חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


הלבנת שיניים בלייזר

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > הלבנת שיניים  > הלבנת שיניים במרפאה ובאמצעות לייזר
לוח מרפאות

הלבנת שיניים במרפאה ובאמצעות לייזר

 
שיתוף פייסבוק

לפניכם מידע על הלבנת השיניים במרפאה - כיצד היא מתבצעת ומהם יתרונותיה, ומידע על הלבנת שיניים בלייזר שהפכה לפופולארית ביותר בשל תוצאותיה המהירות

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

הלבנת שיניים במרפאה

הלבנת שיניים במרפאה, כשמה כן היא, היא מתבצעת במרפאתו של רופא שיניים מומחה. טרם הטיפול, על הרופא לנקות את פני השן באמצעות אבן ספוגית ולהוריד את שכבת החיידקים מהשן (הפלאק). לאחר מכן ניתן להתחיל בהליך של הלבנת שיניים.

במהלך פרוצדורת הלבנת שיניים במרפאה מניחים על שיניו של המטופל חומר מלבין (מי חמצן או קרבמיד פרוקסיד שמתפרק למי חמצן) בריכוז של 35 אחוז. על החומר מאירים באור פלזמה, הלוגן או בלייזר (רופאים שונים משתמשים באחד מסוגי ההקרנה או בכמה מהם בו זמנית). ההארה על האזור בו נמרח החומר גורמת להאצת תהליך ההלבנה. חומר ההלבנה צובע את האמייל ואת הדנטין וע"י כך משנה את צבעה של השן ללבן. מאחר וההליך כולל שימוש במי חמצן בריכוז גבוה, על הרופא להגן על חניכיו, שפתיו ועיניו של המטופל. על החניכיים והשפתיים מגן רופא השיניים באמצעות ג'ל או מגן גומי ועל העיניים ע"י משקפיים כהים או כיסוי עיניים. לעיתים נמרח על החניכיים ועל האזורים אשר סמוכים לשיניים עצמן חומר אשר תפקידו להגן עליהם. הלבנת שיניים נעשית מבפנים החוצה, כאשר הרופא מחדיר את החמצן אל תוך השכבות הפנימיות של השן.

הלבנת שיניים בלייזר

היתרון המרכזי הטמון בטיפול הלבנת שיניים בקליניקת הרופא הוא התוצאה המהירה. ריכוזו הגבוה של החומר המחמצן (35%) והשימוש במאירים, מביא לתגובה כימית זריזה, מה שגורם בסופו של דבר לתוצאות מהירות יותר. החומרים המאירים כאמור, אינם גורמים לחמצון אלא רק מאיצים אותו.

הלבנת שיניים במרפאה אינה כרוכה בהרדמה ואינה מלווה בכאבים. הטיפול אורך בין שעה לשלוש שעות ולעיתים יש לחזור עליו יותר מפעם אחת, אם כי לרוב התוצאה מושגת כבר לאחר פגישה אחת.

תוצאות הלבנת השיניים מחזיקות בין שנה לשנתיים אך מומלץ להימנע בפרק הזמן שלאחר ההלבנה מאכילת ושתיית חומרים הצובעים או מכתימים את השיניים כגון קפה, תה או יין. כמו כן, רצוי להימנע או להפחית את כמות הסיגריות למינימום מאחר וניקוטין גם הוא מכתים וצובע את האמייל.

שימוש בלייזר בפרוצדורת הלבנת שיניים בלייזר צבר פופולאריות במשך השנים בעיקר בזכות התוצאות המהירות שהוא מספק. בדומה לפרוצדורה הרגילה, גם בעת הלבנה בעזרת לייזר נמרח על שיניו של המטופל חומר מחמצן בריכוז גבוה אשר מואר באמצעות לייזר ע"י מכשיר בשם ארגון או במכשיר בשם CO2 שמאפשר את חדירת החומר לשכבות עמוקות יותר של השן. הפרוצדורה של הלבנת שינים באמצעות לייזר לוקחת בין שעה לשעה ורבע ונדרש ביקור יחיד אצל הרופא על מנת להשלים את הליך ההלבנה.

למרות היתרונות הטמונים בשימוש בלייזר, הוא אינו חף לחלוטין מבעיות. קרני הלייזר מפיקות חום שגורם לשכבת השן להתחמם. העלייה בטמפרטורת השיניים עלולה לגרום לנזקים, בין היתר, התפרקות תאים ודלקות. כיוון שפרוצדורת הלבנת שיניים בלייזר הינה חדשה יחסית, השפעותיו לטווח הארוך של הלייזר טרם הובהרו, כמו גם פרק הזמן שבו נשמרות התוצאות.

 

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות