חיפוש מידע מרפאה
חפש
אסותא אופטיק

ייעוץ והכוונה

לחץ לייעוץ והכוונה

מתלבטים?

הרשמו לקבלת יעוץ חינם!

  לקבלת ייעוץ

ניתוחי חזה באסתטיקה

ניתוחי חזה
מנתחים פלסטיים
פורום ניתוחים פלסטיים

    מרפאות נבחרות

ד"ר רון עזריה - מומחה לכירורגיה פלסטית
ד"ר רוני מוסקונה- מרפאות ניתוחים פלסטיים
  מרפאות נוספות


השאלון

האם אתה יודע הכל על ניתוח לעיצוב חזה גברי?

הכנסו לשאלון וגלו!


חדשות ניתוחים פלסטיים

ניתוחים פלסטיים   > ניתוחי חזה  > חדשות ניתוחים פלסטיים  > ניתוחים משולבים - יתרונות מול חסרונות
לפורום בנושאלוח מרפאות

ניתוחים משולבים - יתרונות מול חסרונות

 
שיתוף פייסבוק

לפעמים כדי להגיע לתוצאות הרצויות יש צורך במספר ניתוחים אסתטיים. האם כדאי לבצע כמה מהם או את כולם בניתוח אחד? ד”ר אבי ויינברג, מומחה לרפואה פלסטית, על היתרונות והחסרונות של ניתוחים משולבים

מאת: ד"ר אבי וינברג

ניתוחים משולבים כבר אינם כל כך נדירים, בעיקר אודות לפרוצדורות פלסטיות המשתמשות בניתוח אחד כדי להשלים ניתוח אחר (למשל, השתלת שומן עצמי). ניתוחים פלסטיים משולבים מעוררים מחלוקות הן בעולם הרפואה והן בעולם הרחב. מה הם היתרונות ומהם החסרונות של ניתוחים משולבים? הכל בכתבה שלפניכם.

ניתוחים משולבים: היתרונות

1. סוגיית ההרדמה: בניתוח משולב מדובר בהרדמה אחת, אמנם ממושכת, אך הרגעים הקריטיים של הסיכון בהרדמה -ההרדמה עצמה, החדרת צינור הנשמה לדרכי הנשימה, ההתעוררות והוצאת הצינור - מתבצעים פעם אחת בלבד. במקום לעבור את שלב ההרדמה מספר פעמים, הפציינט עובר תהליך זה פעם אחת בלבד.

2. קיצור זמן ההחלמה: הפציינטים מחלימים משני ניתוחים במקביל, במקרה שכזה, יש אולי יותר אי נוחות וכאבים אך יש חפיפה של תקופת ההחלמה.

3. הגשמת המראה המבוקש בניתוח אחד: פעמים רבות, הפציינט מעוניין להגיע למצב גופני מסויים הדורש שניים, שלושה ואפילו ארבעה ניתוחים ויותר. בשיטת שילוב הניתוחים יחד, מגיעים אל המראה הרצוי במהלך ניתוח אחד, ואין יותר צורת במספר רב של ניתוחים.

4. קשר של השלמה בין הניתוחים: לעיתים הניתוח הנוסף קשור לניתוח העיקרי ומשלים את התוצאה. לדוגמה, ניתוח מתיחת פנים כולל מתיחת מצח, ניתוח עפעפיים ושאיבת שומן קטנה להשלמת העיצוב.

5. עלויות נמוכות יותר: בשילוב ניתוחים, הפציינט חוסך ימי החלמה רבים ומשלם פחות על עלויות חדר ניתוח ורופא מרדים.

ניתוחים משולבים: החסרונות

1. בניתוח משולב, משך הניתוח ארוך משמעותית מניתוח רגיל. הצוות הרפואי נאלץ להתמודד עם מאמץ יתר הכרוך לא פעם בעייפות ושחיקה. לכן אני לעולם לא משלב ניתוחים ארוכים או מעייפים בניתוח משולב אחד.

2. החלמה קשה יותר: תקופת ההחלמה לאחר ניתוח משולב קשה יותר מאשר לאחר ניתוח בודד. הכאבים, החולשה ואי הנוחות מורגשים הרבה יותר בעקבות ניתוחים משולבים.

3. ישנם שילובים המסכנים את הפציינטים, כמו ביצוע פילינג מלא עמוק יחד עם מתיחת פנים. העור עובר טראומה קשה מדי ולכן יכול ללקות בנמקים ובצלקות. שילוב נוסף שאינו מומלץ הוא שאיבת שומן נרחבת בשילוב עם מתיחת בטן או הרמת ירכיים, שילוב שמביא לשינויים גדולים מאוד במאזן הנוזלים. מלבד העובדה ששילובים מסוג אלו שנסקרו אינם מומלצים, הם גם מגבילים את יכולת התנועה של המטופלים ומאריכים את משך ההחלמה מהניתוח.

סיכום

ישנם ניתוחים ושילובי ניתוחים מתבקשים, ישנם כאלה המוגדרים כאפשריים, ויש שילובי ניתוחים שלדעתי מסכנים את הפציינטים. חשוב לפנות לכירורגים פלסטיים מומחים החברים באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, להם הניסיון והאפשרות לענות על השאלה האם כדאי לעשות ניתוח משולב משיקולים מקצועיים. יחד עם זאת, יש לציין שישנם רופאים אשר יבצעו ניתוח משולב והאחרים לא, ושניהם צודקים. הידיעה האם שילוב מספר ניתוחים נכון עבורך, קשורה באופי הניתוח ובתוצאות הרצויות.

באדיבות ד"ר אבי וינברג

פורומים מנתחים פלסטיים הדפסה שלח לחבר
תגובות פייסבוקרשימת התגובות
הוספת תגובה
לא נמצאו תגובות