חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


עין ביונית

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי עיניים  > חדשות ניתוחי עיניים  > עין ביונית – מציאות או חלום?
לפורום בנושאלוח מרפאות

עין ביונית – מציאות או חלום?

 
שיתוף פייסבוק

תקווה חדשה עבור אנשים שראייתם אבדה - עין ביונית אשר תוכל להשיב עבורם את יכולת הראייה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

תקווה חדשה עבור אנשים שראייתם אבדה - עין ביונית אשר תוכל להשיב עבורם את יכולת הראייה - טיפול חדשני לצורך הסרת משקפיים. זוכרים את סטיב אוסטין? כן, אותו אדם ביוני מסדרת הטלוויזיה הפופולארית מאמצע שנות ה – 70 "האיש השווה מיליונים". הסדרה מגוללת את סיפורו של טייס אשר נפצע במהלך טיסת ניסוי וכתוצאה מכך מושתלים בגופו רגליים, יד ועין ביוניים אשר הופכים אותו לבעל כוחות מופלאים ועל אנושיים. ייתכן שבהשראת אותה סדרה, מדענים רבים מנסים כיום ליצור עין ביונית, שבאמצעותה יוכלו להשיב את הראיה לאנשים שאיבדו אותה כתוצאה ממחלה. ניסויים בטכנולוגיות חדישות מסוג זה כבר מבוצעים וייתכן שאנו עדים כעת לפריצת דרך בתחום.

חברה אמריקאית בשם Second Sight פיתחה עין ביונית שהיא למעשה עין מלאכותית, אשר מתקשרת עם מחשב זעיר אשר מורכב על משקפיים. אותו מחשב זעיר מסוגל לשדר לעין סיגנלים שונים, אשר נקלטים ע"י קולטן זעיר ואלקטרודות המושתלים בעין ומחוברים אל הרשתית שבה. האלקטרודות אשר קולטות את אותם סיגנלים, מעוררות את העצבים אשר קשורים לרשתית העין ונותרו פעילים, וגורמת להם לעביר את אותו סיגנל למוח.

הראיה שמתקבלת מטכנולוגית העין הביונית אינה, לפחות כיום, אותה ראיה אליה אנו מורגלים, אך היא מהווה פריצת דרך בתחום האופטיקה. אותם אנשים אשר יזכו לקבל את העין הביונית אומנם לא ישובו לראות במובן הרגיל של המילה, אך יוכלו לזהות עצמים ולראות צללים וצורות, וזו כמובן התקדמות אדירה ומשמעותית עבורם.

ניסוי ראשון בעין הביונית שפיתחה חברת Second Sight נערך לאחרונה בלונדון. הניסוי נערך על שני גברים בגיל העמידה, ומנתח העיניים אשר ביצע את הניתוחים אמר בראיון לחדשות BBC כי "המכשירים הושתלו בהצלחה בשני החולים והם מתאוששים בצורה טובה מהניתוחים".

כעת, לא נותר לנו אלא להמתין לתוצאות הניסויים ולקוות כי אכן בעתיד הקרוב אותו חלום של רבים על עין ביונית יהפוך עבורם גם למציאות.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. בקרוב בצהל...
אסי, 10/06/2008