חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


גשר בשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > גשר בשיניים  > בניית גשר שיניים ומיקומו בפה
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום השלמת שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

בניית גשר שיניים ומיקומו בפה

 
שיתוף פייסבוק

שיקום הפה בעזרת גשרים לשיניים - כל השלבים, אחד אחד, החל משלב בניית גשר שיניים ועד מיקומו בפה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טיפולי שיניים בעזרת גשרי שיניים מתבצעים בכמה שלבים, הנמשכים ממספר שבועות ועד מספר חודשים. שלב מקדים (רק לטיפול גשר שיניים על שתלים): יש להביא בחשבון מספר חודשים אשר נדרשים לקיבוע השתלים, טרם יצירת הגשר.

בניית גשר חרסינה על בסיס מתכת וגשר קנטילבר

שלב ראשון: מתבצע בהרדמה מקומית. הרופא משחיז את שתי השיניים המיועדות לשאת את הכתרים התומכים של הגשר (בגשר קנטילבר מדובר, כאמור, רק בשן אחת). לאחר ההשחזה הרופא מטביע תבנית של השיניים המושחזות ומעבירה ל מעבדת השיניים, ושם בונים על-פיה את חלקו הפנימי של הגשר ממתכת. לאחר לקיחת המידות הרופא מרכיב על השיניים המושחזות גשר זמני מחומר פלסטי.

שלב שני: לאחר שבסיס המתכת מגיע בחזרה למרפאה הרופא בודק את התאמתו לשיניים. אם ההתאמה מיטבית, כפי שהיא אמורה להיות, ניתן למסור את הבסיס למעבדה לשם השלמת השלב השני- שכבת החרסינה. גוון החרסינה נבחר ע"פ צבע השיניים הטבעי.

שלב שלישי: בתום בניית הגשר, מוצמד הגשר השלם אל השיניים התומכות.ניתן בשלב זה להדביק את הגשר לצמיתות, אולם נהוג להצמידו באופן זמני לתקופת נסיון, ורק אחרי מספר שבועות, כאשר ברור שההתאמה לפה אופטימלית, לבצע את ההדבקה הסופית של גשר בשיניים.

בניית גשר חרסינה/מתכת בלבד

שלב ראשון: דומה לשלב הראשון של השלמת שיניים בבניית גשר שיניים סטנדרטי- משחיזים את השיניים התומכות ולוקחים מידות. כשמדובר בגשרי חרסינה לעיתים המידות נלקחות ע"י מחשב, כיוון שנדרש דיוק מרבי, וממנו מעבירים אותן למעבדה. את הגשר מייצרים בשריפה בטמפרטורה גבוהה ביותר, כדי להקנות לו את הקושי והחוזק הנדרשים. בחלק מגשרי החרסינה הגשר הסופי מתקבל כבר אחרי השריפה, בעוד שבאחרים יש להוסיף עוד שכבת חרסינה על הבסיס.

שלב שני: לאחר מספר שבועות הגשר הקבוע מגיע ממעבדת השיניים. רופא שיניים יבדוק את התאמתו לפה, ואם הכל כשורה ניתן להכניס את הגשר למקומו הקבוע. בד"כ ההדבקה שנעשית בשלב זה היא זמנית, וההדבקה הקבועה נעשית אחרי מספר שבועות, על מנת לוודא שהגשר אכן מותאם למטופל באופן מלא. עם זאת, ניתן גם להדביק את הגשר באופן קבוע מיד עם מדידתו.

בניית גשר מרילנד ומיקומו בפה

שלב ראשון: תחילה יש לחרוץ מעט את השיניים התומכות, על מנת לחזק את היצמדות הגשר אליהן (כמעט ואין פגיעה בשן כי החריצה היא מינימלית). לאחר מכן נלקחות המידות ונשלחות למעבדה, ומותקן גשר זמני - בדומה לתהליך בניית גשר שיניים סטנדרטי.

שלב שני : במידה והגשר הקבוע אכן מתאים לפה, הרופא מצמיד אותו לשיניים התומכות בעזרת פסי הצמדה דקים ממתכת (פסי ההצמדה ממוקמים בחלק האחורי של השן ולכן אינם נראים). חתיכות המתכת מחזיקות שרשרת שיני חרסינה מלאכותיות במקום אלו החסרות.

במידה והגשר הוא חרסינה על בסיס מתכת, ההדבקה תיעשה רק לאחר ציפוי הבסיס, כלומר- לאחר 3 פגישות אצל הרופא (כפי שפורט ב'גשר חרסינה על בסיס מתכת').

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - השלמת שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות