חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על טיפול הרמת חזה?

הכנסו לשאלון וגלו!


כירורגיה פלסטית

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > מנתח פלסטי  > כירורגיה פלסטית
לפורום בנושאלוח מרפאות

כירורגיה פלסטית

 
שיתוף פייסבוק

תחום הכירורגיה הפלסטית כולל בתוכו שלל טיפולים אסתטיים הכוללים ניתוחים פלסטיים כגון: ניתוחי פנים, ניתוחי חזה וניתוחי בטן. לפניכם כל הפרטים על כירורגיה אסתטית, משחזרת ורפואית

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כירורגיה פלסטית הוא תחום רחב מאוד של טיפולים אסתטיים הכוללים מגוון ניתוחים פלסטיים שנועדו לתקן פגם מולד, לשנות מראה חיצוני של אדם ולשפר את תפקודם של איברים שונים בגוף. לעיתים המונח המקובל לטיפולים שמטרתם שיפור המראה האסתטי הוא כירורגיה קוסמטית.

עם התפתחות הטכנולוגיות והמכשור שבשירות הרפואה, הלכו וגדלו האפשרויות העומדות בפני מנתחים פלסטיים ובפני המטופלים: יותר חומרים, יותר טכנולוגיות ויותר מיומנויות מוצעות היום לכל אותם גברים ונשים שמעוניינים לשפר את המראה החיצוני, לתקן פגם קטן או גדול ולהפוך יפים, מושכים וצעירים יותר. ניתוחים פלסטיים לא משפיעים רק כלפי חוץ אלא גם כלפי פנים: מחקרים הראו קשר בין ניתוחים לבין עלייה ברמת שמחת החיים הכללית, ירידה בדיכאון, שיפור ההרגשה האישית, הביטחון והסיפוק האישי. לצרכים אסתטיים או לצורך שיחזור, כהליך אסתטי בלבד או גם רפואי.

כירורגיה פלסטית אסתטית ומשחזרת

אחד מתחומי ההתמחות הרפואיים היוקרתיים ביותר כיום הוא התחום הנקרא כירורגיה פלסטית. מנתחים פלסטיים רוכשים את התמחותם במסגרת ניתוחי שחזור, בפרקטיקה שנקראת כירורגיה משחזרת פלסטית ונעשית בבתי החולים ובפיקוח ממשלתי. משם, יכולים המומחים שצברו ניסיון לצאת אל השוק הפרטי ולהתחיל לעבוד כמנתחים עצמאיים. ההבדל בין הכירורגיה המשחזרת לאסתטית הוא בעיקר מטרת הניתוח – בעוד כירורגיה פלסטית אסתטית נעשית למטרות אסתטיות בלבד, כירורגיה משחזרת נעשית במטרה לתקן פגמים חמורים בגוף באופן שיהיה גם אסתטי וייראה טבעי. רפואה אסתטית היא השם הנרדף להליכים אסתטיים שמטרתם ליפות ולשפר את מראה הגוף והפנים. גם רפואה פלסטית היא מונח שמקובל להשתמש בו למטרה זו.

כירורגיה פלסטית, אסתטית או משחזרת, מצריכה ידע באנטומיה, ניסיון כירורגי ולעתים התמחות רפואית נוספת במידה ומדובר בניתוח רחב או מקיף במיוחד. ההבנה באנטומיה מספקת למנתחים את היכולת ליצור מחדש, לתקן ולשפר את הגוף באופן שייראה טבעי, נכון ופרופורציונלי, ולעבוד עם הנתונים הגופניים הקיימים של כל מטופל ומטופלת.

כירורג פלסטי

כירורגיה פלסטית קיימת כמחלקה בכל בית חולים גדול, במרפאות בבתי החולים ובמרפאות פרטיות שנקראות גם קליניקות. כירורג פלסטי עובד בסביבה רפואית שכוללת תנאים היגיינים וסטריליים מחמירים, ציוד חירום וצוות אנשי מקצוע מיומנים: אחיות, רופא מרדים, מזכירות רפואיות ומומחים נוספים שעובדים לצידו. למרות ההקפדה על סטנדרט רפואי גבוה, לא כל ההליכים שמציעה הרפואה הפלסטית הם ניתוחים פלסטיים. בעוד ניתוח אף למשל הוא ניתוח פלסטי שכולל הרדמה מלאה או חלקית ומצריך מומחה להרדמה, ישנם הליכים וטיפולים שאינם כירורגיים כלל: הליכים של מילוי קמטים והזרקות למיניהן, טיפולי בוטוליניום טוקסין וטיפולים אחרים, אותם מותר לבצע רק במסגרת כירורגיה פלסטית כלומר רק בידי כירורג מיומן ומוסמך.

בחירת מנתח פלסטי

כירורגיה פלסטית מציעה לאנשים לשנות את חייהם ולתקן את אותם פגמים קטנים או גדולים שמפריעים להם ביום יום. בחירת מנתח פלסטי היא אחד השלבים החשובים ביותר בדרך לחיים עם פחות דאגות וטרדות. חשוב לבחור מנתח מיומן, מוסמך, שמחזיק ברישיון תקף ושעבר את ההתמחות המתאימה. כמו כן חשוב לבחור כירורג שידע לתת את המענה המתאים ביותר לכל אדם, בין אם אישה או גבר. כירורגים פלסטיים רבים הופכים מומחים עם השנים בתחום מסויים או מתמקדים בכמה סוגי ניתוחים פלסטיים אותם הם מבצעים שוב ושוב ועמם יש להם את הנסיון הרב ביותר. כירורגיה פלסטית כמו כל תחום רפואי מצריכה דיוק, מיומנות, אחריות וגם יחסי אנוש טובים: מנתח שידע להקשיב למטופלים, לזהות את הצרכים שלהם ולשלב בינם לבין הידע המקצועי שלו, הוא המנתח האידיאלי.

בדומה לאנשי מקצוע רבים שאמונים על התחום האסתטי, מומחים פלסטיים מחזיקים בתיק עבודות בו ניתן לעיין כחלק מפגישת הייעוץ או פגישת ההיכרות המקדימה. בתחום של כירורגיה פלסטית אין כמו מראה עיניים כדי להעריך מיומנות ומקצועיות.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות