חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

טיפולי עיניים באסתטיקה

טיפולי עיניים
מרפאות הסרת משקפיים
פורום הסרת משקפיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול הסרת משקפיים בלייזר?

הכנסו לשאלון וגלו!


שקיות מתחת לעיניים

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום מילוי שקעים מתחת לעיניים
לקבלת יעוץ שלח טופס

שקיות מתחת לעיניים

 
שיתוף פייסבוק

האם נדרשת תקופת התאוששות כלשהי לאחר טיפול בהופעת עיגולים שחורים או שקיות מתחת לעיניים, האם ישנן תופעות לוואי ומתי ניתן לראות תוצאות מהטיפול

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

האם העפעפיים התחתונים שלכם, והשקע שתחתם כהים באופן משמעותי מיתר עור הפנים? האם מראה העיניים שלכם מבוגר ביחס לגילכם? האם אפילו אחרי לילה של שינה מצוינת, אנשים שפוגשים אתכם שואלים אם אתם עייפים?

אם עניתם בחיוב על אחד מהמשפטים הבאים - ככל הנראה הינכם סובלים מבעיה של שקיות מתחת לעיניים, עיגולים שחורים אשר מקנים לפנים מראה עייף ומבוגר או עיניים עייפות. שחור מתחת לעיניים, גם יוצר בחלק מהמקרים מראה של עיניים שקועות.

מדובר בבעיה אסתטית מציקה אשר יכולה להיגרם מסיבות רבות, כאשר לעתים המבנה האישי של עצמות הפנים או הידללות של רקמות באזור העין יוצרים שקע אמיתי. במקרים כאלה, המקור של אותם עיגולים שחורים שאנחנו רואים הוא בצל שמוטל על העין ומתחתיה. במקרים אחרים העיניים לא שקועות ממש, אך נראות כך מכיוון שהעור שתחתיהן כהה מהעור מהרגיל. התכהות כזו נובעת לרוב מנימי דם מורחבים או מפיגמנטציה של העור. היא עשויה להתהוות בשל מגוון גורמים, ביניהם נטייה גנטית, שינויים הורמונאליים, מחלות שונות, חשיפה מוגזמת לשמש, מחסור בויטמינים ועוד. וכן, כמו שתמיד סיפרו לנו- זה לא מיתוס, גם עייפות תורמת להיווצרות של עיגולים שחורים מתחת לעיניים בעפעפיים התחתונים.

טיפולים נגד עיגולים שחורים מסביב לעיניים

אז מה עושים על מנת לפתור את המראה של עיגולים שחורים מסביב לעיניים, עיניים שקועות ופנים עייפות? תלוי ממה בדיוק אתם סובלים. מגוון הטיפולים גדול בהתאם לסיבות הרבות אשר גורמות לבעיה. אם העור כהה, נסו לברר ממה הדבר נובע. במידה ועייפות או חסרים תזונתיים מחמירים את מראה העיניים שלכם, ספקו לעצמכם עוד שעות שינה והקפידו על תזונה מאוזנת ובמידת הצורך טלו תוספי מזון.

במידה ולא ברורה לכם הסיבה להיווצרות המראה של עיגולים שחורים תחת העיניים, ניתן לפנות לייעוץ של רופא מומחה- רופא עור, עיניים, כלי דם או פלסטיקאי יתאימו לברור סוגיה זו, פנו אליהם על מנת לשלול בעיות רפואית, ולאבחן ממה נובעת הכהות והמראה של עיניים עייפות.

חשוב להבין שבדרך כלל לא יוצע פתרון מלא להופעתם של עיגולים שחורים סביב העיניים, אלא רק דרכים להבהרת הגוון. נכון להיום, אין בשוק שיטה או מכשיר שנותן מענה מלא לבעיה, ואפילו פילינג עמוק לא מעלים את הכהות. עם זאת, תכשירים קוסמטיים שונים עשויים להקל על הכהות ולשפר רבות את מראה העין. ישנם חומרים מבהירים חזקים, כמו הידרוקינון, אשר מיועדים למקרים בהם זוהתה פיגמנטציה וניתנים במרשם רופא בלבד. בעניין זה כדאי לציין כי העור באזור העין דק ועדין במיוחד, מה שאומר שקל לגרום לו נזק. לכן לא כדאי "לנסות" עליו חומרים אגרסיביים בלי ייעוץ רפואי.

בנוסף לתכשירים הרפואיים, קיימים מוצרים קוסמטיים עדינים יותר המיועדים להבהרה לשם טיפול בתופעת שחור מתחת לעיניים, שאינם דורשים מרשם. לעתים קרם לחות טוב יכול לשפר את המצב, באמצעות הפחתת נפיחות כלי הדם והמרצת התחדשות העור. זאת במיוחד כאשר הבעיה היא כלי דם רבים הנראים תחת העור.

כאשר העין שקועה באמת, תופעה שיכולה לנבוע ממבנה מולד או מהידללות של שכבת השומן עם הגיל, הוספה של חומרי מילוי בהזרקה עשויה לתת פתרון זמני מוצלח, לטווח זמן של קרוב לשנה. כאשר האזור השקוע מובלט מחדש, הוא מואר טוב יותר והצללים שבו מתמעטים. מסיבה זו טיפולי הזרקה יכולים לעתים להועיל גם למי שהמראה של עיניים עייפות אצלו נובע גם מכהות עור ולא ממש משקיעה של העין.

טיפול בתופעת עיגולים שחורים באמצעות הזרקה

הזרקת חומרי מילוי היא התשובה הטובה ביותר לשקע אמיתי מתחת לעיניים, כמו כן, השיטה מתאימה ומועילה גם למי שכהות העור שלו תחת העיניים אינה נובעת דווקא משקיעה של העין, והוא מעוניין בטיפול אשר מחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר הסוואה יומיומית של האזור בעזרת חומרים שונים.

ברפואה האסתטית משתמשים כיום בחומרי מילוי רבים ומגוונים, אולם, בטיפול בתופעה של עיניים שקועות משתמשים בעיקר בקבוצה מסוימת של חומרים, שנקראים חומצות היאלורוניות. מדובר בחומרי מילוי זמניים, שנמצאים גם באופן טבעי בגופנו. חומצה היאלורונית לא מעוררת תגובות אלרגיות ולא גורמת להיווצרות גושים. במהלך הזמן היא נעלמת בהדרגה מן הגוף, תכונה שמחד מהווה יתרון גדול ומאידך מהווה גם חסרון.

כאשר בוחרים לטפל בתופעת עיגולים שחורים מתחת לעיניים היוצרים מראה עיניים שקועות באמצעות הזרקה, ההליך מבוצע בהרדמה מקומית. כמו כל טיפול לעיצוב בהזרקה, הטיפול מבוצע במרכז רפואי, ועל ידי צוות רפואי. לאחר שהאזור הורדם, מוזרק החומר לאזור שתחת העין, לתעלה שתחתיה ולעפעפיים התחתונים, פעולה שנמשכת מספר דקות. ההזרקה עצמה לא כרוכה בכאב וגם למי חושש מאשפוז צפויות חדשות טובות- זמן קצר לאחר החדרת החומר המטופל משוחרר לביתו, בלי להעביר אפילו לילה אחד במרפאה.

שקיות מתחת לעיניים – תוצאות טיפול

תיאורטית, עם סיום הטיפול במראה של שחור מתחת לעיניים או שקיות מתחת לעיניים, ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה. אולם כדאי להתכונן למנוחה קצרה בבית, בעיקר מסיבות אסתטיות, מאחר ויתכנו נפיחות ורגישות של האזור המטופל. תופעות אלו, שמופיעות מיד לאחר ההזרקה, נעלמות תוך מספר שעות עד ימים בודדים.כאשר תופעות הלוואי הראשוניות שוכחות, נחשף המראה החדש והמשופר של העיניים.

כפי שכבר צוין, חומצה היאלורונית היא חומר מילוי טבעי וזמני לטיפול בתופעת שקיות מתחת לעיניים אשר נעלם בהדרגה מהגוף. בזכות עובדה זו מובטח למטופל שגם במקרה של הזרקה לא מוצלחת לא יגרם נזק בלתי הפיך. בנוסף, הסיכוי שבעתיד תסבלו מתופעות לוואי לא מוכרות של החומר, אם יתגלו כאלה, קטן כאשר מדובר בחומר שמתפוגג ממילא ולא נותר בגוף.

יחד עם זאת, זמניות המילוי כמובן מאלצת לחזור על הטיפול בהופעת שקיות מתחת לעיניים היוצרת מראה עיניים שקועות כל כמה חודשים, בין חצי שנה לשנה בממוצע, על מנת לשמר בצורה טובה את התוצאות. חשוב לציין כי אין סכנה בריאותית בהזרקה חוזרת של אותו חומר מילוי אולם, מומלץ שלא להשתמש בחומרי מילוי שונים באותו אזור, גם לא בתקופות זמן שונות.

טיפול בשקיות מתחת לעיניים - סיכונים ותופעות לוואי

כמו בכל פעולה פולשנית- והזרקת חומר מילוי נחשבת כפעולה כזו, עלולים להיווצר סיבוכים מסוימים שיש להיות מודעים להם. לכן, למרות פשטותו ובטיחותו היחסית של ההליך לטיפול בתופעת עיניים שקועות, חשוב להקפיד לעבור אותו במרכז רפואי או מרפאה מסודרת, שבהם מקפידים על כללי ההיגיינה והבטיחות הברורים. חשוב גם להעביר את המידע הרפואי המלא (רגישות לחומרים, נטילת תרופות וכו') לגורמים המטפלים ולקרוא בפירוט את טופסי ההסכמה הרפואית. בימים הראשונים שלאחר ההזרקה כדאי להימנע מחשיפה לשמש, בכדי לאפשר לרקמות להתאושש.

תופעות הלוואי הנפוצות לאחר מילוי שקיות מתחת לעיניים בעיניים שקועות באמצעות הזרקה הן נפיחות וכאב או תחושת אי נוחות באזור המטופל, במיוחד בימים הראשונים שלאחר ההזרקה. כמו כן, קיים סיכון לדימום מקומי במהלך הטיפול, ולתוצאה אסימטרית. גם תופעות אלו נוטות להיות זמניות ולחלוף בפרק זמן קצר. החומצה ההיאלורונית לא מעוררת תגובות אלרגיות, ובשל היותה חומר זמני, גם במקרה הנדיר של תוצאה לא מוצלחת או של חוסר איזון בין הצדדים, הנזק יהיה הפיך.

פורומים מרפאות הסרת משקפיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - מילוי שקעים מתחת לעינייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות