חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

קוסמטיקה באסתטיקה

קוסמטיקה

    מרפאות נבחרות

ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתם יודעים הכל על טיפולי שיזוף מלאכותי?

הכנסו לשאלון וגלו!


פילינג כימי

ניתוחים פלסטיים   > קוסמטיקה  > פילינג  > פילינג כימי

לקבלת ייעוץ חינם

בתחום פילינג
לקבלת יעוץ שלח טופס

פילינג כימי

 
שיתוף פייסבוק

כל מה שרציתם לדעת על פילינג כימי שטחי, בינוני ועמוק

מאת: צוות אתר "אסתטיקה"

פילינג כימי משמש לטיפול בקמטוטים, נזקי שמש כגון כתמים ונמשים בהירים, צלקות עדינות ונקבוביות עור מוגדלות. טיפול פילינג כימי מבוצע בעיקר על עור הפנים אולם, מתאים גם לטיפול בעור הצוואר, חזה ועור הגפיים.

פילינג כימי זה נעשה על ידי מריחת חומר כימי מיוחד על גבי העור. ישנם מספר חומרים הנמצאים בשימוש השונים זה מזה בעוצמת הפעולה שלהם, והרופא המבצע פילינג כימי בוחר בחומר המתאים או בשילוב של מספר חומרים, כתלות במצב ובסוג העור ובתוצאה המבוקשת.

הפעולה הכימית יוצרת כוויה בעור הגורמת לקילוף והרס שכבות של תאים ומעודדת את העור לייצר שכבות תאים חדשים, מתחת לגלד הנוצר כחלק מתהליך ההחלמה לאחר טיפול קוסמטיקה מסוג פילינג כימי. בעת המריחה המטופל עלול לחוש צריבה ותחושות עקצוץ אשר ייעלמו כעבור מספר דקות מכיוון שלחומר עצמו יש תכונות אלחוש.

פילינג כימי שטחי

לרוב משתמשים בחומצה גליקולית, או בחומצת אצטט-תלת-כלורית (TCA) בריכוז נמוך בטיפול של פילינג כימי שטחי. הטיפול הנמשך דקות ספורות כמעט ואינו כואב מכיוון שנוצרת כוויה קלה בעור, לכן ההליך מבוצע ללא כל הרדמה.

אין סכנה לפגיעה בפיגמנטציה של העור לכן טיפול זה מתאים לבהירי וכהי עור כאחד. תקופת ההחלמה קצרה וניתן להיווכח בתוצאות כשבוע מיום הטיפול. החיסרון העיקרי בטיפול זה הוא בכך שאינו יעיל כלל בהעלמת צלקות כמו כן, לעיתים יש צורך לחזור על הטיפול מספר פעמים על פני מספר שבועות, עד להשגת התוצאה המבוקשת.

פילינג כימי בינוני

לרוב משתמשים בTCA בריכוז בינוני, או בפנול בריכוז נמוך בטיפול של פילינג כימי בינוני. נוצרת כוויה מדרגה ראשונה המלווה בכאבים למספר דקות בלבד, לכן ההליך מבוצע ללא כל הרדמה או תחת הרדמה מקומית. בטיפול זה קיימת סכנה שהחומצה תפגע בתאים האחראים על הפיגמנטציה של העור כך שגוון העור עלול להשתנות באופן משמעותי, לכן טיפול זה אינו מומלץ לבעלי עור כהה. תקופת החלמה נמשכת בין שבועיים לחודש ימים. במידת הצורך ניתן לחזור על הטיפול כעבור מספר חודשים אולם, לרוב תוצאות הטיפול נשמרות לתקופה של כשנה.

פילינג כימי עמוק

לרוב משתמשים בפנול בריכוז בינוני, או בTCA בריכוז גבוה בטיפול של פילינג כימי עמוק. השימוש בפנול צריך להיות זהיר במיוחד מכיוון שבמינון גבוה מדי החומר עלול להשפיע על קצב הלב ולגרום להפרעות, אי לכך לפני הטיפול יש לוודא פעילות תקינה של הלב והכליות (דרכן מסולק הפנול מהגוף). בטיפול זה נוצרת כוויה מדרגה שנייה בעור המלווה בכאבים חזקים, לכן ההליך מבוצע לכל הפחות תחת הרדמה מקומית. לרוב מכסים את האזור המטופל במסכה מיוחדת למניעת זיהום. הטיפול נמשך כ 30 דקות, בסופו המטופל נשאר לאשפוז של יומיים עד שלושה. תהליך ההחלמה לאחר טיפולים קוסמטיים של פלינג כימי יכול להמשך עד חודש וחצי והימנעות מחשיפה לשמש מומלצת במשך כחצי שנה לפחות. תוצאות הטיפול משמעותיות מאוד וכוללות הסרת כתמים, הקטנת קמטים וצלקות, והן נשמרות זמן ארוך במיוחד, בין חמש שנים לכל החיים. פילינג כימי עמוק משנה את גוון העור ולכן מתאים לבעלי עור בהיר בלבד.

פורומים הדפסה שלח לחבר

לקבלת ייעוץ חינם! בתחום - פילינגשלח

תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות