חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


הגדלת חזה טרנסקסואל

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > הגדלת חזה טרנסקסואל  > הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום הגדלת חזה
לקבלת יעוץ שלח טופס

הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים

 
שיתוף פייסבוק

ניתוח הגדלת חזה של טרנסקסואלים דומה לניתוח באשה מולדת, גם כאן יש לבחור את סוג השתל ומיקומו. השיטות אומנם דומות, אך מהם ההבדלים?

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ניתוח הגדלת חזה של טרנסקסואלים זהה בצורה כמעט אבסולוטית לניתוח הגדלת חזה של אישה מולדת. בשני המקרים ניתן לבחור את גודלו ואת צורתו של השתל כמו גם את מיקומו מעל או מתחת לשריר החזה. הרחבה ופירוט על סוגי השתלים, מיקומם, החדרתם ועוד ניתן למצוא בכתבות על ניתוח הגדלת חזה.

עם זאת, קיימים מספר הבדלים הנובעים בעיקר מנקודת הפתיחה הקטנה במיוחד של טרנסקסואלים (קאפ A או B), ומרצונם הכמעט גורף להגדיל את מימדי חזן באופן משמעותי. מאחר וכך מתעורר צורך לבצע הרחבה הדרגתית של החזה על מנת ליצור מראה טבעי ולאפשר את קליטתו של השתל הגדול. בניתוח הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים שתי השיטות האפשריות הן שתלים מכווננים ומרחיבי רקמות.

שיטות הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים

שתלים מכווננים

בפרוצדורה זו של ניתוחי הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים מוחדרים שתלי תמיסת מלח לחזה של המנותחת כשהם נמצאים במצב מרוקן חלקית או מרוקן ברובו. השתלים מוחדרים בדרך כלל מתחת לשריר. לאחר כשבועיים מיום הפרוצדורה, כאשר חתך ההחדרה החלים, מתחיל הכירורג להזריק לשתל תמיסת מלח נוספת מדי שבוע. כמות התמיסה המוחדרת תלויה כמובן בגודל השתל אליו שואפת המטופלת להגיע אך ניתן להחדיר גם 100 מ"ל בהזרקה אחת. ההזרקה עצמה נעשית במחט אל תוך מעיין כפתור אשר ממוקם מתחת לעור בקרבת השתל המכוונן ומחובר אליו באמצעות צינורית רכה. לאחר כשישה חודשים מתבצעת פרוצדורה כירורגית נוספת שמטרתה להסיר את הכפתור.

מרחיבי רקמות

ההליך של ניתוח הגדלת חזה באמצעות מרחיבי רקמות פותח במקור עבור נשים אשר חלו בסרטן השד, שדיהן נכרתו ושוחזרו לאחר מכן. בהליך זה, ממש כמו בהליך הקודם, רקמת השד מורחבת באופן הדרגתי. יש לציין שבפרוצדורת ההרחבה העור לא רק נמתח אלא גם גדל מה שכמובן מאפשר החדרתם של שתלים בעלי נפח משמעותי גם כאשר הרקמה ההתחלתית היא דלה. לאחר שהשתל מוחדר לגוף במצב מרוקן מתחיל הכירורג למלאו בפרק זמן של כחודשיים שלושה. לאחר תקופה זו השתל 'נח' בחזה במשך כחצי שנה כאשר המטרה היא לשוות לחזה מראה טבעי ע"י השגת צניחה מסוימת ברקמת החזה. לאחר כחצי שנה, כאשר הרקמות גדלו והתרחבו והתקבל מראה טבעי מוחלף השתל בשתל קבוע, עשוי מסיליקון או מתמיסת מלח. גם בשיטה זו של הגדלת חזה משתמש הרופא במעין נקודה אשר דרכה מורחבים השתלים אך בניגוד לשתלים המכווננים הנקודה היא חלק בלתי נפרד מהשתל עצמו ולכן היא מוסרת ביחד עם השתל ללא צורך בחתכים נוספים.

הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים - החדרת השתל ומיקומו

בין אם החליטה אישה טרנסקסואלית להחדיר שתל במילוי הדרגתי או להחדיר שתל בגודל מלא, עדיין יש להחליט מהיכן יוחדר השתל. האופציות העומדות בפני אישה טרנסקסואלית זהות לאלו העומדות בפני כל אישה – דרך הפטמה, דרך בתי השחי או מתחת לחזה.

האופציה המומלצת של הגדלת חזה עבור טרנסקסואליות היא בדרך כלל דרך בית השחי. החזה הטבעי של טרנסקסואלית, שנוצר לאחר נטילת ההורמונים הוא בדרך כלל קטן ולכן קיימת העדפה שלא להחדיר שתלים דרך החזה עצמו כדי למנוע פגיעה או הצטלקות של רקמת השד העדינה. אופציה נוספת במהלך הגדלת חזה שאינה מלווה בחדירה דרך החזה היא החדרת השתל דרך הטבור, אך מדובר באופציה בלתי שגרתית ויש להקפיד על בחירת כירורג אשר מתמחה ספציפית בניתוח מסוג זה.

מיקום השתלים - מאחר ורקמת החזה של גברים היא עבה מזו של נשים בדרך כלל, במהלך ניתוח הגדלת חזה אצל טרנסקסואלים מומלץ למקם את השתל מעל השריר למראה טבעי יותר, אך לא קיימת מגבלה גם בהנחתו של השתל מתחת לשריר.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - הגדלת חזהשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות