חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיער באסתטיקה

טיפולי שיער  
מרפאות הסרת שיער
פורום טיפולי שיער

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הסרת שיער בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


קרחת

לפורום בנושאלוח מרפאות

ענת אלקין

קרחת?

 
שיתוף פייסבוק

התקרחות Alopecia היא תופעה מוזרה היוצרת לבסוף קרחת. נראה כאילו הגוף חושד לפתע בזקיקי השיער ותוקף אותם, כמו במחלה אוטואימונית. האומנם? הכל על קרחת

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

נשירת שיער זמנית, כזו שלאחר הריון, מקורה בשיבוש בשלבי צמיחת השיער ואינה גורמת קרחת. אך הדללות שיער בנשים עד למראה של קרחת במידה כזאת או אחרת מפריעה ונחשבת לפגם אסתטי. כבר ראינו גברים חתיכים, מושכים וגבריים עם קרחת, אבל התקרחות נשית איננה קבילה על פי מדדי היופי בני זמננו. למעשה, גם קרחת גברית מפריעה. למי? למי שהיא פשוט מפריעה לו!

איזו קרחת יש לך?

קרחת טבעתית: נשירת שיער היוצרת קרחת עגולה המופיעה בדרך כלל על הקרקפת. עלולה להתפתח לאיבוד שיער טוטאלי אך ניתנת לטיפול המגרה את הקרקפת להצמחת שיער באמצעות סטרואידים וחומרים אחרים.

קרחת אנדרוגנטית: זה הסוג השכיח המדלל את שערם של גברים ושל נשים. מקורה של קרחת זו הוא בהורמון הטסטוסטרון המופרש גם בגברים (הרבה) וגם בנשים (במידת מה). בגברים קרחת מתחילה מהמצח או במפרצים מעל לרקות. בנשים היא פחות ממוקדת. ברובם הגדול של בעלי קרחת זו יישאר שיער על העורף. טיפול בתמיסת מינוקסידיל עוזר מעט אך השפעתו חולפת.

קרחת בעקבות הקרנות: זוהי קרחת זמנית והפיכה. קירור הקרקפת בזמן ההקרנות יכול לצמצם את התופעה.

אם קרחת מפריעה לכם הנה הפתרונות, יתרונות וחסרונות:

קרחת - פתרון 1

תוכלו להתאים פאה נוכרית שתהרוג אתכם מחום, תנוון את צמיחת השיער שעוד נשאר, וגם תעוף ברוח. חבישת פאה היא דבר שקשה לשמור בסוד. אורח לא צפוי עלול לראות את הפאה מונחת על הספה. בילדותי נתקלתי במחזה משעשע זה אצל בן משפחה בעל קרחת, מתברר, ולא הצלחתי להבין כיצד נפרד האדם מראשו. אבל הקושי העיקרי עם פאה הוא לתפקד עמה בזמן שעושים ספורט או בזמן של פעילות תנועתית אחרת, ולא צריך פרטים.

קרחת - פתרון 2

דרך אחרת לטפל בקרחת היא להוסיף שיער באופן מלאכותי היא שזירת שיער הנעשית במספרות. הדבר אפשרי במי שיש לו שיער בצדי הקרקפת ואליו קושרים שיער דומה לשלך. יש ספּרים מקצועיים שעושים זאת היטב, אבל שוב: חום, הצקה לקרקפת וניוון השיער עלולים להיות תופעות הלוואי, מלבד החזרה למספרה לעדכון השזירה בכל פעם שהשיער בצדדים גדל בשני סנטימטר.

קרחת - פתרון 3

אפשרות אחרת היא לאבחן את סוג אותה קרחת אצל רופא (או רופאה) עור ולברר מהם הטיפולים האפשריים בה. הרופא יגיד לכם אם מצבכם הוא קרחת חסרת תקנה או דווקא בעלת סיכוי להצמחה. תוכלו לקבל תמיסות לשימוש יומיומי המעודדות את צמיחת השיער. כדי ליהנות מתוצאותיו של טיפול זה עליכם להתמיד בו לעולם לפי ההוראות. טיפול אחר בחומרים הוא נטילת תוספי מזון או תרופה הורמונלית. אם יש לכם שיער על העורף, שאלו את הרופא מה עוד תוכלו לעשות.

קרחת - פתרון 4

אם נואשתם מכל הנ"ל ואינכם בנויים להתעסקות חסרת תוחלת עם קרחת ושיער, עיינו ערך השתלת שיער. לשם כך עליכם להגיע לרופא מתחום הפלסטיקה. בררו במרפאה שלכם, או עם הביטוח הרפואי שלכם, על מרפאות האסתטיקה המוּכּרות, על הרופאים המומחים לדבר, ואם יש טיפולים נגד קרחת שבהם מגיעה לכם השתתפות כספית. זהו ניתוח כואב מעט אבל לא נורא, באמת לא נורא קשה, ולאחריו השערות נשארות. כדי לשתול שיער על ראשך דרוש שיער משלך. לכן הוזכר השיער על העורף, והוא אכן נמצא שם, אם אין לך קרחת מן הסוג הטוטאלי. מן העורף לוקחים רצועות שיער על שורשיו וזקיקיו, מחלקים לרצועות צרות יותר, ושותלים במקום הדרוש. בהתחלה השיער הזה ינשור אבל כעבור שבועות אחדים יצמח מן הזקיקים הטובים שנשתלו, יהיה בעל תכונותיו התורשתיות של השיער שלכם, בצבעו ובצורתו, ויישאר! רעמת שיער סמיכה לא תתקבל מטיפול זה, אבל שיפור בצפיפות – כן.

קרחת - פתרון 5

אם אתם אוהבים קרחת, פשוט כי היא שלכם, אתם גדולים. יש לכם ביטחון עצמי ולא יהיו לכם כינים.

פורומים מרפאות הסרת שיער הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות