חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי פנים באסתטיקה

ניתוחי פנים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על ניתוח אף?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח אוזניים בולטות

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי פנים  > הצמדת אוזניים  > ניתוח אוזניים - הפתרון האולטימטיבי לאוזניים בולטות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הצמדת אוזניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח אוזניים - הפתרון האולטימטיבי לאוזניים בולטות

 
שיתוף פייסבוק

לפני שמחליטים על ניתוח אוזניים בולטות, הנחשב לניתוח פשוט יחסית, לפניכם מידע על מבנה האוזן ועל דרך ביצועו של ניתוח הצמדת אוזניים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

לכל אחד יש איבר בגופו שהוא איננו מרוצה ממנו. את הישבן אפשר להסתיר במכנסיים מתאימים, את שרירי החזה מתחת לחולצה, וחלק מהפגמים האסתטיים בפנים ניתן להסתיר על ידי איפור פשוט. אך יש איבר אחד אותו קשה מאוד להסתיר – האוזניים. אוזניים בולטות מהוות מקור לתסכול מתמשך, החל מגיל צעיר ביותר ועד לגיל המבוגר. כיום, במקום לחבוש כובע או לגדל את השיער כדי להסתיר את האוזניים, קיימים ניתוחים פלסטיים פשוטים, המתאימים לכל הגילאים - ניתוחי הצמדת האוזניים. ניתוח אוזניים בולטות אפשר לעבור כבר החל מגיל 6, אם כי נפוץ יותר לנתח בגילאים מבוגרים יותר. במסגרת הניתוח הכירורג מסיר מעט מסחוס האפרכסת ותופר את העור כך שהאוזן לא תבלוט.

ניתוח אוזניים - קצת על מבנה האוזן

לפני שמבינים כיצד מתבצע ניתוח אוזניים בולטות, חשוב להבין כיצד בנויה האפרכסת, ומה גורם לה להזדקר. לאפרכסת שלושה חלקים – הקונכיה, ההליקס (השבלול של האפרכסת) והאנטי-הליקס, שהוא הקפל שמול ההליקס. האפרכסת גדלה עם הילד, והיא מגיעה לגודלה הסופי בערך בגיל שש. לכן לא מומלץ לבצע ניתוח אוזניים בולטות לפני גיל זה, מכיוון שעדיין יכולים להיות שינויים במבנה האוזן.

הזדקרות של האוזן מוגדרת כזווית הקרובה ל 90 מעלות בין האפרכסת לבין הקרקפת, והיא נובעת בין השאר מבעיה במבנה הקונכיה, בעיה בהליקס או שילוב של שניהם. מדובר בבעיה אסתטית בלבד, שאיננה משפיעה על תפקוד האוזן. ניתוח אוזניים בולטות הוא אסטתי בלבד, ללא חשש לפגיעה בשמיעה.

ניתוח אוזניים בולטות

ניתוח הצמדת אוזניים נחשב לניתוח פשוט יחסית. הוא נמשך בין שעה לשלוש שעות, אלא אם כן מדובר במבנה מסובך במיוחד של האוזן או בצורך בביצוע ניתוחי אוזניים נוספים (למשל – תיקון אפרכסת נפולה). במבוגרים הניתוח נעשה לרוב בהרדמה מקומית. בילדים מעדיפים לבצע ניתוח אוזניים בהרדמה כללית, בעיקר בילדים צעירים ששיתוף הפעולה שלהם לא אופטימאלי. במהלך הפרוצדורה של ניתוח אוזניים בולטות הכירורג מסיר מעט עור מהחלק האחורי של האפרכסת, ולאחר מכן מעצב מחדש את סחוס האפרכסת. ישנם המעדיפים חתך בחלק הקדמי של האפרכסת. במקרה כזה החתך מוסתר בקפלים הטבעיים של האוזן. בשני המקרים של ניתוח אוזניים המשך הניתוח דומה – עיצוב הסחוס מחדש בעזרת חוטים שלא נספגים או בעזרת חיתוך הסחוס. בחירת הגישה הניתוחית תלויה במנתח. ניתן לבצע ניתוח בשתי אוזניים או רק אחת, בהתאם לבקשת המטופל. בכל מקרה יש לזכור כי התוצאה לא תהיה מושלמת, אך עדיין טובה מהמצב שהיה לפני ניתוח אוזניים.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הצמדת אוזנייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
2. לתגובה 1-
להלהלה, 21/06/2010
1. כמה זה עולה?
אנו, 21/04/2010