חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


גשר בשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > גשר בשיניים  > החלמה לאחר טיפול גשר בשיניים
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום השלמת שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

החלמה לאחר טיפול גשר בשיניים

 
שיתוף פייסבוק

טיפים חשובים על החלמה לאחר טיפול גשר בשיניים ושמירה נכונה על השיניים. מהן תופעות הלוואי הצפויות? ולכמה זמן מחזיקים גשרים בשיניים? כל התשובות ועוד בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

• האזור המטופל עלול להיות רגיש מספר שבועות לאחר הטיפול, בעיקר לחום ולקור.

• גשרים מגדילים את הסיכון לזיהומים ודלקות באזור החניכיים. כמו כן קיימת סכנת עששת בשיניים התומכות בגשר.

• במידה והגשרים עשויים ממתכת ירודה הם עלולים להשחיר, ועם הזמן הם יוצרים פס כהה לא אסתטי בין הגשר לחניכיים. בנוסף, המתכת עלולה לגרום לתגובות אלרגיות. (שימוש במתכות אצילות, בטיטניום או בזירקוניה אינם מעוררים אלרגיה ומומלצים לאנשים אשר רגישים למתכות).

• כמו בכל טיפול שיקום הפה, גם כאשר מבצעים השלמת שיניים, בחירת אנשי מקצוע מיומנים שמקפידים להשתמש בחומרים איכותיים, כמו גם היצמדות להוראות השמירה על הגשר, יכולות למנוע כמעט את כל תופעות הלוואי ולהאריך את חיי הגשר לאחר טיפולי שיניים להשלמת שיניים.

גשר בשיניים - עשה ואל תעשה

לאחר טיפולי השלמת שיניים הכוללים הדבקה, כדאי להימנע מאכילה ושתייה למשך כשעה, על מנת לאפשר לדבק להתייבש סופית.

שמירה על היגיינת פה עשויה לסייע להצלחת הטיפול- צחצוח קפדני, ניקוי בחוט דנטאלי וכו'. חשוב לדעת כי שאריות מזון שנשארות באזור הגשר עלולות לחדור בינו לבין החניכיים וליצור זיהומים ודלקות.

כדי לשמר את התוצאות לאורך זמן מומלץ גם לעבור טיפולי ניקוי אבנית תקופתיים אצל שיננית. כמו כן מומלץ להשתמש במברשת שיניים רכה, העשויה למנוע דלקת חניכיים שפוגעת קשות ביציבות הגשרים.

אזור הגשר עמיד פחות משיניים טבעיות ורצוי להימנע מפעולות המפעילות עליו לחץ, כמו פיצוח גרעינים וכסיסת ציפורניים לאחר טיפול השלמת שיניים.

טיפול גשר בשיניים - תוצאות

בד"כ גשר בשיניים, קבוע ורגיל נשאר בפה כ- 5 עד 10 שנים בממוצע, ולעתים אף יותר- תלוי באיכות הגשר ובתחזוקו. גשרים עשויים חרסינה בד"כ עמידים פחות ומחזיקים כ- 5-7 שנים, וכך גם גשרי מרילנד. הגשרים העמידים ביותר הם אלו העשויים ממתכת חצי אצילה, והכי פחות עמידים - גשרי מרילנד העשויים מחרסינה בלבד. למרבה הצער, החוזק בד"כ עומד ביחס הפוך לאסתטיקה - הגשרים הדומים ביותר לשן טבעית עמידים הרבה פחות. הפתרון לכך הוא לאזן בין אסתטיקה ועמידות בהתחשב במקום הגשר בפה ובלחצים המופעלים עליו, כאשר מבצעים לדוגמא השלמת שיניים לשיניים קדמיות, נדרשת אסתטיקה רבה יותר והשיניים אינן נתונות ללחצי לעיסה, לכן ניתן להחליפן בגשר חרסינה.

חשוב לדעת כי לאחר טיפול השלמת שיניים גשרי מרילנד וגשרי חרסינה עלולים להישבר בשל לחצים או מכות חזקות. במקרים מסוימים ניתן לתקנם אולם לרוב יש צורך לבצעם מחדש. במקרים בהם בסיס הגשר מתכתי והפגיעה היא רק בחרסינה, קל יותר לבצע תיקונים.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - השלמת שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות