חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי פנים באסתטיקה

ניתוחי פנים  
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על ניתוח אף?

הכנסו לשאלון וגלו!


הרמת עפעפיים

לפורום בנושאלוח מרפאות

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום ניתוחי עפעפיים
לקבלת יעוץ שלח טופס

הרמת עפעפיים

 
שיתוף פייסבוק

ניתוח הרמת עפעפיים יכול לשפר פלאים את המראה החיצוני וההרגשה הפנימית. לפניכם כל המידע על ההליך.

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

ניתוח הרמת עפעפיים הינו פרוצדורה כירורגית המאפשרת הסרת עודפי עור הגורמים לקמטים, הסרת עודפי שומן, מתיחת שרירים באזור, הרמת גבות ולעיתים שילוב של טיפול לייזר להסרת כתמי צבע שנוצרו עם השנים וסילוק קמטים עדינים במיוחד מאזור העפעפיים.

ניתוח הרמת עפעפיים יכול להיעשות בעפעף העליון, בעפעף התחתון או בשניהם יחד, בהתאם למצב המנותח. במקרים מסוימים מבצעים את הניתוח על מנת לטפל בהשפעה של צניחת עפעפיים על הראיה.

לפני הניתוח

לפני ניתוח הרמת עפעפיים יש לבצע בדיקות ראייה מקיפה אצל רופא עיניים הכוללת בין היתר בדיקת חדות ראייה, שדות ראייה, בדיקת לחץ תוך עיני, בדיקת יובש ובדיקת הסתכלות לקרקעית העיניים.

בדיקה נוספת שרצוי לבצע הנה בדיקה של צניחת גבות, על מנת לקבוע האם יש צורך בהליך משולב של ניתוח הרמת עפעפיים וניתוח הרמת גבות, דבר שעשוי להניב תוצאות טובות יותר.

לפני הרמת עפעפיים על המטופל להימנע מעישון סיגריות ונטילת תרופות מסוימות כגון מדללי דם (קומדין, אספירין). יש להתייעץ עם הרופא המטפל בנושא זה.

 

מהלך הניתוח

ניתוח הרמת עפעפיים נעשה לרוב בהרדמה מקומית ואורך כשעתיים. לעיתים יקבל המטופל בנוסף להרדמה המקומית גם זריקת טשטוש. במקרה ומנותחים הן העפעף העליון והן העפעף התחתון, יתחיל הניתוח בביצוע העפעף העליון. החתך נעשה בקפלי העור לאורך מיקומם הטבעי, במיקום מוסתר יחסית, כך שלא יראה לעין.

שימוש בלייזר מהווה כוח עזר לשיוף חתך הסגירה באופן נקי יותר – והן כפעולה כירורגית נפרדת. לייזר נודע ביכולתו לחתוך, לתפור, ליישר וללטש בדיוק מרבי של מאית המילימטר ועל כן הוא מתאים לטווח רחב יחסית של שימושים הדרושים במהלך ניתוחי הרמת עפעפיים.

בארץ מקובל להשתמש בו על מנת לטשטש קמטוטים באזור העפעף התחתון או כדי להרים זווית צניחה חיצונית. בשיטות החדשות יותר, השימוש בלייזר הולך וצובר פופולריות בזכות כמה יתרונות: החתך נעשה מצדו הפנימי של העפעף, איכויות החתך הנוצר על ידי הלייזר מקטינות משמעותית את הדימום, והצלקת שנשארת בצד הפנימי של העפעף איננה נראית לאחר הניתוח.

החלמה לאחר הניתוח

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח פלסטי אשר אינו מצריך אשפוז. בתום הניתוח מועבר המנותח לחדר התאוששות ומשוחרר לביתו לאחר מספר שעות.

כחלק מתהליך ההחלמה, נדרשת מנוחה רבה אחרי הניתוח ויש להימנע מפעילות גופנית מאומצת למספר שבועות.

מומלץ להניח רטיות קרות על האזור המטופל, במהלך השבוע שלאחר הניתוח, על מנת להרגיע את האזור. הטיפול הרפואי שלאחר הרמת עפעפיים כולל הזלפת טיפות עיניים ונטילת אנטיביוטיקה.

לאחר ניתוח מתיחת עפעפיים ישנה נפיחות ושטפי דם באזור העיניים אשר יחלפו מעצמם כעבור מספר ימים. רצוי שלא להתאפר מספר ימים לאחר הניתוח ובנוסף, להימנע מהרכבת עדשות מגע.

במידה וישנו חתך חיצוני המלווה בתפרים הם מוסרים כשבוע אחרי הניתוח, ולאחר מכן ניתן לחזור בהדרגה לפעילות שגרתית.

סיכונים ותופעות לוואי

ניתוח הרמת עפעפיים הנו הליך הנחשב לקל ופשוט, יחד עם זאת, כמו בכל ניתוח פלסטי, קיימים סיכונים ותופעות לוואי שונות שיש להיות ערים להם. לאחר הניתוח עשויים להופיע שטפי דם, נפיחות, זיהום, יובש בעין, דמעות, הפרשות, וקשיי ראיה קלים בקריאה ובצפייה בטלוויזיה. כל התופעות הללו נעלמות לרוב כעבור מספר ימים עד מספר שבועות.

סיבוכים נוספים המתרחשים בשכיחות נמוכה ביותר (אחוזים בודדים) לאחר הרמת עפעפיים כוללים אסימטריה בין העיניים, פגיעה בבלוטות הדמעות, משיכת יתר כלפי מטה של העפעף התחתון (גורם למבט פתוח ולא טבעי של העין), גירוי הקרנית, עיוות של העפעף, דימום פנימי, שינויי ראייה, אובדן ראייה (נדיר ביותר).

חשוב לציין כי הבעיות השכיחות לאחר ניתוחי הרמת עפעפיים תחתונים נגרמות כאשר הניתוח מבוצע שלא בעזרת לייזר, אלא בשיטה הוותיקה הכוללת חתך חיצוני.

תוצאות הניתוח

את תוצאותיו הסופיות של ניתוח הרמת עפעפיים ניתן יהיה לראות מס' חודשים לאחר הניתוח, ברוב המקרים תוך 6 חודשים. התוצאות של ניתוחים פלסטיים מעין אלה נשמרות בצורה טובה עד כ 10 שנים, אך ייתכן ובעתיד יתעורר צורך לבצע הרמת עפעפיים חוזרת שכן גורמי הגיל, תורשה, עייפות מצטברת, ועישון ממשיכים לפעול ולהשפיע.

ניתוח הרמת עפעפיים נחשב לניתוח פשוט יחסית לעומת ניתוחים פלסטיים אחרים. יחד עם זאת, מדובר בפרוצדורה הנראית היטב לעיני כולם (כיוון שנעשית בפנים) ולכן חשוב להקפיד בבחירת מנתח פלסטי מקצועי ואמין.

לאחר הרמת עפעפיים יחוש המטופל בהקלה בפתיחת העין, הרגשת הכובד שליוותה אותו טרם הניתוח תעלם ומראה אזור העיניים יהיה צעיר ורענן.

 

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - ניתוחי עפעפייםשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות