חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


תרופה נגד התקרחות

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > השתלת שיער  > תרופה נגד התקרחות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום השתלת שיער
לקבלת יעוץ שלח טופס

ענת אלקין

תרופה נגד התקרחות

 
שיתוף פייסבוק

כל התרופות החשובות לטיפול נגד התקרחות - רוטס HR, מינוקסידיל, פרופסיה ועוד. קראו כאן את כל המידע על טיפול בהתקרחות באמצעות תרופות נפוצות

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

סוגי תרופות נגד התקרחות

רוטס HR

טבליות ברזל ואבץ, המומלצות לאנשים שצריכת הויטמינים שלהם אינם סדירה או מאוזנת (צמחונים למשל). משווקי תרופות נגד התקרחות אלה מבטיחים שהברזל והאבץ יסייעו בהפסקת נשירת שיער ויעודדו צמיחה מחודשת. עד כה הטענה לא הוכחה כנכונה.

מינוקסידיל (ריגיין, מינוקסי)

ממש כמו הזייבן שהתחיל כתרופה נגד דיכאון שתופעת הלוואי שלה הייתה דחייה מניקוטין, גם המינוקסדיל התחיל כתרופה לטיפול ביתר לחץ דם שתופעת הלוואי שלה הייתה שיעור יתר בקרב נשים. במקום להכריז על תרופה זו ככישלון בהשוואה לסוגים אחרים של תרופות נגד התקרחות ולגנוז אותה, הוחלט לנצל את אפקט השיעור ולהפכה לתרסיס קרקפת המונע נשירה, ולעיתים נדירות גם מסייע לצמיחה מחודשת. הפעולה העיקרית של תרופה נגד התקרחות זו היא הרחבת כלי הדם באזור הקרקפת מה שגורם להזרמת דם לזקיקים הגוועים ולמניעת נשירתם. הבעיה היא שהתכשיר יקר והוא פועל רק בזמן השימוש בו. במידה ומפסיקים, השיער חוזר לסורו ונושר.

תרופה נגד התקרחות התקרחות וקפאין

לפי מחקר שנערך בגרמניה הסתבר שמריחת קפאין על הקודקוד מסייעת לעצירת הנשירה. החוקרים גילו, לטענתם, שקפאין מחייה את זקיקי השיער ויש למרוח אותו על הקרקפת כבר ברגע שמתחילים לגלות קצוות שיער על הציפית. הגילוי טרם זכה לגושפנקה מדעית ממקור נוסף.

פרופסיה

הגלולה החומה, שהגיעה לארצנו לפני חמש שנים נחשבת לתרופה היעילה ביותר מבין מגוון רחב של תרופות נגד התקרחות המוצעות בשוק למטרת טיפול בהתקרחות גברית. הפרופסיה מעקבת את היווצרותו של ההורמון ה DHT שגורם לנשירת השיער. מחקרים הדגימו שהתרופה אכן יעילה ואצל 90 אחוז מהנבדקים נעצרה הנשירה, בעוד כ- 60 אחוזים נהנו משיער חדש שצמח באזורי הנשירה. הפרופסיה מתחילה להשפיע כעבור מספר חודשי שימוש ואילו האפקט המקסימלי של הטיפול מושג כעבור שנתיים. נשמע טוב מדי? אכן, גם לפרופסיה ישנם מספר חסרונות. החסרונות הבולטים הם מחירה היקר והעובדה שהיא יעילה רק במהלך התקופה בה היא נלקחת. אחוז מזערי מהנוטלים תרופה נגד התקרחות זו דיווחו על ירידה בדחף המיני לפרק זמן מסוים.

תרופות נגד התקרחות - טיפולים בעזרת מסרק לייזר

טיפולים נגד התקרחות בעזרת הלייזר תופסים תאוצה בתחומים רבים. כיום אנו נעזרים בלייזר לטיפולים רבים וביניהם הסרת שיער בלייזר, הסרת משקפיים בלייזר, העלמת נימים ועוד. כצפוי, הלייזר לא פוסח גם על בעיות קרחת וטיפול בעזרת מסרק לייזר עשוי לשפר את צפיפות השיער ואף במקרים מסוימים לעצור נשירה ולעודד צמיחה מחודשת של שיער. מסרק הלייזר פולט קרני לייזר בעוצמה נמוכה אל תאי הקרקפת ובאופן זה מעודד צמיחה של שיער חדש. משרדי הבריאות של קנדה וארה"ב כבר אישרו את השימוש במסרק הלייזר למטרות הצמחת שיער וטיפול נגד התקרחות.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - השתלת שיערשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות