חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי בטן באסתטיקה

ניתוחי בטן
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול שאיבת שומן?

הכנסו לשאלון וגלו!


חדשות מתיחת בטן

לפורום בנושאלוח מרפאות

"בטן רפויה לי"

 
שיתוף פייסבוק

למעלה מ-30% מהנשים מוטרדות ממראה הבטן שלהן. מרביתן סובלות מרפיון של העור לאחר לידה ובמקרים אחרים משילוב בין רפיון ועודפי שומן. באילו מקרים נפנה לשולחן המנתחים ובאילו מקרים נוכל להיעזר בטכנולוגיות חדשניות ולא פולשניות? המדריך לעיצוב הבטן 2010

מאת: ד"ר נמרוד פרידמן

האתר האמריקאי Beauty for life ערך משאל בקרב נשים בגילאים שונים, לגבי "איזה איבר בגופן מפריע להן ביותר". במקום השני, לאחר מראה הפנים, ענו כשלושים אחוז מהנשים, כי הן מוטרדות מהשומן שהצטבר להן באזור הבטן והירכיים ורק כעשר אחוז מעסיקות עצמן במראה החזה שלהן.

נשים בשנות השלושים-ומשהו נמצאות בעיצומו של שלב בניית הקריירה והמשפחה. למרות שהן מרגישות צעירות ואנרגטיות, הגוף שלהן לא תמיד משדר אותו דבר. בגילאים אלו קל יותר להעלות משקל וקשה יותר להיפטר ממנו, גם במכון הכושר. תוסיפו לכך את השומן שהצטבר באזור הבטן והירכיים ורפיון העור בעקבות ההיריון ותקבלו את הסיבה לתוצאות המשאל. הבעיה מחמירה אצל נשים בשנות הארבעים לחייהן, בייחוד בקרב אימהות. על מנת לשמור על הביטחון העצמי גם באמצעות המראה החיצוני, עליהן להקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית באופן קבוע. נשים רבות אף פונות לעיצוב הגוף באמצעות ניתוחים פלסטיים והמסת שומן, כדי לשמר את המראה הצעיר התואם את הרגשתן.

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מסכים עם תוצאות המחקר. "נשים רבות שפונות אליי מוטרדות ממראה הבטן. רובן נשים אחרי הריונות ולידות, שאמנם מאושרות מאוד מהתינוק החדש, אבל מאוכזבות מכך שהבטן לא חזרה למצבה הקודם. אולם בטרם נפנה לטיפול, יש להבין היכן טמונה הבעיה. ייתכן והבעיה היא במעטפת, קרי העור שהופך לתלוי, מקומט ורפוי או שקיימת בעיה בנפח, כלומר הצטברות של שומן בכמויות משתנות מתחת לעור. כמובן שבחלק לא מבוטל מהמקרים מדובר בשילוב של השניים."

 

באילו מקרים הטכנולוגיה מספקת לנו פתרון לא פולשני?

נפתח בהמלצות לפתרון הבעיות הקלות יותר של עור רפוי מעט בעיקר באזור הטבור והצטברות של שומן בכמות קטנה. כאשר מדובר במצב התחלתי המתואר כאן, ניתן לקבל שיפור במראה הבטן באמצעות מכשירים חדישים המבוססים על שילוב של אנרגיית שונות כמו אור, גלי רדיו, ואולטרא סאונד. התהליך מתבצע בסדרת טיפולים אשר נעשים במרפאה, כאשר אין צורך בתקופת החלמה, הם אינם כרוכים בכאב וניתן לחזור לפעילות מיד לאחר הטיפול.

אנחנו יכולים להיות גאים בעובדה שישראל נחשבת למובילה בתחום פיתוח וייצור מכשירים רפואיים אסתטיים, אשר מיוצאים מכאן לכל העולם. חברת "סינרון", לדוגמא, פיתחה מכשיר בשם "וולה שייפ", אשר משלב אנרגיה של גלי רדיו, ואקום ואור. בשיטה זו, ניתן להשיג, לאחר סדרה של טיפולים, שיפור מרשים במיצוק העור ואף בעיצוב הגזרה.

כאשר מדובר בהצטברות שומן בכמות לא גדולה, ניתן להמיס אותו בטיפולים אשר נעשים במרפאה. קיימים מספר מכשירים כיום, העובדים על אנרגיה של אולטרא סאונד ויכולים להמיס את אותם עודפי שומן. פיתוח נוסף, אשר יהיה זמין בעתיד הקרוב, יבטיח תוצאות טובות עוד יותר תוך שילוב של גלי רדיו במכשיר. גם כאן, מדובר בתהליך לא פולשני ובטיפול שמבוצע במרפאה ואינו דורש זמן החלמה.

שיטות "זעיר פולשניות" - מה ניתן לעשות כאשר עודפי השומן ורפיון העור הם בדרגת ביניים?

"בזכות אותן התפתחויות וטכנולוגיות חדישות, ניתן להשיג שיפור גם במצבים כאלו בשיטות "זעיר פולשניות" מסביר ד"ר פרידמן. "דרך כמה חתכים זעירים באורך של מספר מילימטרים, אני מחדיר אנרגיית לייזר או גלי רדיו דרך צינורית דקיקה אל מתחת לעור. פעולה זו מחממת את השכבה התחתונה של העור מבפנים וגורמת להתכווצות של הקולגן הקיים והתעוררות הרקמה ליצירת קולגן צעיר, חדש ורענן יותר. כך ניתן להשיג גם המסה של השומן וגם מיצוק של העור באמצעות מכשיר כדוגמת ליפו לייט."

 

עם זאת, ישנם מקרים, בהם קיימים עודפי עור או עודפי שומן ניכרים, בדרגה גבוהה, אשר לא ניתן לטפל בהם בשיטות שתוארו קודם:

"אצל אישה הסובלת מעודפי עור משמעותיים", מוסיף ד"ר פרידמן, "יש צורך להיפטר מהעודפים ולא ניתן להשתמש בטכנולוגיות של מיצוק וכיווץ העור. הסרת עודפי העור נעשית באמצעות חתך רוחבי בבטן התחתונה, אשר ניתן למקם אותו כך שיהיה מוסתר כולו בבגדים התחתונים. אורכו של החתך תלוי כמובן בכמות עודפי העור (זהו ההבדל בין מתיחת בטן קטנה למתיחת בטן מלאה). זמן ההחלמה והחזרה לפעילות רגילה הוא בין שבוע לשבועיים, תלוי בסוג הניתוח."

ברגע שיש עודפי שומן משמעותיים, ניתן לטפל בהם באמצעות שאיבת שומן. ד"ר פרידמן מסביר כי הטיפול בשאיבת שומן נעשה כיום במספר שיטות: החל משאיבת שומן רגילה, דרך שימוש בלייזר וגלי רדיו ועד שילוב שלהם. המילה האחרונה בתחום, הוא פיתוח מכשיר אשר מסוגל לבצע המסה של השומן באמצעות שילוב של גלי רדיו ולייזר ושאיבת השומן תוך כדי ההמסה. היתרון המשמעותי הוא שכתוצאה מכך ניתן להשיג שאיבת שומן וכיווץ העור בו זמנית, ללא התארכות זמן הניתוח.

חשוב לדעת כי יש מגבלה בכמות השומן שניתן להוציא ולא מומלץ מסיבות רפואיות לשאוב יותר מ 5 ליטרים. בנוסף, חשוב לזכור ששילוב של מתיחת בטן גדולה ושאיבת שומן גדולה עלולים להיות מסוכנים כאשר נעשים בו זמנית ורצוי להפריד ביניהם.

ד"ר פרידמן מסכם כי לא מספיק לעבור את ההליך הפלסטי, בין אם זה טיפול באמצעות מכשור או בניתוח, יש גם להקפיד על אורח חיים בריא, על מנת לשמור על התוצאות לאורך זמן. ההליך אינו מהווה תחליף לשמירה על תזונה נכונה ושמירה על המשקל. כמו כן, פעילות גופנית נכונה תמיד תעזור לשמור על התוצאות.

ליחצו על הלינק הבא לצפייה בתמונות מתיחת בטן:

מתיחת בטן תמונות

המאמר באדיבות ד"ר נמרוד פרידמן

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות