חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


רפואת שיניים

לוח מרפאות

רפואת שיניים

 
שיתוף פייסבוק

רפואת השיניים היא סקטור רפואי רחב הכולל מגוון טיפולים שמטרתם למנוע ולטפל בבעיות שיניים שונות. לפניכם מידע חיוני על רפואת שיניים בישראל וטיפולי שיניים נפוצים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

רפואת השיניים הינה תחום רפואי רחב הכולל מגוון טיפולי שיניים שמטרתם למנוע ולטפל במחלות או בפציעות בשיניים, בלסת, בחלל הפה ולעיתים גם בפנים. המטפלים בתחום זה הם רופאי שיניים, שינניות, סייעות ורופאים מומחים ברפואת שיניים. טיפולי שיניים נפוצים הם יישור שינייים, השתלות שיניים, הלבנת שיניים וכן הלאה. בישראל ישנם רופאי שיניים רבים בעלי התמחות בטיפולי שיניים שונים. בכתבה זו תקבלו את כל המידע על רפואת שיניים ואף טיפים שיסייעו לכם בבחירת מרפאת שיניים איכותית ואמינה.

טיפולי שיניים

ההתפתחות המשמעותית ברפואת השיניים בשנים האחרונות, הביאה לקדמה וחידושים רבים בכל הנוגע לסוגי טיפולי שיניים. כמו כן הגדילה את המגוון הרחב של אפשרויות הטיפול הקיימות. כיום כמעט לכל בעיה או כאב בחלל הפה והשיניים, קיימים מגוון פתרונות יעילים המתאימים לקהל רחב.

הלבנת שיניים

טיפולים להלבנת השיניים נחשבים לטיפולים מעולם רפואת שיניים שנעשים בעיקר מטעמי אסתטיקה. קיימות טכניקות ושיטת שונות להלבנת השיניים, החל מערכות להלבנה עצמית בבית וכלה בהלבנה מקצועית במרפאה הנעשית על ידי רופא מקצועי. בין השיטות הקיימות להלבנה: ערכה ביתית להלבנת שיניים, הלבנת שיניים על ידי פסי הדבקה, הלבנת שיניים על ידי תבנית מותאמת במיוחד המתלבשת על השיניים, הלבנת שיניים על ידי ג'ל ואור כחול המחמם את הג'ל ומאיץ את פעולה ההלבנה והלבנת שיניים בלייזר. הלבנת שיניים בלייזר היא התהליך היקר מכולן, אך נחשבת למהירה ביותר ובעלת אחוזי הצלחה גבוהים.

השתלות שיניים

השתלת שיניים מבוצעת על ידי רופא מומחה לפה ולסת. מטרתה להשתיל בחניכי המטופל שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים האמיתיות שחסרות כתוצאה מתאונות, ממחלות שונות, מהזנחה ועוד. ההשתלה נעשית עבור שן אחת בודדה ויותר. השתלה מוצלחת מקנה מראה ותחושה טבעיים, כזו המדמה את השיניים המקוריות בצורה מושלמת שאינה מפריעה לתפקוד היומיומי. ההשתלה יכולה להיעשות בעזרת שתלים דנטליים, שיניים תותבות וסוגים שונים של תחליפים מלאכותיים לשן.

יישור שיניים

יישור שיניים הוא טיפול בתחום רפואת שיניים המכונה אורתודונטיה. זהו טיפול המיועד לאנשים הסובלים מצפיפות, חוסר התאמה או רווחים גדולים בין השיניים, משיניים בולטות, ממנשך לסת לא תקין ועוד. היישור מתאים לאדם אשר שיני החלב שלו התחלפו בשיניים קבועות. קיימות טכניקות שונות ליישור שיניים כגון קוביות, גשר, רסן, פלטה פנימית או חיצונית ועוד. חלק מהטכניקות מקובעות לשיניים לאורך כל הטיפול וחלקן משמשות את המטופל לפרקים, במהלך השינה. הבחירה בטכניקה מותאמת למטופל ולפעמים משולבות מספר טכניקות יחדיו. הטיפול נמשך בין מספר חודשים עד מספר שנים ומצריך תחזוקה נכונה של השיניים לאורך כל הטיפול ולאחריו.

טיפול שורש

טיפול שורש הוא טיפול בו מבוצעת עקירה של העצב בשורש השן, ניקוי תעלות השן וסתימתן בעזרת חומר העשוי אבץ שמטרתו למלא את החלל הריק. אנשים הזקוקים לטיפול שורש סובלים מכאבי שיניים חזקים במיוחד הנובעים משבר בשן, דלקות באזור הסמוך לשורש, סתימות ישנות שאינן תקינות, או כתוצאה מנשיכה או מכה חזקה שקיבלו בשן. הטיפול ידוע ככואב למדי ולכן מבוצע בהרדמה מקומית. ההחלמה מהטיפול היא בין תוך מספר ימים עד שבועיים. זאת במידה והמטופל מקפיד לשמור על כללי הזהירות ומתחזק את השיניים בצורה תקינה.

גשר בשיניים

הגשר מגשר בין השיניים, זו טכניקה המכסה על חוסר של שן בפה. רווחים בין השניים הם דבר מסוכן, החל משאריות אוכל שנתקעות וקשה להוציאן ועד לתזוזה שלמה של השיניים כתוצאה מהרווח. הגשר עשוי כתרים המולבשים על השיניים הסמוכות לשן החסרה. במקומה של השן החסרה מודבקת שן דמה. חסר בשיניים הינו עניין אסתטי כאשר מדובר בחוסר בשיניים במקומות הנראים לעין. החסר בשן עלול להשפיע על הדיבור, צורת סגירת הלסת ובמקרים חריגים על צורת הפנים כולה. מכאן חשיבות הגשר במקרה של רווחה בשיניים.

ציפוי שיניים

ציפוי שיניים מבוצע מטעמים אסתטיים ובריאותיים – שיניים שבורות, רווחים, שן מלאכותית שאינה בצבע התואם את שאר השיניים (כפי שקורה בטיפול שורש), שיניים שונות בגודלן משאר השיניים ועוד. קיימות טכניקות וחומרים שונים המשמשים את הרופא לציפוי השן. הבחירה בטכניקה ובחומר המצפה היא לשיקול הרופא ובהתאם לאמצעי שברשות המטופל.

רופא שיניים

בארץ קיימים כ-8000 רופאי שיניים מוסמכים בעלי תעודה ורישיון ממשרד הבריאות. רוב הרופאים עוברים הכשרה נוספת מלבד ההכשרה הבסיסית של רופא שיניים כללי, ומתמחים בתחומי טיפול באוכלוסיות יעד שונים.

רופאים מומחים

רופא מומחה הוא אדם אשר עבר הכשרה נוספת של בערך 4-5 שנים, בנוסף ללימודי רפואת שיניים רגילים. המומחה מתנסה בשעות רבות של ניסיון מעשי וכן הרחבה של הידע התיאורטי לרמה הגבוה ביותר. המומחה הוא בעל יכולת הסתכלות רחבה יותר על בעיות בתחום השיניים וחלל הפה. המומחה הוא המקור המוסמך ביותר להתייעצות בכל הנוגע לטיפולי שיניים מורכבים ולשיקום הפה והלסת.

רופא שיניים לילדים

רופא שיניים לילדים הוא רופא שעבר התמחות נוספת המכשירה אותו לטפל באוכלוסיית הילדים. אוכלוסייה המצריכה פעמים רבות גם תמיכה נפשית והרגעה מפני התדמית המפחידה של רופא השיניים והטיפולים הנלווים. הרופא בודק את ההתפתחות התקינה של השיניים אצל הילד ומטפל במקרה הצורך בשיניים שאינן תקינות.

בחירת מרפאת שיניים

בבחירת מרפאת שיניים הקפידו לברר שבידי הרופא המטפל והצוות הרפואי רישיון לעסוק ברפואת שיניים ולנהל מרפאה. בחרו מרפאה המשלבת רופא שאתם אוהבים וסומכים עליו, מרפאה הקרובה לביתכם, המעניקה לכם טיפול במחירים שהם בהישג ידיכם. היעזרו בהמלצות ממכרים ובני משפחה. במידה ואתם נדרשים לטיפול מורכב, הקפידו לשמוע מספר דעות מומחה. בירור מידע נוסף להבנת התהליך הטיפולי יסייע לכם בהפחתת תחושת החרדה ובהבנה מעמיקה לגבי זכויותיכם וחובותיכם כמטופלים.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות