חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


טיפול מילואה בשיניים

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > מילואה  > טיפול מילואה בשיניים
לוח מרפאות

טיפול מילואה בשיניים

 
שיתוף פייסבוק

מהי מילואה? לאילו טיפולי שיניים היא מתאימה ומאילו חומרים ניתן להכינה? לפניכם כל המידע על טיפול מילואה בשיניים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

גורמים כמו עששת, שחיקה, שבר ועוד פוגעים לעיתים בשיניים עד כדי צורך לתקנן בעזרת חומרים מלאכותיים. במקרים בהם הפגיעה קטנה יחסית ניתן לטפל בשן הפגועה באמצעות מילואה - חתיכת חרסינה, מתכת או חומר מרוכב המותאמת למבנה השן ומחליפה את החלק הפגוע.

טיפול מילואה בשיניים, נעשה בשיטות הדומות לביצוע כתרים - כולל השחזת שיניים קלה, פגישות נפרדות למדידה ולהרכבה ויצירת המילואה במעבדת שיניים. עם זאת, היקף טיפולי שיניים במילואה קטן יותר מאשר טיפול בכתר, ודומה בסדר הגודל לסתימה. מילואה מתאימה לצורך תיקון נזקים בשיניים, במקרים בהם סתימה רגילה אינה מספיקה, אולם אין צורך בכתר מלא. שימו לב לכך שלעיתים, טיפול מילואה בשיניים מכונה גם טיפול אונליי - onlay או טיפול אינליי - inlay.

טיפול מילואה בשיניים - למי זה מתאים?

כאמור, מילואה מתאימה לתיקון נזק בינוני בשיניים. היא מתאימה בעיקר לשיקום שיניים אחוריות, כיוון שהיא חזקה יותר מהסתימות הלבנות הרגילות ויכולה לעמוד טוב יותר בלחצי הלעיסה שבאזור. מילואה לשיניים יכולה לשמש הן כמילוי פנימי של השן (אינליי) והן ככיסוי חיצוני דמוי כתר (אונליי). האינליי קל יותר לביצוע ולהדבקה מאשר האונליי.

מאיזה חומר תורכב מילואה?

האופציות לשיקום שיניים רבות ועלולות לבלבל, לכן, חשוב להתייעץ עם רופא שיניים מומחה שמכיר את כל הטיפולים האפשריים ויוכל להתאים את הטיפול הטוב ביותר עבורכם. אופציית תיקון נזקים בשיניים באמצעות מילואה נפוצה פחות בארץ מאשר כתרים, לכן יש לוודא שהרופא המטפל ומעבדת השיניים עמה הוא עובד אכן מיומנים בטכניקה הנדרשת. יש לבחור את החומר ממנו תיבנה מילואה כאשר האופציות הן:

מתכת - בד"כ זהב. יתרון הזהב הוא בחוזקו ובעמידותו לאורך זמן. עם זאת, בשל צבעו הבולט הוא מתאים בעיקר לשיניים אחוריות הנסתרות מהעין.

חרסינה- חזקה פחות מהזהב ועלולה להישבר, אולם אינה נשחקת או מוכתמת לאורך זמן ומצטיינת באסתטיקה – חרסינה מותאמת מאוד בצבע ובשקיפות לשיניים הטבעיות.

קומפוזיט (חומר מרוכב) - הכי פחות חזק מבין החומרים, עלול להיצבע ולהישחק במשך השנים. עם זאת, קומפוזיט שביר פחות מהחרסינה, וזול משמעותית משתי האופציות האחרות.

מילואה מיוצרת במעבדת שיניים, בד"כ בטכניקה של חריטת צורת השן מתוך גוש חומר. במילואה העשויה מקומפוזיט הטכנאים מקשים את החומר ומעצבים אותו בצורה הנדרשת.

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות