חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי עור וגפיים

ניתוחי עור / גפיים
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפול למתיחת ירכיים?

הכנסו לשאלון וגלו!


ניתוח כף רגל

לפורום בנושאלוח מרפאות

חשמל זורם בכפות רגלייך...

 
שיתוף פייסבוק

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מציעה - ניתוחים לעיצוב כף הרגל

 

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

בויכוח המפורסם בסרט 'ספרות זולה' טוען וילס (המגולם ע"י סמואל ל. ג'קסון) בלהט כי מסאז' בכפות הרגליים (foot massage) הוא פעולה מינית מובהקת. גישה זו מייצגת תפיסה ותיקה ורווחת של כפות הרגליים כאיבר חושני וסקסי; קחו למשל את הנסיך של סינדרלה, שמצא את בחירת ליבו על פי מידת נעליה... אפילו אבי הפסיכואנליזה, פרויד, אבחן את ה'פטיש' לנעליים ולכפות רגליים כהדחקה של התאווה המינית הנורמטיבית.

לאור זאת, אין פלא שבכל שנה מיטב המעצבים משקיעים בייצור סנדלים וכפכפים המותירים את רוב כף הרגל חשופה. הדברים נכונים אף יותר כשמדובר במדינה חמה כמו ישראל, שבמשך הקיץ הלוהט גורמת לנעליים (שלא לדבר על גרביים...) להיראות כמו אחת ההמצאות המעיקות בהסטוריה. אלא שעבור אנשים מסוימים, וליתר דיוק- בעיקר עבור נשים מסוימות, מוטב להסתובב עם מגפי גשם בחום הכי כבד ובלבד שלא לחשוף את כפות רגליהם לציבור. בין אם מדובר באצבעות עקומות, ביבלות או אפילו במידה גדולה מהממוצע, כפות הרגליים מהוות מקור לחוסר נחת אצל נשים רבות מכפי שנהוג לחשוב.

עד לא מזמן כל שניתן היה לעשות בנושא הוא להשקיע בטיפול פדיקור או לחילופין - לקלל את הגנים הגרועים שקיבלת, אך התפתחות תעשיית היופי והדמיון הבלתי-מוגבל של המנתחים הפלסטיים הובילו לאחרונה לאפשרות נועזת הרבה יותר – ניתוח לעיצוב כפות הרגליים.

באמצעות פתיחת כף הרגל ושינוי מבנה העצמות בה, ההליך החדש יכול לקצר כל אחת מהאצבעות או את כולן ביחד, להצר את רוחב כף הרגל או לבצע בה כל שינוי אחר שיעלה על דעתכן, כולל הזרקת קולגן שתהפוך את מבנה כף הרגל למותאם יותר לנעליים עם עקב גבוה ודקיק... לעיתים ההליך כולל גם שאיבת שומן מכף הרגל. בנוסף לעיצוב המחודש ההליך כולל גם הסרת יבלות מגב כף הרגל ומהאצבעות. ע"פ רוב, לניתוח אינה נדרשת הרדמה כללית, אלא רק אלחוש מקומי. כל אחת מכפות הרגליים מנותחת בנפרד, בהפרש של כשבוע בין ניתוח לניתוח.

אך לפני שאתן רצות למנתח הפלסטי החביב עליכן כדי לעצב את רגל חלומותיכן, חשוב גם לדעת שלא כולם נלהבים מההמצאה החדשה. ראשית, ישנם רבים ורבות הרואים בניתוח את המסמר האחרון בארון הקבורה של השפיות בדרך למרוץ אחר המראה המושלם. מעבר לכך, אורתופדים רבים טוענים כי הניתוח עלול להזיק ליכולת ההליכה והיציבה, וכי הסיכונים שבניתוח אינם מצדיקים את קיומו, אם הוא נעשה למטרות אסתטיות בלבד (זאת, בניגוד לניתוחי כף רגל אורתופדיים הנובעים מסיבה בריאותית, למשל- כאשר מבנה האצבעות גורם לכאבים בעת נעילת נעליים).

בראיון ל"טיימס", מנתח פלסטי המבצע ניתוחים לעיצוב כף הרגל הגיב לטענות אלו בביטול. הוא טען כי האורתופדים סולדים מהניתוחים רק בשל שמרנות ופחדנות, וכי ברוב המקרים ניתן להגיע לתוצאות טובות מאוד.

בכל אופן, מי מכן שקראה, נדלקה והחליטה ללכת על זה תיאלץ לא רק להיפרד מכ -2,000-3,000 דולרים, אלא גם לטוס לארה"ב, כיוון שהניתוח (למעט הסרת יבלות) טרם יצא את גבולות ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. הוצאה מיותרת או המצאה נהדרת? את זה תיאלצו להחליט בעצמכן...

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
8. האם יש אפשרות לדעת מי המנתח שעושה את הניתוחים האלו?
אור לוגסי, 20/06/2012
7. אפשר להרחיב יותר על הידיעה הזו?זה מעניין מאוד
ליאת, 09/04/2012
6. עיצוב כפות רגליים
מור, 12/05/2011
5. עיצוב אצבעות הרגליים
לולה טורק, 08/05/2011
4. וואו!!!!
1111, 28/09/2010
3. איזה יופי !!!!
נילי, 09/08/2010
2. באמת אפשר לקצר את אצבעות כף הרגל???
אור, 12/08/2009
1. וואי תודה רבה!
:], 24/08/2008