפואה כבר זמן רב, אולם כשמדובר בקנדידה הם הופכים לרעלים של ממש. הם יוצרים סביבה ידידותית ומזמינה עבור הקנדידה, וגורמים לה להתפשט עוד על חשבון חיידקים המנועים את התפתחותה.

הדרישה להימנע ממזונות אלו היא קשה במיוחד לנוכח העובדה שנוכחות קנדידה מגבירה מאוד את הדחף לצרוך מזונות מתוקים, אולם חשוב לזכור כי קשה מאוד להיפטר מקנדידה כרונית ללא ויתור על שני אלו. מרבית התזונאים ממליצים להתרחק גם מדבש וסוכר חום, שנחשבים באופן מסורתי לבריאים יותר אך למעשה מזינים גם הם את הקנדידה. הסוכרים המותרים במסגרת דיאטת קנדידה מגיעים מפירות טריים ויבשים, אך גם באלו יש כמות סוכר לא מבוטלת ומומלץ לשמור על מינונים נמוכים.

את מוצרי הקמח הלבן ממליצים המטפלים להמיר במוצרי קמח מלא, שאור או שיפון. עוד מוצרי מזון הנחשבים מוקצים במסגרת דיאטת קנדידה הם כל המזונות מעובדים ומשומרים, החל מחטיפים וממתקים ועד לשניצלים קפואים, סלטים וממרחים. בד"כ אוסרת דיאטה לטיפול בפטריית קנדידה גם מוצרים מחלב פרה, אם כי יש המתירים חלב עיזים וכבשים.

מרבית המטפלים ממליצים גם על התנזרות מכל המוצרים המכילים שמרים, אולם יש הטוענים כי אין כל נזק בצריכה מבוקרת של שמרים. חילוקי דעות קיימים גם לגבי צריכת תפוחי אדמה ובטטות, הנחשבות לפחמימות פשוטות ומתפרקות כעמילן סוכר בגוף.

כל המזונות שאינם נכללים ברשימה זו מותרים ואף מומלצים במסגרת דיאטת קנדידה. מומחים ממליצים במיוחד על צריכת קטניות, ירקות, דגים ועוף. בחנויות הטבע השונות ניתן למצוא מוצרים מותאמים לדיאטת קנדידה כמו לחם נטול שמרים, מוצרים טבעיים ללא סוכר ואפילו מאכלים מוכנים ללא חומר משמר.

דיאטת קנדידה - עצות

הרגלי התזונה המערביים הנהוגים בישראל מקשים מאוד על שומרי דיאטת קנדידה, כיוון שקמח וסוכרים נמצאים כמעט בכל מקום. לא רק ממתקים וקינוחים נמצאים מחוץ לתחום אלא גם מוצרי בשר מעובדים, שימורים, משקאות ממותקים ואפילו לחם רגיל. גם הויתור על מוצרים תעשייתיים, המכילים חומרים משמרים, אינו פשוט בכלל במציאות הקולינרית הנוכחית. על מנת להתמיד בשמירה על דיאטת קנדידה לאורך זמן, נחוץ שינוי מהותי באופן החשיבה.

ראשית, יש להקצות זמן רב יותר לבישול ביתי, כדי להפחית את הצורך בשימוש באוכל מוכן. מלבד זאת, כדאי לאכול באופן מסודר ובכמויות מספקות, וכך להימנע ממצבי רעב שבהם תטרפו מכל הבא ליד. בעת בילוי במסעדה או בארוע בחרו בקפידה את האוכל שלכם, ובררו מה בדיוק מכילה המנה. על אף הקשיים הרבים, בסופו של דבר דיאטת קנדידה עשויה לשפר באופן ניכר את איכות החיים שלכם. אם אתם מתקשים ליצור לעצמכם תפריט מסודר, תוכלו להיעזר בנטורופתים או דיאטניות המתמחים בטיפול בקנדידה.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות