חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם את יודעת הכל על הגדלת חזה?

הכנסו לשאלון וגלו!


תיקון פטמה שקועה

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > פטמות שקועות  > תיקון פטמה שקועה - מחזירים עטרה ליושנה
לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום תיקון פטמות שקועות
לקבלת יעוץ שלח טופס

תיקון פטמה שקועה - מחזירים עטרה ליושנה

 
שיתוף פייסבוק

סובלים מתופעת פטמות שקועות? קראו את המדריך המלא בנושא ניתוחי חזה למטרת תיקון פטמה שקועה

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

פטמות שקועות נפוצות יחסית בקרב נשים וגברים כאחד. פטמה מוגדרת שקועה כאשר היא שטוחה ולא בולטת החוצה, ובמצבים חמורים יכול להווצר בה אזור קעור ומקופל כלפי פנים. פטמות שקועות יכולות להיות תופעה מולדת או להיווצר עם הזמן כחלק מתהליך ההזדקנות או מסיבות אחרות, ויכולה להופיע בפטמה אחת או בשתיהן. אחד הסימנים לסרטן השד הינו שינוי בצורת ומבנה הפטמה, לכן במידה ואין מדובר בתופעה מולדת של פטמה שקועה יש לגשת לרופא לצורך בדיקה. הבעייתיות עם פטמות שקועות היא מבחינה אסתטית, כמו כן לאישה עם פטמה שקועה כואב ולעיתים אף בלתי אפשרי להניק כיוון שהגישה לפטמה מוגבלת מאוד.

תיקון פטמה שקועה - כיצד?

פטמות שקועות ניתן לתקן בשיטות שונות, תלוי בחומרת המצב:

פטמות שטוחות ופטמות אשר יוצאות בקלות ניתן לתקן על ידי הזרקה של חומרי מילוי שונים כדוגמת ביו אלקמיד, אותם מזריקים לבסיס הפטמה. הליך עיצוב פטמה שקועה זה נמשך מספר דקות ומבוצע תחת הרדמה מקומית. שלב ההחלמה קצר וכעבור מספר ימים התחושה באזור הפטמות חוזרת להיות רגילה. לעיתים ניתן להעמיד את פטמה שקועה על ידי שימוש במשאבת פטמה, אך מדובר בטיפול עצמי וממושך אשר לעיתים מלווה בכאב.

תיקון פטמות שקועות מעט, או פטמות אשר יוצאות בעזרת הפעלת לחץ ניתן לבצע ע"י הליך כירורגי פשוט. הליך עיצוב פטמה שקועה זה כולל את הוצאת הפטמה ותפירה תת עורית של הרקמה, כך שהתפר מונע את השקיעה חזרה של הפטמה כלפי פנים.

כשמדובר בפטמות שקועות באופן שלא ניתן להוציאן כלפי חוץ גם עם הפעלת לחץ, ניתן לתקן את המצב על ידי ניתוחים פלסטיים לתיקון פטמות שקועות. בניתוח מבוצע חתך קטן בבסיס הפטמה, דרכו מפרידים בין הפטמה לרקמה שתחתיה הגורמת למשיכה של הפטמה כלפי פנים. לאחר מכן מבוצעת תפירה תת עורית של הפטמה המונעת אפשרות של שקיעה חזרה, והחתך הקטן ניסגר על ידי תפרים חיצוניים אשר מוסרים כעבור כשבוע. לרוב, תופעה של פטמות שקועות מסוג זה אשר מופיעה מגיל הבגרות, נגרמת בעקבות צינורות חלב קצרים המושכים את הפטמה פנימה, לכן בהתאם לרצונה של המטופלת ובהתאם למצב, במהלך הניתוח לצורך עיצוב פטמה שקועה צינורות החלב ינותקו חלקית או באופן מלא מהפטמה, לפיכך בחלק מהמקרים לא תהיה למטופלת אפשרות להניק בעתיד.

לרוב, הניתוח נמשך פחות משעה ומבוצע תחת הרדמה מקומית. כעבור מספר שעות המטופל נשלח לביתו, לעיתים עם חבישה מיוחדת באזור הניתוח ולעיתים יידרש גם טיפול אנטיביוטי.

ניתוח תיקון פטמה שקועה - סיכונים ותופעות לוואי

תופעות הלוואי והסיכונים בהליך של ניתוח לתיקון פטמות שקועות אינם רבים. לעיתים מופיעים באזור הניתוח שטפי דם ונפיחות, ובאופן פחות שכיח עשויה להתרחש פגיעה עצבית שתגרום לירידה בתחושה. תקופת ההחלמה קלה וקצרה יחסית. לאחר ניתוח תיקון פטמה שקועה תתכן נפיחות קלה באזור הפטמות אשר תעלם תוך מספר ימים, ותחושות אי נוחות וכאב אשר ניתן להתמודד איתן בקלות על ידי נטילת תרופות מתאימות. אזור הפטמה עלול להיות רגיש לתקופה של מספר שבועות, אך אין בנמנע לחזור לשגרה מלאה ימים ספורים לאחר טיפולי עיצוב פטמה ותיקון פטמות שקועות.

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - תיקון פטמות שקועות







שלח

תגובות פייסבוק



רשימת התגובות
הוספת תגובה
2. מצטרפת לתגובה של מורן
אינה, 23/10/2010
1. שאלה
מורן, 06/07/2010