חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול העלמת ורידים?

הכנסו לשאלון וגלו!


הסרת שומות

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > הסרת נקודות חן  > הסרת שומות ונקודות חן בהליך כירורגי
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הסרת נקודות חן ושומות
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

הסרת שומות ונקודות חן בהליך כירורגי

 
שיתוף פייסבוק

המדריך המלא להליך כירורגי של הסרת שומות ונקודות חן. קראו כאן את כל מה שצריך לדעת על הסרת שומות ונקודות חן בפרוצדורה כירורגית

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

כאשר מחליטים לבצע הסרת שומות או הסרת נקודות חן באופן כירורגי, יכול המנתח לבחור בין הסרה כירורגית הכוללת תפרים לבין הסרה כירורגית ללא תפרים, תלוי בעומק השומה או נקודת החן ובתוצאה הקוסמטית הרצויה. היתרון הגדול בשיטה זו של הסרת שומות ונקודות חן הוא שבניגוד לשיטות אחרות הקיימות (כגון: לייזר ומחט חשמלית) ניתן לבצע בדיקה היסטולוגית ולשלול ממאירות.

הליך הסרה כירורגית מתאים לכל מי שסובל מהופעת שומות או נקודות חן על פני העור ומעוניין להסירן. עקרונית ניתן לבצע את ההליך בכל גיל, אך כמובן שמתחת לגיל 18 יש צורך בהסכמת ההורים וחתימתם.

הסרת שומות ונקודות חן - ההכנות להליך

לפני שמחליטים על הסרת שומות או הסרת נקודות חן, כמו לפני כל פרוצדורה ניתוחית אחרת, יש להתייעץ תחילה עם רופא עור מומחה או כירורג פלסטי מומחה. בפגישה זו יבחן הרופא את השומה נקודת חן ויסביר לכם על פי גודלה, מיקומה והנתונים האישיים שלכם מהו הטיפול המומלץ ביותר עבורכם. כמו כן, חשוב לברר מהם חומרי ההרדמה שבהם ישתמש הרופא וזה הזמן לעדכן אותו במידה ויש חשש לאלרגיה או לרגישות לאחד החומרים.

אנשים בדרך כלל מעוניינים בטיפול הסרת שומה או נקודת חן מסיבות אסתטיות, אך חשוב לזכור שכמו בהליכים ניתוחיים רבים, גם בטיפול כירורגי של נסרת שומות או נקודות חן תישאר צלקת כלשהי. גודל הצלקת תלוי בגודל השומה או נקודת החן, בסוג הטיפול שבוחרים וכמובן במיומנות המנתח, לכן חשוב לוודא שאתם מקבלים את כל הפרטים החשובים הללו בפגישת הייעוץ.

הסרת שומות ונקודות חן - ביצוע ההליך

לפני שהמנתח מתחיל בעבודת ההסרה של שומה או נקודת חן, מנוקה האזור, לרוב עם אלכוהול או חומר אחר לפי העדפותיו של המנתח. לאחר מכן האזור מורדם בהרדמה מקומית עם חומר הרדמה כגון לידוקאין. השלב הבא הוא שלב החיתוך אשר מתחלק ל-2 סוגים: הסרה שומות ונקודות חן כירורגית ללא תפרים ועם תפרים.

חיתוך ללא תפרים

בעזרת אזמל, המנתח מגלח את השומה על פני השטח או מעט מתחת לשכבת העור. על מנת להפסיק את הדימום המנתח צורב או שורף את המקום בעזרת מחט חשמלית. לאחר מכן נמרחת אנטיביוטיקה מקומית והאזור מכוסה בתחבושת.

חיתוך עם תפרים

בשיטה זו של הסרת שומות כירורגית משתמשים בעיקר כאשר מדובר בשומות כהות או שטוחות. לאחר שהמנתח מחטא ומרדים את המקום, הוא חותך באמצעות אזמל את השומה או נקודת החן ואת העור שסביב לה. השלב הבא הוא שלב התפירה, אשר תלוי בעומק השומה/נקודת החן. ניתן או לתפור עמוק עם תפרים שנמסים מאילם או לתפור על פני שטח העור עם תפרים שאינם נמסים ויש להסירם בהמשך.

סה"כ הפרוצדורה עם או בלי תפרים אורכת לא יותר מרבע שעה עד 20 דקות.

הסרת שומות ונקודות חן כירורגית - התאוששות

זמן קצר לאחר הטיפול תוכלו לעזוב את המרפאה לביתכם. תקופת ההחלמה לאחר הסרת שומות ונקודות חן כירורגית היא קלה יחסית ואורכת מספר ימים בודדים. היא איננה כרוכה בכאבים חזקים במיוחד, ויש צורך בטיפול מינימלי בלבד בפצע. ביממה הראשונה מומלץ שלא לשטוף את אזור הפצע, אך לאחר מכן יש להקפיד ולשטוף את הפצע במים לפחות פעם או פעמיים ביום, למרוח במשחה אנטיביוטית ולחבוש בתחבושת נקיה עד שהפצע מחלים. כדי שלא יתפתח זיהום, יש להימנע מרחצה בים או בבריכה. כמו כן, מומלץ להיזהר מחשיפה לשמש ולהשתמש בקרם הגנה עד להחלמה מלאה של האזור. במידה וישנם תפרים, הוצאתם נעשית בדרך כלל לאחר 10 ימים.

תוצאות הסרת שומות ונקודות חן כירורגית

לאחר הסרת שומות או הסרת נקודות חן, יתפתח גלד אשר צפוי להחלים תוך שבוע שבועיים. כמו כן, תיתכן אדמומיות סביב הפצע אשר תלך ותיעלם תוך 2-4 שבועות. ברוב המקרים תישאר צלקת, אך בדרך כלל היא תהיה קטנה ותתבהר ותיטשטש עם הזמן. חשוב לציין כי השומות/נקודות חן שהוסרו אינן יכולה לצמוח בחזרה, אך כן יכולות להופיע שומות או נקודות חן אחרות.

הסרת שומות ונקודות חן - סיכונים ותופעות לוואי

טיפול הסרת שומות או הסרת נקודות חן נחשב להליך פשוט ובטוח יחסית, כך שאם הוא מתבצע על ידי רופא מומחה, לא אמורים להיות סיכונים מיוחדים. במקרים נדירים מאוד, לאחר הסרה כירורגית של נקודות חן או שומות, יתכן ויתפתח זיהום בפצע ואז יש לפנות לרופא המטפל לקבלת טיפול מתאים. כמו כן, יש אפשרות שתתפתח תגובה אלרגית לחומר ההרדמה. כפי שצוין, סביב הפצע תיווצר אדמומיות ויתכן אף גירוי של העור עד להחלמה סופית של הפצע. תישאר צלקת אשר תלך ותתבהר ותיטשטש עם הזמן.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הסרת נקודות חן ושומותשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
5. לאני!
רונה, 20/01/2012
4. מי הרופא שניתח אותך ובאיזו שיטה הסרת את השומה ?
ל- אני, 02/10/2011
3. אני
לולי, 25/09/2011
2. שאלה דחופה
רוני, 04/08/2011
1. נקודת חן
רחל, 21/07/2009