חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי שיניים באסתטיקה

טיפולי שיניים  
מרפאות שיניים
פורום טיפולי שיניים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על הלבנת שיניים?

הכנסו לשאלון וגלו!


הרמת סינוס

ניתוחים פלסטיים   > טיפולי שיניים  > הרמת סינוס  > הרמת סינוסים בהשתלת שיניים
לוח מרפאות

הרמת סינוסים בהשתלת שיניים

 
שיתוף פייסבוק

קראו כאן מהו הליך הרמת סינוסים, למי הוא מיועד ואילו הכנות ידרשו מכם לפני ההליך. כל המידע על טיפול הרמת סינוסים בכתבה הבאה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

במקרים מסוימים בהם יש צורך בביצוע השתלת שיניים באחורי הלסת העליונה עלולה להתעורר בעיה: הסינוסים המקסילריים (מערות האף) נמצאים מעל אזור זה, ואם נפח עצם הלסת באזור אינו מספיק, השתלים עלולים לחדור אל הסינוסים וליצור זיהומים חמורים. כדי למנוע מצב זה ניתן לבצע הרמת סינוס: בדומה להשתלת עצם, משתמשים בתחליף עצם (טבעי או סינתטי) כדי להגדיל את נפח עצם הלסת, אלא שהפעם השתלת העצם נועדה גם להרחיק את חלקו התחתון של הסינוס מהשתלים.

הרמת סינוס עשויה גם לחזק אחיזה של שיניים קיימות בלסת העליונה. ישנן שתי טכניקות עיקריות לביצוע ההליך והבחירה ביניהן תלויה בחומרת מחסור העצם אצל המטופל. הרמת סינוסים בשתי השיטות היא קבועה ומונעת אפשרות של הגדלה נוספת של הסינוס על חשבון עצם הלסת.

הרמת סינוסים - למי זה מתאים?

לבגירים שאינם יכולים לבצע השתלה של שתלים דנטליים בשל הרחבת יתר של הסינוסים על חשבון עצם הלסת, בתנאי שאין להם בעיות בריאותיות הפוגעות בתהליכי ריפוי, למשל סוכרת שאינה מאוזנת. במקרים כאלו ההתאמה לעבור טיפול הרמת סינוסים יורדת.

הרמת סינוסים היא בעצם וריאציה של השתלת עצם. במידה והשתלים המיועדים לצורך השתלת שיניים לא נמצאים תחת הסינוסים השתלת עצם היא הטיפול המתאים.

הרמת סינוסים - לפני הטיפול

יש לבצע מספר בדיקות מקדימות, וביניהן צילומים פנוראמיים וצילומי CT, על מנת להעריך את כמות העצם החסרה ובהתאם לבחור את פרוצדורת הטיפול:

הרמת סינוסים סגורה

ההליך מבוצע דרך חור הנקדח בחיך ומשמש גם להחדרת השתל הדנטלי. טיפול זה מתאים להשלמת כמות עצם קטנה ולהרמה קלה של הסינוס. לעיתים ניתן לעשות טיפול המשלב בין ההרמה והחדרת שתלים דנטאליים.

הרמת סינוסים פתוחה

ההליך מבוצע דרך פתח בעצם הלסת הנפתח אל הסינוס. טיפול זה מאפשר החדרת כמות עצם גדולה יותר ולכן מתאים לחוסר עצם נרחב ולהרמת סינוס משמעותית.

•יש לדווח לרופא באם היו בעיות הקשורות לסינוסים בעבר, כמו דלקות, זיהומים וכו'.   במידה וידוע לכם על אלרגיות עונתיות יש לכוון את זמן ביצוע ההליך כך שלא יתנגש עימן- קינוחי אף רבים עלולים לפגוע ביציבות העצם המושתלת.

•שמירה על היגיינת פה בעזרת צחצוח שיניים, שטיפות פה וכו' תקל על ההליך ועל   ההחלמה.

•כשעה לפני טיפול הרמת סינוסים כהכנה להליך השתלת שיניים, תקבלו אנטיביוטיקה ומשככי כאבים, כמו גם זריקות להרדמה מקומית (ברוב המקרים אין צורך בהרדמה כללית).

פורומים מרפאות שיניים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות