חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


החלקת שיער

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > החלקה יפנית  > החלקת שיער בשיטה היפנית

החלקת שיער בשיטה היפנית

 
שיתוף פייסבוק

החלקת שיער יפנית מורכבת ממספר שלבים - קראו על שלבי החלקה יפנית: אבחון השיער, מריחת השיער בחומרי הגנה ופורמולה ייעודית

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

שיטת החלקת שיער המכונה החלקה יפנית מורכבת ממספר שלבים, כאשר השלב הראשוני הוא אבחון השיער. הספר בוחן מהו סוג השיער, המבנה והנפח שלו, איזה טיפולים כימיים הוא עבר, ולפי הנתונים המתקבלים הוא קובע איזה פורמולה הכי מתאימה לשיער מבחינת היחס בין הרכיבים השונים.

השלב הבא של החלקת שיער כזו נעשה על שיער רטוב – תחילה מורחים חומרי הגנה ולאחר מספר דקות מורחים תמיסה כימית שתפקידה לחדור פנימה ולשנות את מבנה השערה. לאחר פרק זמן מסוים (תלוי באבחון ההתחלתי, בהתאם לסוג השיער ומצבו) שוטפים את התמיסה ומתחילים בשלב הגיהוץ שמטרתו לקבע את השינוי במבנה השערה ולפזר את החומרים המזינים לאורך כל השיער.

הגיהוץ בהליך החלקת שיער יפנית נעשה באמצעות מגהץ קרמי. מדובר במגהץ ממוחשב השומר על דרגת חום אחידה, לכן השפעת החום זהה בכל חלקי השיער והתוצאה מדויקת בהתאם. כמו כן, ניתן לשנות את חומו של המגהץ בהתאם לסוג השיער – מ 160 מעלות טמפרטורה המיועדת לשיער צבוע, ועד ל-180 מעלות טמפרטורה המיועדת לשיער טבעי. הגיהוץ נעשה כל פעם על מספר קצוות של שיער עד שעוברים על כל השיער עם המגהץ. זהו שלב איטי ביותר בהליך החלקת שיער זה והוא מצריך ריכוז רב וסבלנות מצד הספר.

לסיום ההליך של החלקת שיער יפנית, מורחים קרם הזנה שתפקידו לנטרל את הפעולה הכימית. לאחר מספר דקות שוטפים את השיער מקרם ההזנה, מורחים עליו מרכך מיוחד ומייבשים. ההליך כולו אורך לא מעט זמן לכן, תתכוננו לבלות בין 2 ל- 6 שעות במספרה, הכל תלוי כמובן באורך ונפח השיער.

סוגי פורמולות החלקת שיער בשיטה היפנית

ישנן מספר פורמולות המשמשות לצורך החלקת שיער בשיטה יפנית ואלו הן שלושת הנפוצות מביניהן :

קוואנטום, "שסיידו" – פורמולה זו היא עשירה במיוחד בחומרי הזנה כגון מינרלים, חומרים מרככים, נוגדי חמצון, חלבונים, ויטמין A, C, E, סיליקונים, תמציות צמחים וביניהן אלוורה וג'ינקו בילובה ועוד.

יוקו סיסטם, "פיטן" – פורמולה נוספת לצורך החלקות שיער יפניות המבוססת על מים מיוחדים המכונים "מי זהב". מדובר בפיתוח מיוחד של זהב אשר מתמוסס במים ומצליח לפרק כימית את המים לחלקיקים קטנטנים. חלקיקים אלה מצטרפים לחומרי החלקת שיער זו וביחד חודרים בצורה יעילה ומהירה הרבה יותר לעומק השערה. כתוצאה מכך, הפורמולה אמורה להישאר על השיער זמן קצר יותר והנזק לשיער פוחת.

החלקת שיער יפנית באמצעות מילק פרוטאין, IDA – פורמולה זו מבוססת על חלב טרי כמו זה שנקנה בסופר. הויטמינים וחומצות האמינו שבחלב פועלים ביחד עם הרכיבים הכימיים ועם חום המגהץ ומעודדים הפרשת חומרים המתקנים ומשקמים את הקרטין- החלק החיצוני של השערה. בנוסף לכך, החום תורם לשמירת הלחות הטבעית שבתוך השערה. החלקת שיער יפנית עם פורמולה זו נהנית מיתרון נוסף - ניתן להשתמש בנוסחה מיוחדת שלה לצורך החלקת שיער עם גוונים. כמו כן, המגהץ הקרמי שלה מתחיל מדרגת חום נמוכה יותר משאר המגהצים (150 מעלות), והוא מתאים לשיער פגיע יותר.

פורומים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות