חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


מומחה לכירורגיה פלסטית

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > מנתח פלסטי  > מומחה לכירורגיה פלסטית
לפורום בנושאלוח מרפאות

מומחה לכירורגיה פלסטית

 
שיתוף פייסבוק

עם התפתחות המודעות לאסתטיקה, שחלה בשנים האחרונות, התפתח גם התחום של ניתוחים פלסטיים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

מנתח פלסטי הינו רופא, מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית. על מנת לקבל את התואר מומחה בכירורגיה פלסטית נדרש מנתח פלסטי לעבור תקופת התמחות בת כשבע שנים. חשוב לדעת כי ישנם רופאים אשר אינם מומחים בכירורגיה פלסטית, ובכל זאת מבצעים ניתוחים בתחום זה. על פי חוק אין מניעה כי רופא, בכל תחום התמחות, יבצע ניתוחים פלסטיים. לאור מצב פרוץ זה החליטה המועצה המדעית של ההסתדרות הרפואית לפרסם תקנות המפרטות מהם הניתוחים שעל מומחה מסויים לבצעם (או מומחה מתחום מומחיות קרוב). בכל מקרה מומלץ, לפני ביצוע ההחלטה על מנתח פלסטי שיבצע עבורכם ניתוח פלסטי, לדרוש לראות תעודת מומחה בכירורגיה פלסטית, אשר מונפקת על ידי משרד הבריאות. ניתן להצליב ולבדוק מידע זה גם באתר משרד הבריאות או באמצעות האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית.

כיצד לבחור מנתח פלסטי?

כבכל ניתוח, אין להקל ראש בבחירת המנתח שינתח אתכם בניתוח פלסטי.

ראשית, יש כאמור לוודא שבידי המנתח הפלסטי, תעודת מומחה בכירורגיה פלסטית.

שנית, כדאי להיפגש עם מנותחים שנותחו על ידי אותו מנתח פלסטי. יש להתרשם הן מהעבודה שביצע והן מהתייחסותו אל המטופל.

שלישית, מומלץ לנסות ולדבר עם אנשי מקצוע העובדים בקרבת אותו מנתח. לרוב, אחיות או עובדים אדמיניסטרטיביים ידעו לספק מידע אודות התנהלותו, אחוזי הצלחתו ומידת מיומנותו.

רביעית, מומלץ לבדוק האם מנתח זה עובד גם בבית חולים, מעבר לעבודתו בקליניקה הפרטית. העבודה בבית החולים תורמת לכל מנתח פלסטי באשר ליצירת וצבירת ניסיון במקרים מגוונים שבחלקם לא יתקל בקליניקה הפרטית.

לבסוף, מומלץ להיפגש עם המנתח הפלסטי באופן אישי, ולא להסתפק בפגישה עם איש המכירות של הקליניקה. יש להתרשם מאופיו, מידת רצינותו ומהכימיה האישית עימו. כמו כן, יש לקבל ממנו מידע אודות מהלך הניתוח, זמן ההחלמה וחומרי ההרדמה. מנתח פלסטי רציני יפרט בפניכם, בצד יתרונותיו והצלחותיו, גם את הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוח. מנתחים פלסטיים רבים יציגו בפניכם אלבומי תמונות המציגים את עבודתם. חשוב להתייחס אל כך בערבון מוגבל שכן סביר כי המנתח הפלסטי יציג בפניכם את עבודותיו הטובות ביותר, ואילו את הפחות מוצלחות ידאג להשמיט. מומלץ לבקש מאותו מנתח פלסטי לראות תמונות של מנותחים, המציגות את הצלקות הצפויות מהניתוח.

כמובן שניתן להתרשם מאותו מנתח פלסטי בו אתם מעונינים, גם דרך אתרי האינטרנט השונים העוסקים בתחום הכירורגיה הפלסטית. עם זאת, חשוב שלא לתרשם ביתר קלות ממגוון הפרסומות המציפות את אתרי האינטרט העוסקים בתחום הכירורגיה הפלסטית. מושכות ומרהיבות ככל שתהיינה, פרסומות אלה אינן ערובה למקצועיותו של מנתח פלסטי.

 

תחומי התמחות של מנתח פלסטי

את תחום הכירורגיה הפלסטית נהוג לחלק לשני תת תחומים. האחד- כירורגיה אסתטית והשני- שיקום ושחזור אסתטי לאחר פגיעה. בבואכם לבחור מנתח פלסטי, עליכם לבחור בו על פי התמחותו באחד משני תתי התחומים הללו, בהתאם לטיפול המבוקש.

קצת על תעריפי מנתחים פלסטיים

נושא התשלום עבור פגישת התייעצות שנוי במחלוקת. ישנם מנתחים פלסטיים אשר אינם גובים תשלום עבור ההתייעצות עימם. עם זאת, חלקם הגדול נוהג לגבות תשלום וחלקם האחר גובה תשלום זה אך מקוזזו ממחיר הניתוח, באם המטופל החליט לבצע הניתוח עם אותו מנתח פלסטי עימו התייעץ. פגישת התייעצות שכזו יכולה להימשך בין מספר דקות לכשעה. אל תהססו לשאול את כל השאלות ולקבל מענה על כל התהיות. תעריף גבוה אותו גובה מנתח פלסטי אינו מעיד בהכרח על כישוריו, וההיפך. שיקולים אחרים, כפי אלה שפורטו קודם לכן, צריכים להנחות אתכם בבחירת המנתח המתאים. השיקול בנוגע לתעריף אותו גובה המנתח אינו השיקול המרכזי. כישוריו ומיומנותו של מנתח פלסטי חשובים הרבה יותר.

בחירת מנתח פלסטי הינה ההחלטה המכרעת לקראת ביצוע ניתוח פלסטי. בחירה מושכלת וזהירה של מנתח פלסטי תגביר סיכוייכם להיות מרוצים מתוצאת ניתוח פלסטי אותו אתם עתידים לעבור.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות