חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


ציפוי שיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > ציפוי שיניים  > השלמת השיניים באמצעות קומפוזיט
לוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום ציפויי שיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

השלמת השיניים באמצעות קומפוזיט

 
שיתוף פייסבוק

טיפולי השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט יעילים ביותר למילוי רווחים ולצורך השלמת שיניים שבורות. קראו כאן את כל המידע על השלמת שיניים בקומפוזיט

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מבין כל האופציות הקיימות, השלמת שיניים ומילוי רווחים בעזרת חומר הנקרא קומפוזיט, היא המקובלת והנפוצה ביותר. אמנם רמתו האסתטית של קומפוזיט נופלת מזו של ההשלמה באמצעות חרסינה, אולם היא גבוהה למדי והולכת ומשתפרת עם הזמן- כיום השלמת שיניים בקומפוזיט נראית כמעט כמו השן המקורית מבחינת הצבע והשקיפות.

יתרונה הגדול של שיטת השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט הוא בכך שהיא יכולה להתבצע ע"י רופא שיניים בקליניקה, ללא צורך במעבדה, ולכן ניתן לבצעה בביקור אחד אצל רופא השיניים. בנוסף, היא מסובכת פחות לביצוע ודורשת פחות מיומנות ביחס לביצוע טיפולי שיניים להשלמה באמצעות חרסינה. עם זאת, גם כאן יש לבחור ברופא שיניים מנוסה ומיומן כיוון שדווקא בהליך זה הוא האחראי הבלעדי למראה ההשלמה ולאיכותה. מחיר השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט נמוך משמעותית מכל ההשלמות האחרות והשיטה מתאימה בעיקר לשברים קטנים יחסית ללא פגיעה בשורש השן.

השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט - ההליך

השלמת שיניים בקומפוזיט לוקחת כחצי שעה עד שעה. במקרים מסוימים (בעיקר כשעצב השן חשוף בעקבות השבר) הטיפול כרוך בזריקות להרדמה מקומית. במהלך השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט ייתכנו כאבים ורגישות באזור הטיפול. לאחר השחזה קלה מאוד של שולי השבר (רק במקרי הצורך) הרופא מניח את החומר הפלסטי במקום השבר בשן. לאחר עיצוב ההשלמה הוא מקשה את הקומפוזיט בתוך הפה באמצעות מנורה מיוחדת. לאחר שהחומר מתקשה מתקבלת התוצאה הסופית.

למילוי רווחים: בד"כ אין צורך בהשחזת השיניים הסמוכות. הרופא מעצב את הקומפוזיט כך שיתאים לרווח שבין השיניים ומקשה את החומר באותה טכניקה.

השלמת שיניים בקומפוזיט - לאחר הטיפול

בזמן הסמוך לטיפול השלמת שיניים בקומפוזיט ייתכנו רגישות וכאבים באזור המטופל, וניתן להרגיעם באמצעות שימוש במשככי כאבים.

בשעות שלאחר הטיפול מומלץ שלא לאכול או לשתות דברים העלולים להכתים את השיניים, כמו קפה ותה, וכן להימנע מעישון העלול להותיר כתמי ניקוטין. כמו כן רצוי שלא לאכול דברים קשים בעזרת השיניים הקדמיות.

קומפוזיט נוטה במהלך הזמן להצהיב ולקבל כתמים ממקורות כמו ניקוטין, קפאין וכו'. במקרה של שינוי צבע משמעותי ניתן להחליף את ההשלמה באחת אחרת.

השלמת שיניים באמצעות קומפוזיט היא חזקה למדי, אולם אינה חזקה כמו החרסינה וקיים חשש לנפילת ההשלמה. גם במקרה כזה קלות הטיפול מאפשרת לחזור עליו ללא בעיות מיוחדות. כדי להקטין את הסיכוי לנפילה השתדלו להגן על השיניים ממכות חזקות ומשימוש בשיניים למטלות העלולות לשחוק אותן, כמו פתיחת בקבוקים.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - ציפויי שינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות