חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולים אסתטיים

אסתטיקה רפואית  
מרפאות אסתטיקה רפואית
פורום אסתטיקה רפואית

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול עיבוי שפתיים?

הכנסו לשאלון וגלו!


המסת שומן ללא ניתוח

ניתוחים פלסטיים   > אסתטיקה רפואית  > המסת שומן  > המסת שומן ללא ניתוח
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום המסת שומן
לקבלת יעוץ שלח טופס

קרופניק

המסת שומן ללא ניתוח

 
שיתוף פייסבוק

נשים רבות מעוניינות להיפטר מהשומן העודף באמצעים רפואיים וקוסמטיים, אך אינן מעוניינות בניתוח. בכתבה הבאה תוכלו ללמוד על כל הדרכים עבור המסת שומן ללא ניתוח

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

עד לפני מספר שנים, האופציה היחידה שעמדה בפני מי שנואש מדיאטות ומפעילות גופנית הייתה ניתוח שאיבת שומן. פרוצדורה זו קיימת גם בימינו, אולם לצידה התווספו למלחמה בשומן העודף גם אפשרויות ללא התערבות כירורגית. המסת שומן ללא ניתוח הגיעה לארץ רק בשנים האחרונות, אך הספיקה לרכוש לה מספר לא מבוטל של מעריצים (ובעיקר מעריצות). חלק מפרוצדורות המסת השומן כוללות הרס של התאים, בעוד שאחרות מתמקדות בהוצאת השומן מחוץ לגוף, אך לכל השיטות יש מטרה זהה – צמצום השומן בגוף תוך זמן קצר. המסת שומן מאפשרת לסובלים מעודף משקל לחטב את קימורי הגוף ולהשיג ירידה של כמה סנטימטרים בהיקף, וכל זאת בלי התערבות כירורגית וכמעט ללא סיכונים או תופעות לוואי. בכתבה הבאה סקרנו עבורכם כמה מהשיטות הבולטות עבור המסת שומן ללא ניתוח.

המסת שומן ללא ניתוח – רקע כללי

טיפולי המסת שומן נכנסו לשימוש בעולם רק בעשור האחרון, ונועדו לתת מענה לבעלי מצבורי שומן שאינם ניתנים לעיצוב באמצעות תזונה מאוזנת או התעמלות. ההמסה אינה מיועדת לבעלי עודף משקל משמעותי, הסובלים משומן המפוזר בכל חלקי הגוף, ואלו יצטרכו כנראה לעבור ניתוח שאיבת שומן או קיצור קיבה. בחלק מן המקרים משולבת המסת השומן עם שאיבת שומן מקומית שאינה כרוכה בניתוח, מה שעשוי להאיץ את התהליך ולשפר את התוצאות המתקבלות.

לפני ההחלטה על ביצוע המסת שומן ללא ניתוח כדאי להתייעץ עם גורם מומחה בנושא, שיוכל להעריך את התוצאות הצפויות ולהמליץ לכם על הטיפול המתאים ביותר למצבכם. חשוב לציין כי טיפולי המסת השומן אינם מחסנים את המטופלים מפני הצטברות שומן בתאים שלא נהרסו, ולכן יש להקפיד על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית מסודרת גם לאחר הטיפול.

המסת שומן ללא ניתוח באמצעות לייזר

ההליך הידוע והנפוץ ביותר של המסת שומן ללא ניתוח, המתבצע במספר רב של מרפאות ומכונים ברחבי הארץ. חלק מן המטפלים אינם מסכימים עם המונח 'המסת שומן' בהקשר לטיפול זה, כיוון שלמעשה יש בו פירוק של השומן, אולם זהו השם הרווח בקרב מרבית המטפלים והציבור הרחב. טיפול המסת שומן בלייזר אורך כשעה, ובמהלכו מוחדרת לעור צינורית עם סיב לייזר זעיר. קרני הלייזר מפרקות את הדופן החיצונית של תאי השומן, ובכך גורמות לשומן להיפלט ולהתפרק בגוף בהדרגה. סוג קצר יותר של קרניים מיועד להחליק את השכבה החיצונית של העור, ולהתאים אותה למצב השומן החדש. בשבועות שלאחר הטיפול ממשיכים התאים העודפים באזור הטיפול להתפרק, והתוצאות הסופיות ניכרות לאחר כחודשיים. בחלק גדול מן המקרים מתבצעת לאחר ההמסה גם שאיבת שומן מקומית, המזרזת את יציאת השומן מהגוף ומסייעת למיצוק העור. השיטה מתאימה במיוחד לטיפול במצבורי שומן באזורים ממוקדים כמו הירכיים, הזרועות, שיפולי הבטן ועוד. ברוב המקרים די בטיפול אחד או שניים כדי להשיג את התוצאות המבוקשות.

המסת שומן ללא ניתוח באמצעות גלי רדיו (RF) / אולטרה סאונד

הליך דומה באופיו להמסת שומן בלייזר, אולם הפעם השימוש הוא בגלי RF. גם כאן יש שימוש באנרגית חום כדי להמס תאי שומן ולמתוח את העור, והשומן המומס מסולק החוצה באמצעות צינורית דקה. בחלק מן המקרים מלווה הטיפול בעיסוי ממכונת ואקום, שאמור לדחוס את השומן ולעצב אותו כך שייצור מתאר גוף חטוב יותר. הליך דומה מבוצע באמצעות גלי אולטרה סאונד, אלא שהפעם השומן אינו נשאב החוצה אלא מנוצל לצרכי הגוף. בטיפול אולטרה סאונד תאי השומן נותרים במקומם ואינם מושמדים, מה שאומר שעם כל עלייה במשקל הם יכולים להתמלא מחדש. שלא כמו המסת שומן בלייזר, טיפולים בגלי רדיו או באולטרה סאונד דורשים סדרת טיפולים ארוכה יחסית, ורק לאחר כ- 6-12 טיפולים מגיעות התוצאות לשיאן.

המסת שומן ללא ניתוח באמצעות זריקה

החדש ביותר מבין ההליכים להמסת שומן ללא ניתוח, שטרם הספיק להתבסס בישראל. כמו המסת שומן בלייזר, גם טיפולי ההזרקה מתבססים על פירוק תאי השומן, אלא שהפעם האחראי לכך הוא החומר המוזרק – לציטין (הקרוי גם פוספטידיל כולין). במהלך הטיפול מזריק הרופא כמות קטנה מהחומר לאזור ממוקד, כמו הסנטר או הזרועות. החומר גורם להתמוססות הדרגתית של תאי השומן באזור, ותוך חודשיים מביא לפירוקם המלא. בשל חדשנות הטיפול עוד לא ברור מהו טווח ההשפעה שלו, אולם ההערכה היא שתאים שנמסו לא ישובו להתמלא בשומן. תופעות הלוואי הידועות של המסת שומן באמצות הזרקה מעטות וכוללות אדמומיות וצריבה באזור ההזרקה, ואלו צפויות לחלוף בימים שלאחר הטיפול. הטיפול אינו מיועד לסובלים מבעיות בריאותיות או לנשים מיניקות/בהריון.

פורומים מרפאות אסתטיקה רפואית הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - המסת שומןשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות