חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על השתלת שיער?

הכנסו לשאלון וגלו!


שיער דליל

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיער  > נשירת שיער  > שיער דליל – פתרונות
לפורום בנושאלוח מרפאות

ענת אלקין

שיער דליל – פתרונות

 
שיתוף פייסבוק

שיער דליל יכול להצביע על מספר בעיות בריאותיות, ועל כן קיימות לבעיה מספר פתרונות. כל הפתרונות לשיער דליל – בכתבה שלפניכם

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שיער דליל יכול להעיד על מספר תופעות, וחשוב לבדוק מהי הסיבה בגללה השיער נראה דליל יותר – האם קיימת נשירת שיער? איבוד נפח? האם השיער נחלש והפך שביר כתוצאה מצביעות מרובות, החלקות או פתיחת תלתלים? כאשר הסיבה היא שיער שנשבר, השערות שקרובות לקרקפת הן צפופות כיוון שאין בעיה בשורש השערה, שנוטה להיחלש רק לאחר מספר סנטימטרים של צמיחה. במידה וגם על פני הקרקפת קיימים רווחים גדולים בין שערה לשערה כך שניתן לראות את העור, יש מקום לחשוד שמדובר בשיער דליל באמת, שעלול להעיד על תחילתה של התקרחות או על איבוד נפח של השערה. בין אם זה קורה כתוצאה מתזונה לקויה, בעיות הורמונליות, תורשה או סביבת מחיה לא תקינה של השערה – קיימים מספר פתרונות.

שיער דליל – טיפול על ידי טריקולוג

בתור התחלה, ניתן לפנות לטריקולוג - אדם המתמחה בשיער, בעור הקרקפת ובכל מה שקשור בתקינותם. טריקולוג יאבחן את מצב השיער ואת הבעיה הגורמת למראה שיער דליל – האם מדובר בנשירה הגורמת לתופעת אובדן שיער או האם קיימת בעיה אחרת המשפיעה לרעה על נפח השערה ועובייה. הטריקולוג משתמש בידע שכולל את כל מערכות הגוף המשפיעות על השיער והקרקפת ומטפל במקביל בכולן, ולכן הוא למעשה מטפל הוליסטי. בנוסף, ניתן להשיג אצלו תכשירים ומוצרים ממוקדים וייעודיים בהתאם לאבחון. מערכות עיקריות המשפיעות על מצב השיער הן המערכת ההורמונלית וכלי הדם אולם מומחי השיער יכולים לאבחן ולטפל גם בבעיות שאינן קשורות ישירות למערכות אלה.

שיער דליל – פתרונות הורמונליים

ההורמון הזכרי טסטוסטרון, שקיים גם אצל נשים בכמויות קטנות, הוא הגורם העיקרי לתהליך ההתקרחות המואץ של גברים ועל כן התקרחות וכן שיער דליל בגברים מעידים דווקא על איזון הורמונלי תקין. כאשר אישה מגלה ששיערה עובר תהליך דילול בגיל צעיר, ייתכן ומדובר בחוסר איזון הורמונלי או בבעיה בבלוטת התריס. נשים שסובלות משיעור יתר, אקנה או שחלות פוליציסטיות עלולות לסבול גם מדילול מוקדם של שיער הראש. במקרה ומדובר בבעיה הורמונלית או בעיה בפעילות בלוטת התריס, שיער דליל הוא רק סימפטום ולא הבעיה עצמה, ועל כן רצוי לטפל בבעיה עצמה – בעזרת כדורים, תוספי מזון וצמחים המאזנים את המערכת ההורמונלית או את פעילות הבלוטה. שיער דליל המופיע בנשים בגיל המעבר הוא תופעה שכיחה יחסית, שנובעת משינויים במערכת ההורמונלית בעקבות הפסקת המחזור החודשי.

שיער דליל – פתרונות תזונתיים וטבעיים

שיער דליל עלול לנבוע גם מתזונה ושיפור התפריט עשוי להשפיע על מראה השיער. זהו נושא מורכב, ועל מנת לוודא שלא מדובר בחוסרים תזונתיים או תפריט לקוי יש להתייעץ עם תזונאים שיכולים לסייע בהרכבת תפריט מותאם אישית. התזונה משפיעה גם על מחזור הדם, שאחראי בין השאר על הובלת חומרים החיוניים לבריאות הקרקפת ותקינות השיער. מלבד תזונה, קיימים פתרונות אחרים המבוססים על הרעיון לפיו שיער דליל המופיע יחד עם נשירה מוגברת הוא תוצאה של זרימת דם לא תקינה לקרקפת: עיסוי יומי של הקרקפת למספר דקות, עמידה על הראש לכמה דקות בכל יום, הימנעות משימוש בגומיות לשיער ומחבישת כובעים או סרטים הדוקים – וכמובן הימנעות מעישון ואלכוהול.

שיער דליל – פתרונות אסתטיים

פתרונות אחרים מתאימים לשיער שנראה דליל כתוצאה מאיבוד נפח של כל שערה בנפרד. זהו מצב המלווה בנשירה חלקית ולא מאוד מורגשת או שאינו מלווה בנשירה כלל. במקרים אלו, השיער זקוק למילוי ועיבוי. קיימים תכשירים ומוצרים המספקים נפח לכל שערה בנפרד כגון HSR או שזירת שיער - אולם הם מיועדים לטווח קצר ויש הטוענים ששזירת שיער מחלישה את השערה בסופו של דבר. בתחום הפתרונות ארוכי הטווח, ניתן ליטול כדורים או תוספים המכילים ברזל ואבץ התורמים לחיזוק השערה, להסתייע בתכשירים לשיער המכילים קראטין – חומר המורכב משלוש חומצות אמינו ומהווה את המרכיב העיקרי בשערה, לחפוף את הראש במי רוזמרין וסרפד הנחשבים למחזקים את השיער, או לבצע השתלת שיער בשיטות שונות – התוצאה הטבעית ביותר מתקבלת בשיטת השתלת יחידות זקיק, שבה נלקח שיער מאזור העורף ומושתל בין שערות דלילות - ליצירת מראה סמיך יותר בבעלי שיער דליל.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות