חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


הגדלת חזה לשינוי מין

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הגדלת חזה טרנסקסואל  > הגדלת חזה למטרת שינוי מין
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הגדלת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

הגדלת חזה למטרת שינוי מין

 
שיתוף פייסבוק

עבור טראנסקסואלים, ניתוח הגדלת חזה הוא חלק מהותי וחשוב בתהליך שינוי מין. קראו למי מתאים ניתוח הגדלת חזה לשינוי מין ומדוע נוטלים הורמונים

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

טרנסקסואליות וטרנסג'נדריות הן תופעות המגדירות אנשים (גברים ונשים) שסימני המין שלהם (זכר/נקבה) אינם תואמים את זהותם המגדרית- התחושה שלהן לגבי זהותן המינית האמיתית, מבלי להתחשב בסממנים המיניים הפיזיים. אך בעוד הטרנסקסואליות מתייחסת לגברים או נשים אשר שואפים לשנות באופן אקטיבי, באמצעות נטילת הורמונים ו/או התערבות כירורגית וכן ניתוח לשינוי מין על מנת לשנות סימני מין מולדים שלהם, הטרנסג'נדיות מתייחסת לאספקט הרחב יותר של התופעה וכוללת גם קרוס דרסרס ודראג קווינס אשר מסתפקים ברוב המקרים בשינוי ההופעה החיצונית (לבוש, איפור) בלבד.

הדיסוננס המלווה טרנסקסואליות השואפות להפוך מגברים לנשים מביא אותן כאמור לנקוט בפעולות אקטיביות על מנת לישב את הסתירה בין סימני המין שלהם לזהותם המגדרית. המהפך דורש מנשים טרנסקסואליות להשלים מספר הליכים בניהם נטילת הורמונים, ניתוח הגדלת חזה (אופציונאלי, על כך נדון בהמשך) וכן ניתוח לשינוי מין. לעיתים טרנסקסואלית אינה מרגישה צורך להשלים את כל המהלך ומסתפקת בצריכת הורמונים בלבד שהשפעתם משתנה מטרנסקסואלית אחת לחברתה.

ניתוח הגדלת חזה לצורך שינוי מין - למי הוא מתאים?

ההחלטה לעבור ניתוחים פלסטיים דוגמת הגדלת חזה למטרת שינוי מין היא החלטה כבדת משקל ורבת משמעות ולכן מומלץ לממשה רק לאחר הפעלת שיקול דעת והתייעצות, במידת הצורך, עם אנשי מקצוע מתחום הפלסטיקה ולרוב גם מתחום בריאות הנפש.

טרנסקסואלים אשר יהוו מועמדים אולטימטיביים לביצוע ניתוח הגדלת חזה לשינוי מין הם אלו אשר נמצאים במצב בריאותי תקין ונטלו הורמונים נשיים לפרק זמן של שנתיים לפחות. בדרך כלל זהו פרק הזמן הדרוש לשדיים להגיע לשיא התפתחותן. במידה וההתפתחות דלה ואינה לשביעות רצונה של אישה טרנסקסואלית אזי הגדלת חזה היא בהחלט פתרון ראוי.

נטילת הורמונים נשיים במהלך שינוי מין

מחקרים מראים שלמעלה ממחצית מהנשים אשר מגדירות עצמן טרנסקסואליות עוברות ניתוח הגדלת חזה בשלב זה או אחר של חייהן ולא מסתפקות בתחליפים שאינם דורשים התערבות כירורגית כמו חזיות פוש אפ או חזיות עם סיליקון. עם זאת, את הדרך לניתוח הגדלת חזה כירורגי מומלץ להתחיל בנטילת הורמונים נשיים (אסטרוגן). את ההורמונים הנשיים רצוי לנטול במשך שנתיים לפחות על מנת לאפשר להם לעשות את פעולתם ולהביא לצמיחתו הטבעית של החזה. במהלך השנתיים הללו יצמחו השדיים באופן הדרגתי - נשים טרנסקסואליות מעל גיל 20 יגיעו בדרך כלל למידה B ונשים מעל גיל 30 לא יעברו את מידה A.

מידת התפתחותן של השדיים בעקבות נטילת ההורמונים תלויה כאמור בגיל בו מתחילות הנשים הטרנסקסואליות לנטול אותם - ככל שהגיל צעיר יותר, ההשפעה גדולה יותר. נשים טרנסקסואליות שמתחילות לנטול הורמונים למטרת שינוי מין לאחר גיל 25, בדרך כלל יסבלו מחזה בלתי מפותח וצר שצורתו הכללית מחודדת ובלתי אטרקטיבית. לעומת זאת, במקרים חריגים בהן התחילה אישה טרנסקסואלית לנטול את ההורמונים במהלך גילאי העשרה המוקדמים נצפתה התפתחות שדיים בעלי מראה טבעי. במידה ובתום שנתיים מתחילת הנטילה החזה לא גדל בצורה מספקת, רק אז מומלץ לפנות לאופציה הכירורגית של ניתוח הגדלת חזה לשינוי מין.

ההורמונים הנשיים כאמור גורמים לגדילתם של השדיים והתרחבותן של הפטמות וגם אם גדילה זו אינה מספקת, העור נמתח במידה אשר מקלה על השתלים להיקלט באזור באופן חלק. כאשר החזה שטוח לחלוטין והעור מתוח עליו, השתל שמוחדר נראה עגול יתר על המידה, לא טבעי ושוליו גלויים לעין.

טרנסקסואלים אשר מבצעים הגדלת חזה בטרם ביצעו ניתוח לשינוי מין (כריתת אשכים ואיבר המין) עשויים לחוות גדילה משמעותית בחזה לאחר הסרתם של האשכים.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הגדלת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות