חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי עור וגפיים

ניתוחי עור / גפיים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול למתיחת ירכיים?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח מתיחת ירכיים

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי עור / גפיים  > מתיחת ירכיים  > ניתוח מתיחת ירכיים - הרמת ירכיים פנימיות
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מתיחת ירכיים
לקבלת יעוץ שלח טופס

ניתוח מתיחת ירכיים - הרמת ירכיים פנימיות

 
שיתוף פייסבוק

מתיחת ירכיים, הקרויה לעיתים גם הרמת ירכיים פנימיות, הנה פרוצדורה הנועדה להסיר עודפי עור ולהדק את העור הנותר לירך. קראו כאן על ניתוח למתיחת ירכיים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

התפתחות פרוצדורת הרמת ירכיים פנימיות או ניתוח מתיחת ירכיים התפתחה לטיפול בבעיית עודפי עור גדולים בפנים הירכיים המהווים ללא ספק בעיה אסתטית. עור ירכיים רפוי הוא לא מחזה נעים לעין, ומי שסובל מהתופעה נאלץ להסתיר את האזור בבגדים, 365 ימים בשנה. הקשיים לא תמיד מסתיימים במראה הירכיים, לעתים מדובר במגבלה תפקודית של ממש. בעת תנועה, כשהירכיים קרבות זו לזו, העור הרפוי משתפשף אחד בשני ומכאיב. בישיבה, קפלי העור מכסים זה את זה, ולא מאפשרים מעבר של אויר. לבסוף, החיכוך והעדר האוורור עלולים לגרום גם לדלקות עור לא נעימות.

המצב מתסכל במיוחד מאחר ורוב האנשים שמתמודדים עם קפלי עור הם לא בעלי משקל עודף, אלא אנשים שרזו. דווקא מי שהצליחו להפטר מעשרות קילוגרמים מיותרים, מגלים שהשומן אמנם נעלם, אך העור, אשר לא היה אלסטי מספיק, נותר רחב ורפוי. כשהירידה במשקל מהירה במיוחד, למשל לאחר ניתוחים בריאטריים (ניתוחי הרזיה), הסיכויים שהעור יתכווץ כהלכה ויתאים את עצמו לגוף החדש הם קטנים. כדי להלחם בעודפי העור האלה, התפתחה קטגוריה שלמה של ניתוחים פלסטיים, שזכו להיקרא על שם הגורם הבולט להרזיה המהירה - ולתופעת הלוואי הלא רצויה שלה. אלו הם הניתוחים ה"פוסט-בריאטריים", שמטרתם להסיר עור רפוי ורקמות מיותרות אחרות. ניתוח מתיחת ירכיים, המכונה גם הרמת ירכיים פנימיות, היא אחד מהניתוחים הללו.

במהלך ניתוח מתיחת ירכיים מוסר העור העודף, והעור שנותר נמתח ומעוצב. התוצאה היא ירידה בהיקף הירכיים, פתרון בעיית העור המשתפל והקלה בתנועה, אך גם צלקות מסוימות. אפילו כאשר המנתח מיומן ביותר יוותרו לאחר ניתוח מתיחת ירכיים צלקות במפשעה, ובמקרה של הסרת עור רב גם לאורך הירך. עקב כך, הניתוח מומלץ רק למי שסובל מבעיה אמיתית של עודפי עור, ולא למי שמחפש תיקון קוסמטי קטן.

ניתוח מתיחת ירכיים - לקראת הניתוח

לפני שהמטופל עולה על שולחן הניתוחים, בדרך לניתוח מתיחת הירכיים הנכסף, נבדקת ההתאמה הפיזית והמנטאלית שלו להליך. ראיון אישי הוא חלק הכרחי מהבדיקה, שכן המטופל חייב להבין את ההשלכות של ניתוח מתיחת ירכיים מראש. בין היתר עליו לדעת שיוותרו צלקות מסוימות, שהוא עשוי להדרש לטיפול צמוד בשבועיים שאחרי הניתוח וכן שהתוצאה לא תישמר במקרה של עליה חוזרת במשקל. מטופל שצפוי להשמין שוב, או שמחזיק בציפיות לא ריאליות לגבי התוצאות אינו מתאים לניתוח.

במקביל מתבצעות בדיקות רפואיות שונות על מנת להעריך את מצבו הבריאותי של המטופל, ואת הסיכון הנשקף לו מההליך. מטופל שמצבו התזונתי לקוי, תופעה נפוצה בקרב אנשים שאיבדו משקל רב, תבנה עבורו בשלב זה תוכנית דיאטה מפורטת, על מנת שישלים את החסרים לפני הניתוח. מטופלים הסובלים מבעיות רפואיות כמו סכרת ומחלות לב, והוחלט כי ניתן לנתח אותם למרות הבעיה, יאוזנו רפואית בטרם ההליך. כמו כן יינתנו הנחיות אישיות מיוחדות לכל מטופל ומטופל, כמו הפסקת שימוש בתרופות מסוימות. בשבועות שלפני ניתוח מתיחת ירכיים כל המטופלים נדרשים להימנע מעישון ומחשיפה לשמש.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מתיחת ירכייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
1. שאלה חשובה
ילנה, 10/10/2008