חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


גשרים לשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > גשר בשיניים  > סוגי גשרים לשיניים
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום השלמת שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

סוגי גשרים לשיניים

 
שיתוף פייסבוק

לאחר שהחלטתם לבצע השלמת שיניים באמצעות גשרים לשיניים, כל מה שנותר לעשות הוא לבחור סוג מתאים של גשר בשיניים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

גם לאחר שנפלה ההחלטה על גשרים לשיניים, יש לבחור מבין מספר אופציות טיפול. בחירת סוג גשר בשיניים מצריכה התחשבות בגורמים רבים, כמו מצב השיניים עליהן אמור הגשר להישען, מצב עצם הלסת של המטופל, מצבו הבריאותי הכללי ועוד, לכן חשוב לעבור בדיקות מקדימות אצל רופא שיניים. במידה והגשר שלכם עתיד להישען על שתלים דנטאליים תתבקשו ליטול אנטיביוטיקה ומשככי כאבים לפני ההשתלה ואחריה.

גשרים לשיניים

גשר קבוע

שני כתרים מולבשים על שתי השיניים הסמוכות לאזור מחוסר השיניים, ותמיכתם מחזיקה את השיניים המלאכותיות באוויר מעל לחלק הריק. במידת הצורך ניתן לבנות סוג גשר כזה גם על גבי שתלים דנטליים.

גשר קנטילבר

גשר הנשען על שן אחת בלבד. מתאים למקרים בהם ישנה רק שן אחת הסמוכה לאזור מחוסר השיניים.

גשר מרילנד (נקרא גם גשר אדהביזי)

סוג גשר לשיניים הנתמך ע"י שתי שיניים, אך מוצמד אליהן ע"י צריבה, ללא צורך בכתר או בהשחזה של השיניים התומכות. הטיפול בגשר מסוג זה אינו מתאים לכל האנשים מסיבות שונות, וביניהן חריקת שיניים אשר עלולה למנוע את השימוש בו.

* אלו סוגי גשרים המתאימים בעיקר להשלמת שן בודדת או מספר מועט של שיניים בקדמת הפה, בשל היותן נתונות לפחות עומס. בנוסף, גשרים אלו יעילים בעיקר כאשר השיניים המיועדות לתמוך בגשר נמצאות במצב טוב וכדאי לשמר אותן.

גשרים לשיניים - בחירת החומר ממנו עשוי הגשר

גשר מתכת

סוג גשר העשוי ממתכת רגילה, אצילה (זהב, למשל) או חצי אצילה (ניקל, למשל). ההמלצה הרווחת כאשר בוחרים לבצע השלמת שיניים באמצעות גשר מתכת היא- שימוש במתכת אצילה בלבד, או בסגסוגת המכילה אחוזים גבוהים של מתכת אצילה, ובעיקר זהב. יתרונו של גשר המתכת הוא בשיוף השיניים המועט שהוא מצריך ובחוזקו היחסי- ממעט להישבר או להיסדק. חסרונו הבולט הוא, כמובן, חוסר האסתטיקה – הגשר בולט בצבעו על רקע השיניים, ולכן מתאים בעיקר לשיקום שיניים אחוריות שאינן נראות ביומיום. השימוש בגשר מתכתי בלבד אינו נפוץ.

גשר חרסינה על בסיס מתכת

בסיס גשר מסוג זה הינו מתכתי, והוא מצופה (מכל צדדיו או בחזיתו בלבד) בציפויי חרסינה דקים. גשר זה מעניק אסתטיקה וחוזק טובים יחסית ונחשב לדרך מקובלת להשלמת שיניים בכל הפה. גם בגשר זה סוג המתכת המשמשת לבסיס יכול לנוע בין מתכת רגילה, אצילה או חצי-אצילה, כשהמתכות המומלצות ביותר מבחינה אסתטית ובריאותית הן האצילות. עם זאת, זהב – המתכת האצילה מכולן – מפגינה תכונות שלאו דווקא מתאימות לגשרים ארוכים, כמו גמישות, לכן לא תמיד השימוש בה עונה על צרכי המטופל.

גשר חרסינה

המבנה כולו עשוי מחרסינה, או מחרסינה בשילוב חומרים קרמיים או זכוכית. טכניקות בניית סוגים כאלה של גשרים לשיניים נעות בין שריפה בחום גבוה לבין בנייה בלחץ. גשר זה נחשב לאסתטי מבין כולם, אולם אינו חזק כמו גשרים לשיניים המשלבים מתכת ולכן מומלץ לשימוש רק כאשר יש צורך לבצע השלמת שיניים קדמיות או בגשרים קצרים. עלות הגשר גבוהה באופן משמעותי מעלות הגשרים האחרים.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - השלמת שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות